امروز:16/08/2022
کاشت ناخن ژله ای بهتره یا پودری

کاشت ناخن چیست؟+آشنایی با انواع کاشت ناخن

اگر از ظاهر ناخن های خود راضی نمی باشید و ناخن های شما فرم خاصی ندارد می توانید به شیوه ای مدرن ناخن هایتان را زیبا نمایید .امروزه کاشت ناخن یکی از رایج ترین خدمات ارائه شده در سالن های آرایشی است که با استفاده از آن می توانید ناخن های خود را زیبا کرده و با زیبایی ناخن ها دستانتان را زیباتر جلوه دهید .با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال مقاله سلامت وب امروز را به موضوع کاشت ناخن اختصاص داده ایم اگر قصد کاشت ناخن را دارید حتما قبل از رزرو وقت این مقاله را مطالعه بفرمایید .

کاشت ناخن چیست؟

کاشت ناخن یکی از رایج ترین روش های زیبایی برای ناخن هاست که با توجه به طرفداران بی شماری که دارد دومین لاین تخصصی آرایشی را (پس از رنگ مو) به خود اختصاص داده است.کاشت ناخن به دو صورت پودری و ژله ای انجام می شود که در ادامه شما را با شیوه انجام هر یک آشنا می کنیم.

قیمت کاشت ناخن ژله ای


کاشت ناخن ژله ای چیست؟


 زیر سازی ناخن

برای زیر سازی ناخن در کاشت ژله ای ابتدا به وسیله سوهان برقی مانیکور خشک انجام می شود و پس از برداشت پوسته های اضافی خراش هایی بسیار ظریفی بر روی صدف ناخن به وسیله سوهان زبر دستگاه با دور پایین ایجاد می شود.اکنون پس از اتمام زیر سازی از ضد قارچ بر روی ناخن استفاده می کنیم.


 نحوه انجام کاشت ناخن ژله ای

کاشت پودری ناخن در سه مرحله انجام می شود:


مرحله اول

پس از زیر سازی ناخن ها و استعمال ضد قارچ یک لایه نازک پرایمر مخصوص بر روی ناخن ها مالیده می شود و سپس ناخن کار با حرکت های دورانی نامحسوس و با استفاده از یک قلم سموری باریک بیلدینگ ژل (ژل شماره یک) را بر روی ناخن ها می کشد.سپس از فرد خواسته می شود دست خود را به صورت بر عکس (سطح ناخن ها رو به زمین است ) در در دستگاه UV یا LED بین 30 الی 120 ثانیه قرار دهد .


مرحله دوم

اکنون پس از خشک شدن ژل شماره یک زمان استفاده از فینیشینگ ژل یا (ژل شماره دو) فرا رسیده است.استفاده از این ژل نیز مطابق ژل شماره یک بوده و پس از خشک کردن زمان استفاده از تاپ شاین یا ژل شماره سه فرا می رسد .


مرحله سوم

اکنون پس از ایجاد فرم نهایی بر روی ناخن ها به وسیله سوهان برقی یا دستی و پولیش ناخن ها با قلم تاپ شاین ژل نهایی را روی ناخن ها می کشیم.مجددا دست را درون دستگاه قرار داده و سپس برای از بین بردن حالت چسبندگی ژل محلول کلینر را با استفاده از پد مخصوص روی ناخن ها کشیده می شود.


دیزاین ناخن ها

پس از کاشت ناخن نوبت به مرحله دیزاین می رسد .برای دیزاین ناخن ها مجددا لایه ای از ژل بر روی ناخن ها زده می شود و سپس دیزاین مورد نظر بر روی ناخن ها طراحی می گردد و سپس به وسیله لاک رنگ آمیزی می شود .دیزاین ناخن ها را نیز می توان در هنگام مواد گذاری و در زمان استفاده از ژل شماره دو نیز انجام داد .انواع دیزاین ناخن شامل موارد زیر می باشد:

 • دیزاین با لاک جلیش
 • دیزاین با آویز
 • دیزاین با لاک طراحی
 • دیزاین با نگین
 • دیزاین با مرمریت
 • دیزاین با اکلیل و ….

  نکات مهم در کاشت ژله ای

 1. در این شیوه کاشت سرعت و دقت ناخن کار به علت خاصیت روان و ژله ای مانند ژل ها او پخش شدن آن بر روی پوست دور ناخن اهمیت فراوانی دارد.
 2. استحکام این روش در مقایسه با روش پودری بسیار پایین بوده و دوام آن بیشتر از دو هفته نیست بنابراین هر دو هفته یکبار برای ترمیم آن اقدام نمایید.
 3. حتما در هنگام استفاده از شوینده ها از دست کش استفاده کنید.
 4. کاشت ناخن ژله ای در مناطق جغرافیایی مرطوب در مدت زمان اندکی هوا گرفته و دچار ترک خوردگی می شود.
 5. کلیه طرح هایی که روی ناخن ها در این روش ایجاد می شود دائمی بوده و تا ترمیم بعدی بدون تغییر باقی خواهد ماند.
 6. کاشت ناخن ژله ای بسیار سبک، راحت و سریع و زیبا می باشد.

ترمیم کاشت ناخن ژله ای چگونه انجام می پذیرد؟

ترمیم این شیوه همانند کاشت پودری بوده و با استفاده از سوهان برقی نواحی نزدیک به کوتیکول را که در اثر رشد ناخن فاصله افتاده و یا دچار هوا گرفتگی شده است صاف کرده و با ایجاد خراش جدید بر تمام سطح ناخن  مجددا اقدام به مواد گذاری جدید می نماییم.


 قیمت کاشت ناخن ژله ای

قیمت کاشت ناخن ژله ای به علت استفاده از مواد ژله ای گران قیمت بسیار بالا می باشد .اگر قصد کاشت ناخن به صورت ژله ای را دارید فرصت را از دست ندهید و در همین روزها برای کاشت اقدام نمایید تا ترمیم ناخن هایتان به بعد از سال نو موکول نشود و بتوانید در تعطیلات عید با داشتن ناخن هایی زیبا همگان را شگفت زده نمایید .


کاشت ناخن پودری چیست؟


نتیجه گیری

با توجه به مطالب درج شده در این مقاله اگر می خواهید بدانید که کاشت ناخن ژله ای بهتره یا پودری در جواب باید بگوییم کاشت ناخن ژله ای زیباتر و دارای ظاهری طبیعی تر به نسبت کاشت پودری می باشد.در واقع کاشت ناخن پودری یک روش غیر طبیعی در زیبا سازی ناخن هاست ومی تواند سبب بروز مشکلاتی در ناخن ها شود و سلامت ناخن هایتان را به خطر اندازد.بنابراین بهتر است برای تامین سلامتی ناخن و پوست اطراف آن به سالن های زیبایی معتبر و ناخن کاران متخصص و خبره مراجعه نمایید تا در تعطیلات عید دستانی زیبا و ناخن هایی چشم نواز داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.