امروز:30/05/2023

ماسک میوه ها زیبایی را به پوست شما هدیه می کند

اثرات ماسک های زیبایی

ماسک های زیبایی طبیعی نقش موثری در  پاکسازی ، نرم کردن  و شادابی  و لطافت پوست و رفع چین وچروک پوست  دارد.مدت زمانی که هر ماسک باید بر روی صورت بماند بیست دقیقه می باشد و پس از آن باید صورت را  با آب بشوییم . استفاده از ماسک ها دو بار در هفته اثرات خوبی در پاکسازی و جوان سازی پوست دارد.این مطلب به معرفی چند ماسک طبیعی برای زیبایی پوست می پردازد.

 اثرات ماسک های زیبایی بر روی پوست

1– ماسک پرتقال:

یک پرتقال را پوست بکنید، و بر روی پوست صورت خود بمالید  و پس از بیست دقیقه صورتتان را با آب سرد بشویید. این ماسک در  درمان جوش های غرور جوانی (آکنه) موثر است .

2– ماسک خیار:

یک یا دو عدد خیار را رنده کنید و کل پوست صورت را با خیار بپوشانید بعد از گذشت بیست دقیقه صورتتان را با آب بشویید . استفاده از ماسک خیار در ایجاد طراوت و شادابی و لطافت پوست و مرطوب نمودن پوست  و آبرسانی به پوست تاثیر به سزایی دارد.

3– ماسک سیب:

پوست یک عدد سیب را بکنید سپس آن را خرد کرده و  با یک قاشق غذا خوری عسل مخلوط کنید . و این ترکیب را  بر روی پوست صورت و گردن بمالید، . آنگاه با نوک انگشتان به پوست صورت خود ضربات آرامی بزنید و پوست صورتتان را ماساژ دهید تا جریان خون پوست افزایش یابد .منتظر شوید تا ماسک بر روی صورت خشک شود و پس از گذشت زمانی معادل بیست دقیقه آن را از بشویید. این ماسک باعث جلوگیری و درمان چروک صورت میشود و سبب طراوت و تقویت پوست میگردد.

4– ماسک گلابی:

برای تهیه ماسک گلابی  یک گلابی رسیده را خرد کرده  و بر روی پوست صورت بمالید و پس از گذشت بیست دقیقه صورتتان را بشویید مصرف این ماسک به افرادی که دارای پوست چرب می باشند توصیه می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.