درمان انواع بیماری ها با دم نوش نعناع

اگر از بیماری های مختلفی مانند درد مفاصل ،مشکلات معده و ….رنج می برید دوای درد شما اینجاست .امروز می خواهیم دم نوشی را به شما معرفی کنیم که به راحتی تهیه می شود و طبیب بسیاری از امراض محسوب می شود .اگر می خواهید با خواص درمانی و روش تهیه این دم نوش آشنا شوید این مقاله را تا انتها بخوانید .
  • دم نوش نعنا برای هضم راحت غذا

اگر همیشه پس از مصرف غذا دچار مشکلات گوارشی می شوید بهتر است از دم نوش نعناع استفاده کنید . مصرف این دم نوش باعث افزایش ترشح صفرا شده و سبب هضم سریع غذا می شود .این دم نوش به علت داشتن طبع گرمی که دارد برای درمان سندرم روده‌ی تحریک‌ پذیر و رفع مشکلات گوارشی مانند نفخ ، ذفع حالت تهوع و ورم معده درمان موثری به شمار می آید.

اثرات درمانی دم نوش نعناع

  • دم نوش نعناع ضد درد

اگر در قسمتی از بدنتان دردی احساس می کنید به دم نوش نعناع اعتماد کنید .مصرف این دم نوش مسکنی برای تمامی درد ها بوده و با داشتن ماده ای به نام منتول دارای خواص ضد التهابی و خنک کنندگی می باشد و تسکین مناسبی برای درد های جسمی شماست .مصرف این دم نوش به بیمارانی که از بیماری های التهابی نظیر وماتیسم رنج می برند برای کنترل دردهای مفاصلشان توصیه می شود .

  • دم نوش نعناع و درمان عرق کردن زیاد

اگر مدام عرق می کنید و به دنبال چاره ای برای درمان این اختلال می باشید از دم نوش نعناع فلفلی به علت داشتن خواص  آنتی باکتریایی  و منتول  و خواص خنک کنندگی اش استفاده کنید .

دم نوش نعناع چگونه تهیه می شود؟

  • روش تهیه دم نوش نعناع

یک لیتر آب  را به جوش آورید و یک مشت برگ نعناع  داخل آن بریزید تا  به مدت ده دقیقه بجوشد ،سپس محلول را صاف کرده و جهت طعم دار شدنش مقداری آب لیموی تازه و عسل به آن بیفزایید .دم نوش شما آماده است این دم نوش را نوش جان کرده و دردهایتان را مداوا کنید .

درمان انواع بیماری ها با دم نوش نعناع

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *