شاد باشید

آیا از اسرار شاد زیستن اطلاع دارید؟

اگر می خواهید انسان شادی باشید و کمتر دچار استرس شوید پیروی از یک سری نکات می تواند شما را در این راه یاری کند .منتظر نباشید دیگران این حسر در شما به وجود آورند بلکه خود خالق حس شادی باشید و شادیتان را با دیگران تقسیم کنید.اگر می خواهید از اسرار شاد زیستن آگاه شوید این مطلب راهگشای شما می باشد .

1- بحث کردن ممنوع

اگر افرادی را مخالف نظرتان می بینید از بحث کردن با آن ها بپرهیزید .بحث کردن با چنین افرادی شادی شما را کاهش داده و شما را دپار استرس می کند .عقایدتان را برای خودتان نگه داشته و در صورت اطمینان داشتن به صحت عقایدتان برای اثبات آن به افراد مخالفتان پافشاری نکنید .

2 -زمانی را به علایقتان اختصاص دهید

گرفتاری های زندگی روزمره شاید زمان آزادی برای شما باقی نگذارد اما برای رهایی از فشار کاری در حین انجام کارهایتان آهنگ مورد علاقه تان را گوش کنید و شبب ها با خواندن کتاب مورد علاقه تان به خواب روید .آخر هفته را به خانواده و افرادی که با بودن در کنارشان شاد می شوید بگذرانید و اگر از هنر سر رشته ای دارید می توانید هنرتان را به تماشا بگذارید .

زمانی را به علایقتان اختصاص دهید

3-  گذشته را رها کنید

هرچه که در گذشته اتفاق افتاده  متعلق به پشت سر شماست پس ذهنتان را درگیر مسائل گذشته نکنید .شما زمان دارید و می توانید از باقیمانده عمرتان جهت حرکت به جلو و پیشرفت استفاده کنید خلاصه آن که از بودن در زمان حال لذت ببرید و غصه و افسوس گذشته را نخورید چون گذشته هرگز بر نمی گردد.

زندگی کردن در زمان حال

4-خوب بخوابید

داشتن 6 الی 8 ساعت خواب شبانه جهت ریست شدن مغز و کسب و تجدید انرژی برای روز بعد ضروری می باشد .کم خوابی باعث ایجاد استرس و عدم تعادل هورمونی در بدن شده و انرژی مورد نیازتان را کاهش می دهد .

5-شیوه  زندگی تان را اصلاح کنید

به جای ساکن بودن در یک نقطه تحرک داشته باشید تمام مدت ننشینید و ورزش کنید .برای تفریح به پارک رفته و کسب انرژی کنید .از میوه ها، سبزیجات، آجیل ها، ماهی، لوبیا و روغن زیتون برای شاد بودنتان بیشتر استفاده کنید .با انجام ورزش منظم سطح استرستان را کاهش داده و شادتر زندگی کنید.

6 -انرژی های منفیتان را تخلیه کنید

همه ما دچار مشکلاتی هستیم که گاهی راه درمانی ندارد .به جای فکر کردن به مشکلات  از پیرامون خود لذت ببرید و انرژی های منفی خود ،دلخوری ها ،نگرانی ها و خشم هایتان را بر روی کاغذی بنویسید و در آب بیندازید تا به آرامش و شادی برسید .

 

 

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *