انزال زودرس در آقایان +زود انزالی از علت تا درمان

در هنگام رابطه زناشویی زمانی که مرد به اوج لذت جنسی می رسد انزال اتفاق افتاده و مایع منی از آلت تناسلی وی خارج می شود .در برخی مواقع در طی برقراری ارتباط جنسی انزال مرد زودتر از ارضاء زن اتفاق می افتد که در این حالت می گوییم مرد دچار انزال زودرس است .این عارضه می تواند در برخی مواقع مشکل ساز شده و نارضایتی طرفین را به همراه داشته باشد .هدف مقاله سلامت وب امروز بررسی علل و علایم انزال زودرس و روش های درمان آن می باشد.

انزال زودرس چیست؟

انزال زودرس یکی از پیشامدهای ناخوشایند در مردان است که می تواند سبب بروز مشکل در برقراری رابطه جنسی میان همسران شود .این عارضه در ابتدای ازدواج شایع بوده و بر طبق برآوردها از هر 3 مرد 1 نفر دچار انزال زودرس می باشد .البته باید بدانید که انزال زودرس دارای معیارهای زیر است چنانچه واجد معیارهای زیر می باشید دچار زود انزالی بوده و می بایست جهت درمان اقدام نمایید .

انزال زودرس چیست؟


معیارهای تشخیص انزال زودرس

  •  انزال همیشه یا غالب اوقات در طی یک دقیقه دخول رخ می‌دهد.
  •  قادر به تأخیر انزال در طی مقاربت در غالب اوقات نیستید.
  • احساس اضطراب و سرخوردگی کرده و در نتیجه از صمیمیت جنسی اجتناب می کنید.

آیا انزال زودرس بیماری است ؟

 از نظر علم پزشکی، اگر انزال بدون کنترل شخص در کمتر از دو دقیقه انجام گیرد فرد دچار انزال زودرس می باشد.در این حالت فرد یا همسر وی دچار نارضایتی از رابطه زناشویی خواهد شد .عوامل بسیاری در بروز این فرایند دخیل می باشد اما به هر صورت این بیماری بیماری نسبتا شایع و قابل درمانی می باشد که با درمان آن می توان زمینه بهبود روابط زناشویی و تاخیر در انزال را فراهم نمود.


علل ایجاد انزال زودرس در مردان

  • عوامل روانشناختی مانند ترس و اضطراب در حین رابطه جنسی
  • فاصله زیاد بین روابط جنسی
  • تجربه رابطه جنسی کم
  • عوامل ارثی
  • ابتلا به برخی از بیماری ها مانند مشکلات اعصاب،پروستات و اختلال در عملکرد غدد
  • مصرف داروهای محرک جنسی

علایم انزال زودرس

انزال زودرس، به عنوان شایع‌ ترین مشکل جنسی در مردان جوان شناخته شده است و بر طبق آمارها بیش از 40 درصد مردان از این مشکل رنج می برند .اصلی ترین علامت این عارضه تکرار انزال زودرس در برقراری رابطه جنسی و عدم زضایت طرفین می باشد.

تمرینات درمان انزال زودرس


روش تشخیص انزال زودرس

برای تشخیص انزال زودرس می بایست به یک سکسوتراپیست یا متخصص ارولوژی مراجعه کنید .این اختلال جنسی اگر ماندگار و تکرار شونده باشد به راحتی قابل تشخیص بوده و با شنیدن شرح حال شما توسط پزشک و ارزیابی علایم شما قابل ردیابی می باشد.


انزال زودرس چگونه درمان می شود؟

اگر چه ایجاد وقفه در میان برقراری روابط جنسی ممکن اسن زودانزالی را در پی داشته باشد اما بهتر است بدانید در صورت تکرار این علایم و مزمن شدن این وضعیت شما نیاز به درمان و مداخله پزشکی دارید.در صورتی که قادر به تشخیص زمان انزال خود نمی باشید برای به تأخیر انداختن انزال می توانید از روش های درمانی زیر استفاده نمایید.


روش های درمان زود انزالی

1. تمرین کگل

انجام تمرین کگل نه تنها در زنان مفید است بلکه در تاخیر انزال در مردان نیز سودمند و ثمر بخش می باشد .در صورتی که می بینید زمان انزال نزدیک است می توانید با انجام این تمرین ساده انزال را به تاخیر انداخته و از انزال زودرس جلوگیری نمایید .برای آشنایی با فواید ورزش کگل که از جمله تمرینات انزال زودرس است می توانید مقاله آموزش تصویری ورزش کگل +فواید و عوارض ورزش کگل را مطالعه نموده و با تمرینات درمان انزال زودرس بر این مشکل به راحتی غلبه نمایید .

تمرینات انزال زودرس


2. کاندوم

اگرچه همه ما کاندوم را به عنوان وسیله ای مفید برای جلوگیری از بارداری و ابتلا به سایر بیماری های مقاربتی می شناسیم اما بد نیست بدانید با استفاده از این وسیله می توانید زود انزالی را درمان کرده و آن را به تاخیر بیندازید .استفاده از کاندوم های تاخیری موجود در بازار نیز می تواند در این زمینه سودمند بوده و به این دسته از افراد کمک بسیاری نماید .

درمان انزال زودرس شدید مردان


4. کرم‌ های بی‌حس کننده

کرم ها و اسپری های بی حس کننده عرضه شده مانند ژل لیدوکائین می تواند در بی حس شدن آلت تناسلی و زمان تاخیر انزال اثرات سودمندی به همراه داشته باشد .برای عدم انتقال بی حس کننده به همسرتان قبل از شروع رابطه‌ی جنسی عامل بی‌ حس‌ کننده را پاک کنید.

قرص جلوگیری از انزال زودرس


5. قرص ها

مصرف برخی داروها می توانند در این زمینه به شما کمک کرده و زود انزالی شما را درمان نمایند .قرص کلومیپرامین جلوگیری از انزال زودرس و سایر داروهای بازدارنده باز جذب سروتونین مانند قرص های جلوگیری از انزال زودرس در مردان (داپوکستین، فلوکستین، پاروکستین،ویاگرا و سرتالین ) می توانند در درمان این مشکل موثر بوده و زود انزالی شما را درمان نمایند .فراموش نکنید از مصرف خودسرانه این داروها پرهیز نموده و حتما با مشورت پزشک آن ها را مصرف نمایید.

.قرص کلومیپرامین جلوگیری از انزال زودرس


6.اصلاح تغذیه

جهت درمان انزال زودرس شدید مردان می توانید با بهبود شیوه تغذیه و گنجاندن مواد غذایی زیر به برنامه غذایی خود این مشکل را به راحتی برطرف نمایید .مصرف شیر و بادام ،خرما،هندوانه،زعفران،بادام هندی ،زنجبیل،هل،دارچین ، عسل،تخمه کدو تنبل ،روغن زیتون،آووکادو،جوز هندی و …در این زمینه سودمند باشد .مواد معدنی موجود در این مواد غذایی مانند روی، فسفر، منگنز، آهن، سلنیوم و پتاسیم می توانند در تقویت مردان و جلوگیری از سستی کمر و بروز این مشکل نقش بسزایی داشته باشد.

درمان زود انزالی


7.درمان گیاهی

جهت درمان گیاهی انزال زودرس می توانید از گیاهان دارویی مشابه گیاه شابانک،مارچوبه،ریشه گیاه گیلاس زمستانی و حنا استفاده نمایید .برای درمان انزال زودرس با حنا یک یا دو قاشق مرباخوری حنا را خیس کرده و در حالت نعوظ با ترکیب گفته شده آلت را ماساژ دهید.این ماده با دارا بودن خواص آنتی باکتریال می تواند در ضخیم شدن پوست آلت و تعویق انزال اثر نافعی داشته باشد .

درمان گیاهی انزال زودرس


8.مشاوره و روان درمانی

از آن جا که نمی توان نقش عوامل روانی و بیولوژیکی را در زود انزالی نادیده گرفت بنابراین استفاده از تکنیک های مشاوره ای و مراجعه به سکس تراپ برای بهبود رابطه جنسی و ریشه یابی مشکلات روانی موجود در این زمینه می تواند در درمان این عارضه سودمند بوده و به شما کمک بسیاری نماید.


علل انزال زودرس با طب بوعلی سینا

انزال زودرس چیست؟ همان طور که دانستید انزال زودرس به انزالی که بدون کنترل و برخلاف خواسته شخص صورت می‌گیرد گفته می شود .بر اساس طب بوعلی سینا عوامل ایجاد کننده این وضعیت استمناء در دوران نوجوانی ،وضعیت روانی نامناسب،مصرف دخانیات،شیر خشت،مصرف خوراکی های سرد (خوراکی های ترش و بی مزه)،نوشیدن آب بیش از اندازه،حمام داغ،ازدواج دیر هنگام،سردمزاجی زن،مصرف بیش از اندازه پیاز،زیاده روی در مصرف فلفل،عسل و کمبود ویتامین های گروه ب و مواد معدنی مانند کلسیم و پتاسیم در بدن می باشد.جهت درمان زود انزالی با طب بوعلی سینا از مواد غذایی و گیاهانی که در ادامه معرفی می شود استفاده نمایید .


درمان انزال زودرس با طب بوعلی سینا

1- استفاده از داروهای تقویت اعصاب گیاهی به مدت یک ماه مانند دم کرده «تیول(7 گرم)+گل گاوزبان(3 گرم)+اکلیل الملک(7 گرم)+بهار نارنج(7 گرم)+زعفران (کمتر از نیم گرم)»با عسل،شیر +کمی زنجبیل+عسل+یک قرصمخمر+اسارون+زعفران+تخم کرفس+دارچین+ریوند+سنبل الطیب+مصطکی (5 گرم)+زرنباد+حب الفار+عاقرقرحا+قرنفل+بسباسه+صمغ عربی ( هریک 2.5 گرم)+بذر البنج+فلفل سیاه (هر یک 7.5 گرم)+افیون (12.5 گرم)+فرفیون (1 گرم)-غیر از مصطکی و افیون همه را پودر کنید و آن دو را نیز اضافه کنید و با گلاب حب بسازید و چهار ساعت قبل از مقاربت دو یا سه حب با شیر میل کنید .

درمان زود انزالی با طب بوعلی سینا


2-«عاقرقرحا (1 گرم)+تخم ریحان (8 گرم)+قند (9 گرم)» را پودر کنید و حب بسازید و یک ساعت قبل از نزدیکی یک حب با شیر میل کنید ،کباب گوشت کم چربی،قدومه +شکر شرخ (هریک 6 گرم )را با شیر بجوشانید و بعد از شام میل کنید ،«تخم خرفه(7 گرم)+پوست یا تخم خشخاش (5 گرم)+برگ شاهدانه (5 گرم)+تخم نیلوفر سفید (7 گرم)+بلوط (10 گرم )+گلنار(10 گرم )+سیاهدانه (10 گرم )+زیره (5 گرم )+نانخواه (5 گرم )+پوست هلیله زرد (3 گرم )+هلیله سیاه (3 گرم )+گشنیز خشک (10 گرم)+تخم کاهو (5 گرم)»را پودر کنید و در سه برابر عسل مخلوط کرده و معجون تهیه شده را هر شب یک قاشق روی نان بمالید و با شیر میل کنید .


3- حب ماسک رازی ،حب عنبر «بذر البنج (10 گرم )+ریشه شوکران (1 گرم )+ مویز (5 گرم )» را بجوشانید و حب کنید و هر بار سه حب با شیر میل کنید ،تمبر هندی را به مدت 4 روز بخیسانید و مغز آن را در آورید و با دو برابر آن قند ،حب بسازید ( روزی دو عدد )،یک عدد راسن را پودر کنید و با شیر بنوشید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *