میکروبلیدینگ چیست؟+بررسی مزایا و معایب استفاده از میکروبلیدینگ

امروزه تکنیک های نوینی وارد عرصه زیبایی شده اند که به وسیاه آن ها می توانید بسیاری از مشکلات موجود در صورتتان را برطرف نمایید .اگر بنا به هر دلیلی دارای ابروهای کم پشت و یا بد فرم هستید تکنیک میکروبلدینگ مناسب شماست .این تکنیک نوعی تاتو دائم است که سبب ایجاد قوس طبیعی در ابروها می شود.برای آشنایی با این تکینک زیبایی به ادامه مقاله سلامت وب امروز توجه بفرمایید.

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلدینگ جدیدترین شیوه برای آرایش دائم ابروها به شمار می آید و امروزه با توجه به استقبال گسترده زنان از این تکینک طرفداران بی شماری را به خود اختصاص داده است .مهم ترین مزیت میکروبلدینگ دائمی بودن و طبیعی بودن نتایج کار است به نحوی که تشخیص هاشور های کرکی ایجاد شده توسط این تکنیک در لا به لای موهای ابرو از موهای طبیعی ابرو بسیار دشوار است.این تکینیک برای آرایش دائمی ابرو،چشم و صورت کاربرد دارد.

قیمت هاشور ابرو در اصفهان


رعایت چه نکاتی قبل از انجام میکروبلدینگ ضروریست؟

قبل از انجام میکروبلدینگ بهتر است با یک متخصص پوست مشورت نمایید و خلاصه ای از سوابق پزشکی مانند ابتلا به بیماری ها ، مصرف هرگونه دارو و یا حساسیت های پوستی را به او اطلاع دهید تا وی پس از بررسی تمامی این موارد در تصمیم گیری در مورد انجام یا عدم انجام این تکینک شما را یاری کند .اگر در دوران بارداری و یا شیردهی به سر می برید و یا دچار بیماری های مربوط به نقص سیستم ایمنی در بدنتان هستید از انجام میکروبلدینگ جدا خودداری نمایید .همچنین برای انجام میکروبلدینگ به سالن های آرایشی معتبر و یا مراکز مجهز مراجعه کنید و حتما از مهارت و تخصص پیگمنتر و استریله بودن سوزن های ابزار میکروبلیدینگ اطمینان یابید تا از عوارض میکروبلیدینگ در امان باشید.


مدل ابروها در میکروبلیدینگ چگونه طراحی و تعیین می شود؟

پس از بررسی موارد بالا و اطمینان از سلامت جسمانی فرد متقاضی نسبت به فرم چهره ، مدل ابروها را به وسیله یک مداد ابرو بر روی صورت فرد طراحی نموده وسپس با همکاری و مشورت فرد نسبت به ایجاد تغییرات در ظاهر شکل طراحی شده اقدام نمایید .بهترین فرم طراحی فرمیست که به فرم طبیعی ابروهای فرد نزدیک بوده و سبب ظاهری غیر متعارف در چهره فرد نمی گردد .پس از تثبیت مدل اکنون زمان آن فرا رسیده است تا در مورد رنگ باهم مشورت نمایید و بهترین رنگ را با توجه به فرم چهره ، رنگ و نوع پوست طبیعی او با همکاری متقاضی انتخاب نمایید .در این تکنیک با ایجاد کمترین دست کاری در ابروها، می توان زیباترین و طبیعی ترین تغییرات را در ابروها ایجاد نمود.

عوارض میکروبلیدینگ

نمایندگی اصلی محلول و کرم پاک کننده تاتو  trufade

محلول حذف تاتو

تلفن تماس جهت ارتباط با کارشناسان بخش فروش

شماره تماس جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر

0912 915 8753

شماره دفتر فروش

021-28428608 

قیمت 850 هزار تومان

تخفیف به مدت محدود 680 هزار تومان


لوازم مورد استفاده در میکروبلیدینگ

 1. قلم تاچ به اضافه بلید مناسب برای طراحی قطر ابرو
 2. مواد بی حسی موضعی مانند پماد، اسپری، قطره
 3. کاور و کلاه مخصوص
 4. ماسک صورت
 5. پنبه های بهداشتی
 6. سرم شستشو
 7. تشتک رنگ

هر کدام از مواد و تجهیزات ذکر شده می بایست به طور جداگانه و به صورت یکبار مصرف برای هر فرد مورد استفاده قرار گیرد .

معایب میکروبلیدینگ


میکروبلیدینگ چگونه انجام می شود؟

میکروبلیدینگ به وسیله نوعی قلم تاچ انجام می شود .بر روی نوک دستگاه میکروبلیدینگ یک قطعه که دارای  سوزن های ریز و به هم پیوسته که همانند تیغ (بلید) می باشد نصب شده است فرد متخصص و آموزش دیده در این زمینه به وسیله این دستگاه می تواندخطوط هاشور مانند بسیار ریز و کرکی شکلی به طور نامساوی و در جهت رشد ابروها در لا به لای موهای ابرو ایجاد نماید.بنابراین پس از بی حسی موضعی ابروها قلم زدن ابروها آغاز می شود و سپس با تزریق رنگ گیاهی در لابه لای خطوط قلم زده به بافت پوست این فرایند به پایان می رسد .

دستگاه میکروبلیدینگ


مراقبت های لازم پس از انجام میکروبلیدینگ

پس از انجام این تکینک پوست دور ابرو دچار التهاب می شود بدین علت رنگ ابروها کمی تیره تر از رنگ مورد نظر شما مشاهده می شود .تا دوهفته پس از میکرو می بایست از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب، رفتن به سونا، حمام بخار و استخر خودداری نمایید .همچنین برای کسب نتیجه دلخواه می توانید در سه ماهه اول نسبت به ترمیم هاشورتان اقدام نمایید.


نکات مهم در مورد انجام میکروبلدینگ

 •  ایجاد هاشور های کرکی باید با نهایت مهارت و تبحر در لایه سطحی پوست به صورت بسیار سطحی و سبک و با کمترین فشار دست انجام شود.
 • پیگمنتر باید به اصول آرایش صحیح صورت تسلط کامل داشته باشد .
 • مهارت دست پیگمنتر در میکروبلیدینگ باید سریع و عاری از اشتباه بوده، به نحوی که با یکبار حرکت بلید بر لایه سطحی پوست رنگ کافی به پوست تزریق شود تا از خونریزی شدید جلوگیری شود.
 • قبل از انجام این کار از مطمئن شوید.

تفاوت میکروبلیدینگ با میکروپیگمنتیشن


مزایای میکروبلیدینگ چیست؟

 1. خطوط هاشور به صورت نامنظم و با طول های نامساوی در لابه لای موی ابرو ایجاد می شود بنابراین نمای ظاهری این تکنیک طبیعی تر از سایر تکنیک ها می باشد.
 2. خراش های ایجاد شده در این تکنیک در سطح پوست بوده و به همین دلیل میزان خونریزی در این تکینک کمتر است.

ماندگاری میکروبلیدینگ

ماندگاری میکروبلدینگ و رنگ پذیری پوست به دلیل ایجاد خراش های بسیار سطحی و وجود خونریزی بیشتر از سایر روش ها نسبت به سایر روش ها کمتر و در حدود دو سال می باشد.البته این موضوع می تواند به عنوان یک مزیت برای افرادی که قصد تجربه مدل های متنوع در ابروها را دارند به شمار آید .

ماندگاری میکروبلیدینگ


معایب میکروبلیدینگ

در ادامه شما را با معایب میکروبلدینگ آشنا می کنیم :

 • ماندگاری پایین رنگ در پوست
 • خونریزی بیشتر به نسبت سایر روش ها
 • با کشیده شدن تیغ بلیدینگ بر روی پوست به همراه با وارد شدن فشار فیزیکی دست بافت دچار تخریب می گردد.
 • به علت دقت و ظرافت کار و فشار دست کاربر و مچ درد کاربر معمولا فشار دست در ابتدا و انتها یکسان و یکنواخت نمی باشد.
 • امکان ترسیم خطوط خارج از حد مطلوب بدلیل مکانیکی بودن و عدم کنترل دست کاربر در حین کشیدن قلم های میکروبلیدینگ

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن در چیست؟

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن در مواردی که در زیر لیست می شود می باشد:

 1. ابزار مورد استفاده در این دو تکنیک متفاوت بوده به نحوی که در بلیدینگ از یک قلم دستی بدون موتور و در پیگمنتیشن از یک قلم ماشینی دارای انواع سوزن و یا کارتریج استفاده می نماییم.
 2. در بلیدینگ خطوط هاشور به صورت سطحی و نازک ایجاد می شود به نحوی که ظاهر آن طبیعی تر از هاشور ایجاد شده توسط میکروپیگمنتیشن می باشد.
 3. ماندگاری میکروپیگمنتیشن بیشتر از بلیدینگ می باشد.
 4. زمان ترمیم میکروپیگمنتیشن معمولا هر شش تا هشت ماه یکبار بوده ودر میکروبلیدینگ به هر پنج تا شش ماه تقلیل می یابد.

نتیجه گیری

اکنون که به طور کامل با روش میکروبلدینگ آشنا شدید متوجه شده اید که در این تکنیک مهارت و سرعت عمل پیگمنتر و تسلط کامل او به آرایش ابروها از مهم ترین رموز انجام این شیوه به نحو مطلوب می باشد. قیمت میکروبلیدینگ با توجه به نوع رنگ و میزان قلم زنی متغیر بوده و در این روش با بهره گیری از تیغ یا بلید پوست را برش داده و از طریق پارگی اپیدرم رنگ را به لایه های زیرین پوست انتقال می دهند. به همین دلیل این روش به عنوان یک تکنیک جایگزین تاتوی سنتی توانسته است تاکنون محبوبیت بی شماری در میان مردم داشته باشد .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *