با تزریق چربی به دست ها زیبایی را به آن ها هدیه کنید

با انجام عمل تزریق چربی به دستان می توانید سبب بهبود ظاهر وش کل دستانتان شوید و حتی آن ها را جوانتر کنید .این روش مانند سایر روش های دیگر زیبایی مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد که این مقاله به شرح انجام این عمل و بررسی مزایا و معایب آن پرداخته است

تزریق چربی به دست ها چه نقشی در زیبایی آن ها دارد؟

آیا میدانید از بین رفتن چربی پشت دست و استخوانی شدن آن و واضح شدن عروق خونی مشکلی است که در افراد مسن اتفاق می افتد و افراد زیادی به دنبال یافتن راه حلی برای آن هستند. تزریق چربی در این محل می تواند این نقص را جبران کند و ظاهر زیبا و جوان برای دست ها فراهم کند.
برای تزریق چربی از چربی های بدن خود بیمار جهت فرم دهی مجدد دست استفاده می شود. این روش به عنوان پیوند چربی خودی یا اتولوگ شناخته شده است. سلول های چربی از ناحیه دهنده ( معمولا از اطراف ناف ، ران و یا باسن ) بدن خود شخص توسط سرنگ و کانول های مخصوص برداشته می شود. سلول های چربی برای تزریق آماده می شوند و سپس به منطقه مورد نظر با استفاده از کانول های مخصوص تزریق می شود. از آنجا که میزان نسبتا بالایی از جذب مجدد سلول های چربی توسط بدن وجود دارد، در هر مرحله مقدار چربی زیادتری تزریق می شود. چون معمولا مقدار چربی برداشته شده زیاد است اغلب تزریق در صورت و دست در یک جلسه انجام می شود.

تزریق چربی به دست ها

مزایای تزریق چربی به دست ها

– از آنجا که چربی از بدن خود بیمار گرفته شده است، احتمال بروز آلرژی کم است.
– اثر تزریق تا چند سال باقی می ماند.
– نتیجه تزریق بسیار طبیعی به نظر می رسد .

نحوه انجام فرایند تزریق چربی به دست ها چگونه است؟

انجام تزریق چربی تحت بی حسی موضعی انجام می شود. فرایند برداشت چربی حدود یک تا دو ساعت زمان نیاز دارد و سپس تزریق چربی حدود 30 دقیقه بسته به وسعت محل تزریق طول می کشد. منطقه تزریق ممکن است در نگاه اول خیلی پر به نظر می رسد ولی طی چند هفته بعد از عمل مقداری از چربی ها توسط خود بدن جذب می شود.

عوارض احتمالی ناشی از تزریق چربی به دستان

اصولا احتمال خطر در هر پروسه درمانی وجود دارد، البته اگر تزریق چربی زیر نظر یک متخصص پوست انجام شود میزان خطر به حداقل می رسد. خطر واکنش های آلرژیک در این روش خیلی کم است زیرا از چربی بدن خود بیمار به عنوان فیلر استفاده می شود.بعد از تزریق احتمال بروز این موارد وجود دارد:
1- خونریزی در ناحیه تزریق
2- تورم و کبودی
3- قرمزی و حساسیت در محل تزریق

توصیه های لازم قبل از تزریق چربی

قبل از عمل ، یک متخصص پوست سابقه پزشکی بیمار را بررسی می کند. پزشک باید قبل از جراحی با بیمار درباره نتایج مورد انتظار و خطرات بالقوه عمل صحبت کند. شما هم چنین اطلاعات زیر را در اختیار پزشک معالجتان قرار دهید:
1- داروهایی که تحت تجویز پزشک مصرف می کنید.
2- داروهایی که بدون تجویزپزشک مصرف می کنید مثل آسپرین یا ایبوپروفن
3- مکمل های گیاهی

احتیاط های پس از تزریق

پس از تزریق چربی، گذاشتن یخ روی ناحیه مدنظر تورم را کاهش می دهد. بعد از عمل ناحیه تحت جراحی را فشار ندهید. عوارض پس از عمل شامل موارد زیر می باشد:
1- کبودی ، که ممکن است یک هفته طول بکشد
2- ورم
3- قرمزی
برخی از بیماران تمایل به تزریق مجدد چربی جهت رسیدن به نتیجه مطلوب را دارند.امکان تزریق مجدد چربی پس از گذشت 6 تا 12 ماه وجود دارد که این تزریق به ماندگاری چربی هم کمک می کند.

منبع : وب سایت دکتر طاهری

ویرایش و گرد آوری : سلامت وب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *