ویتامین ث

ویتامین ث موجود در کدام خوراکی ها از پرتقال بیشتر است؟

ویتامین ث ویتامین مهمی در تامین سلامتی بدن و زیبایی پوست به شمار می آید . این ویتامین دارای خواص آنتی اکسیدانی بوده و در تولید کلاژن و جوان سازی پوست موثر است .مصرف این ویتامین می تواند خطر ابتلا به انواع سرطان ها را در شما کاهش داده و سیستم ایمنی بدنتان را تقویت کند .مقاله ای که پیش رو دارید به معرفی مواد غذایی که منبع غنی از ویتامین ث بوده و میزان ویتامین ث موجود در آن ها  بیشتر از پرتقال می باشد پرداخته است.

1- توت فرنگی پادشاه میوه هاو منبع غنی از ویتامین ث

توت فرنگی که از آن به عنوان پادشاه میوه ها یاد می شود منبع غنی از ویتامین ث می باشد .هر فنجان توت فرنگی دارای 85 میلی گرم ویتامین ث بوده و با بهره مندی از سطح بالایی از ماده معدنی منگنز در کاهش قند خون و درمان دیابت میوه مفیدی به شمار می آید .

توت فرنگی منبع غنی از ویتامین ث

2- آناناس خوشمزه و برخورداری از سطح بالای ویتامین ث

آناناس میوه مفیدی برای بهبود سریع پس از عمل های جراحی می باشد .این میوه با دارا بودن سطح بالایی از ویتامین ث در بهبود زخم های بدن وترمیم سریع بخیه های جراحی تاثیر بسزایی دارد.هر فنجان از این میوه معادل 79 میلی گرم ویتامین ث بوده و با داشتن  آنزیمی به نام بروملین در هضم سریع غذاهای حاوی پروتئین نقش مهمی را ایفا می کند.

آناناس منیع غنی از ویتامین ث

3-انبه آبدار و بهره مندی از سطح بالایی از ویتامین ث

این میوه گرمسیری دارای خواص آنتی اکسیدانی بوده و با دارا بودن انواع ویتامین ها در افزایش انرژی بدن موثر است.میزان ویتامین ث در یک فنجان انبه برابر با ۱۲۲ میلی گرم بوده و با دارا بودن آنتی اکسیدانی به نام  زیگزانتین  بینایی را تقویت کرده و سلامت چشمانتان را تضمین می کند.

ویتامین ث موجود در کدام خوراکی ها از پرتقال بیشتر است؟

4- کیوی بمب ویتامین ث

هر فنجان کیوی معادل 128 میلی گرم ویتامین ث بوده و میوه ای مفید برای بهبود کیفیت خواب شبانه می باشد .مصرف این میوه با دارا بودن هورمونی به نام سروتونین از بی خوابی های شبانه جلوگیری می کند.ویتامین ث موجود در این میوه دو برابر پرتقال می باشد .

کیوی بمب ویتامین ث

5- فلفل دلمه ای منبع غنی از ویتامین ث

فلفل دلمه ای  ارزش غذایی بسیار بالا و کالری بسیار پایینی دارد.این سبزی منبع غنی از ویتامین ث می باشد .فلفل دلمه ای سبز دارای 95 میلی گرم ویتامین ث و رنگ زرد این فلفل 341 میلی گرم ویتامین ث را به بدنتان می رساند .پس با توجه به وجود مقادیر بالایی از ویتامین ث در این سبزی از مصرف آن غافل نشوید.

فافا دلمه ای منبع غنی از ویتامین ث

6- کلم قمری سرشار از ویتامین ث

هر صد گرم از این سبزی مفید و خوشمزه حاوی 84 میلی گرم ویتامین ث می باشد .این سبزی دارای خواص ضد سرطانی است و بدنتان را نسبت به انواع سرطان واکسینه می کند .از کلم قمری در تهیه انواع سالاد و آش می توانید استفاده کنید.

ویتامین ث موجود در کدام خوراکی ها از پرتقال بیشتر است؟

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *