ترک عادت موجب زیبایی می شود

عادت هایی هستند که اگرچه به ظاهر  بی خطر هستند اما تهدیدی جدی برای پوست و زیبایی تلقی می شوند .ارک برخی از عادت ها می تواند زیبایی پوستتان را کامل کرده و در ماندگاری زیبایی پوستتان موثرند .با هم این عادات غلط را در این نوشتار مرور می نماییم.

1- دستکاری کردن پوست

دستکاری کردن پوست با دست های آلوده در ایجاد جوش های پوستی و بروز آکنه موثر است .اگر می خواهید پوستتان را لمس کنید از تمیز بودن دست هایتان اطمینان یافته و حتی الامکان با سطح پوست و جوش های پوستی بازی نکنید.چرا که جوش ها، منافذ بسته شده پر از باکتری بوده و دستکاری کردن آن ها سبب آسیب دیدن پوستتان می شود .

دستکاری کردن پوست

2- جویدن لب ها

اگر عادت به جویدن لب هایتان دارید باید بگوییم این عمل سبب خشکی پوست لب ها و ترک خوردگی لب ها می شود .برای این که لب های نرمی داشته باشید لب هایتان را با مالیدن شکر به پوست لب خود لایه برداری کنید .

3- مالش چشم ها

پوست اطراف چشم  نازک بوده و حاوی رگ های خونی بسیار ریزی می باشد .مالش بیش از حد چشم هایتان سبب تورم این ناحیه ،قرمزی چشم و قرمز شدن این ناحیه می شود بنابراین از مالش چشم هایتان دوری کنید .

مالش چشم ها

4- موهایتان را داغ نکنید

استفاده مداوم از سشوار ،بابلیس و اتوی مو جهت صاف کردن و حالت دادن موها سبب خشکی پوست و ایجاد موخوره بر روی موهایتان می شود .برای خشک کردن موهایتان هزگز از این وسایل استفاده نکنید و در صورت استفاده آن را در فاصله ای 25 تا 30 سانتی متری مو نگهداشته و پس از استفاده از این وسایل حتما از سرم مو برای تغذیه موهایتان استفاده کنید .

5-ناخن هایتان را جدی بگیرید

ناخن های شما در زیبایی ظاهر دستان شما نقش اساسی دارند بنابراین ناخن هایتان را نجوید و از لاک ها واستون کمتر استفاده کنید .به هنگام تماس دست ها با آب و مواد شوینده از دستکش استفاده کنید و برای جلوگیری از شکنندگی ناخن هایتان از مواد غذایی حاوی انواع  ویتامین ها و مواد معدنی نظیر  کلسیم و منیزیم استفاده کنید .کوتاه کردن ناخن ها می تواند درمان پیشگیری کننده مناسبی جهت شکستگی و ضعف ناخن ها به شمار آید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *