چگونه از پوستمان در مقابل سرما محافظت کنیم؟

با فرا رسیدن فصل زمستان و سردی هوا محافظت از پوست را فراموش نکنید .پوست شما در فصول سرد سال خشک شده و به راحتی آسیب می بیند .برای این که پوست تان در طی فصول سرد سال، سالم و طبیعی باقی بماند، بایستی از روش های مراقبتی پوست استفاده کنید .در این مقاله به روش های مراقبت از پوست در مقابل سرما پرداخته ایم .

1- نوشیدن آب فراوان

برای جلوگیری از خشکی پوستتان در فصل زمستان تا می توانید آب بنوشید .این روش جهت آب رسانی به پوست و جلوگیری از خشکی پوست، به خصوص در هوای سرد موثر است . از مصرف زیاد قهوه و کولا (مواد حاوی کافئین) پرهیز کنید و آب را جایگزین این مواد کنید .

جلوگیری از خشکی پوست در فصل زمستان

2- استفاده از صابون های شیمیایی ممنوع

برای شست و شوی پوستتان در فصل زمستان از صابون هایی که دارای روغن و عصاره گیاهی هستند استفاده کنید . شست و شوی زیاد صورت با آب و صابون، در فصول سرد سبب خشک شدن پوست شده و چربی طبیعی پوستتان را از بین می برد . پس تنها یک بار در روز صورت‏تان را با صابون بشویید و پس از شست و شو  از یک  نرم‏ کننده مناسب پوستتان استفاده کنید . استفاده ازژل طبیعی  آلوئه‏ ورا، روغن نارگیل و روغن کنجد بهترین  گزینه به عنوان نرم کننده و آبرسان پوست تلقی می شوند .

3- لب هایتان را فراموش نکنید

در فصول سرد سال لب ها بیشتر در معرض این هوای سرد قرار می گیرند و بیشتر مستعد خشکی پوست هستند .بنابراین لب‏ های خود را نیز چرب کرده و از لیس زدن و یا کندن پوسته های آن و دستکاری لب هایتان اجتناب کنید .لب ها  فادر به حفظ رظوبت به مدت طولانی نمی باشند و در مواجهه با شرایط بد محیطی و تماس با سرما یا گرما ی شدید حالت ارتجاعی و طراوات خود را  از دست داده و دچار ترک و خشکی می شود . بنابراین برای حفظ رطوبت و نرمی لب‏ ها، از  مرطوب کننده های مخص.وص لب استفاده کنید . استفاده از وازلین طبی گزینه مناسب ،کم هزینه  و در دسترسی برای نرم شدن لب ها به شمار می آید و به راحتی می توانید از آسیب های پوستی ناشی از سرد شدن هوا پوست لبتان را محافظت کنید .استفاده از کرم های نرم کننده قوی و سنگین در شب ها و قبل از خواب مناسب بوده  و استفاده از لوسیون‏ هایی که حاوی ضد آفتاب هستند  در روزها توصیه می شود .

مراقبت از لب ها

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *