نکات بسیار مهم پس از ازدواج

نکات مهم بعد از ازدواج

آیا همین که با شخص مورد علاقه خود ازدواج کنیم کافی است ولازم نیست برای خوشبخت شدن کمی به خودمان زحمت بدهیم ،کسانی که سالها از عمر ازدواجشان میگذرد میدانند که به همین راحتی نیست

 نکات مهم بعد از ازدواج

تلاش براي عوض کردن خلقيات همسر

  • به احتمال قوي، شما به اين دليل با همسر خود ازدواج كرده‌ايد كه عاشقش بوده‌ايد. اگر اين طور باشد، هيچ دليلي وجود ندارد كه او را تغيير دهيد. بدون شك، افراد بالغ به طرز چشم‌گيري تغيير نمي‌كنند. پس بهترين اطمينان شما اين است كه همسر خود را قبول كرده و او را به خاطر منحصر به فرد بودنش و تفاوت‌هايي كه با ديگران دارد، دوست بداريد. تلاش براي عوض كردن همسرتان فقط احساسات او را جريحه‌دار كرده و زندگي مشترك شما را خراب مي‌كند.

فکر نکردن به فرداي ازدواج

  • بعضي از همسران جوان آن چنان سرگرم جشن ازدواج مي‌شوند كه نمي‌دانند درگير چه مسايلي شده‌اند. شما متاهل شده‌ايد. جشن ازدواج شايد سرگرم كننده باشد اما فقط يك روز است. اكنون شما ناچاريد با يكديگر زندگي كنيد، با هم كنار بياييد و خانواده خودتان را تشكيل دهيد. از برنامه‌هاي جشن و بازتاب آن، از تماشاي فيلم عروسي تا تجديد خاطرات با دوستان لذت ببريد، اما تمام مدت، تصوير بزرگ‌تري را در ذهن داشته باشيد.

مشاجره به‌جاي گفتگو

  • پرخاشگري و فرياد زدن و جيغ كشيدن در حل مشكل يا اختلاف نظرها به شما و همسرتان كمكي نمي‌كند. گفتگوي آرام و منطقي شما را به پيش خواهد برد. اگر هنگام مجادله با همسرتان، نتوانيد خودتان را كنترل كنيد، زندگي تان را به مخاطره مي‌اندازيد. پس هر كاري را كه شامل اين موارد است از استراحت در ميانه بحث تا طلب كمك به وسيله روش‌هاي درماني انجام دهيد.

رابطه بد با خانواده همسر

  • اگر تا اين لحظه به رابطه شما لطمه وارد شده، دست به هر كاري بزنيد تا رابطه خود با خانواده همسرتان را بهبود ببخشيد. اولين نفري باشيد كه صلح را برقرار مي‌كند، زيرا هنگام دعواي شما با خانواده همسرتان، تنها كسي كه آزرده خاطر مي‌شود، همسرتان است كه احساس مي‌كند بين شما گير افتاده است.
  • نکات بسیار مهم پس از ازدواج

کوتاه بودن افق ديد

هيچ‌كس دوست ندارد درباره مسايل سنگيني مثل كنترل مسايل مالي، راه‌هاي ممكن در صورت بچه‌دار نشدن، نحوه آمادگي براي اتفاقات پيش‌بيني نشده‌اي مثل مرگ، بحث كند. با اين حال اكنون كه متاهل شده‌ايد، چاره‌اي جز صحبت درباره اين موضوعات نداريد. ازدواج شما به اين مسايل وابسته است. عاقل باشيد و در مورد تمامي اين مسايل با همسر خود صحبت كنيد. در صورت لزوم با ديگران مشاوره داشته باشيد اما اين مسايل را ناديده نگيريد. زندگي، تنها تفريح و مهماني و خوشي نيست. درخود توانايي پذيرش مشكلات بزرگ‌تر را داشته باشيد.

دعواهاي بيهوده

هر انسان متاهلي با همسر خود بر سر مسايلي بحث مي‌كند، از باز گذاشتن سر خميردندان تا آويزان كردن لباس روي دستگيره در كه در نظر ديگران بي معني است. بحث‌هاي خود را براي مسايل مهم‌تري نگه داريد. اين دلخوري‌ها را به حال خود بگذاريد. به راستي اگر تنها اشتباه همسر شما انداختن جوراب‌هاي كثيف روي زمين است، بايد خودتان را خوش‌شانس بدانيد.

حسادت

همسرتان شما را براي زندگي انتخاب كرده است. حسادت باعث اتلاف وقت شده و موجب اهانت به همسرتان مي‌شود كه تصور مي‌كند شما به او اعتماد نداريد. اگر او هميشه قابل اعتماد بوده است، نبايد با حسادت خود حتي براي او ايجاد مزاحمت كنيد. اين براي رابطه سم است.

زندگي کردن مانند مجردها

اكنون زمان آن رسيده كه بزرگ شويد. گردش شبانه رفتن با دوستان، زماني اشكال نداشت كه شما مجرد بوديد و هيچ كس در منزل منتظر شما نبود. به عنوان يك فرد متاهل، انجام بعضي كارها شايسته نيست. شما مي‌دانيد درست و غلط چيست. پس كار درست را انجام دهيد.

غرور در زندگي مشترك

زن يا شوهري كه بعد از هر مشاجره بر عذرخواهي اصرار دارد، هميشه برنده است و كسي كه مهر و محبت همسر خود را انكار مي‌كند، هيچ كار مفيدي براي زندگي مشترك‌شان انجام نمي‏دهد. او اجازه مي‌دهد غرور و روش‌هاي حل مشكلات و عشق و علاقه او به همسرش راه پيدا كند و رابطه آنها به نتيجه برسد. بايد ملايم‌تر باشيد و راهي پيدا كنيد كه مسووليت اعمال خود را به گردن بگيريد.

[information]بايد مانند يك گل از زندگي مشترك خود مراقبت كنيد. گل، بدون آب، نور خورشيد و مراقبت هرگز رشد نخواهد كرد. بنابراين، بايد برنامه‌ريزي كنيد تا مدت زمان بيشتري را در كنار همسر خود باشيد.[/information]

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *