با خوراکی های زیر کارایی مغز خود را افزایش دهید

مغز یکی از ارگان های حیاتی بدن است که در انجام کل امور بدن مشارکت و نظارت دارد .اما داشتن مغزی سالم نیازمند برخورداری از برنامه غذایی کامل و جامعیست که تمامی موارد مورد نیاز مغز را تامین کرده و همراهی آن با خواب مناسب می تواند سبب افزایش کارایی مغزتان شود .بهبود عملکرد مغز علاوه بر افزایش قدرت یادگیری موجب افزایش قدرت حافظه شده و مغزتان را بیست می کند .اگر می خواهید خوراکی های مفید برای افزایش کارایی و بهبود عملکرد مغز را بشناسید با سلامت وب امروز همراه شوید .

1. بلوبری

بلوبری یا زغال اخته آبی میوه ای است که حاوی ترکیبی به نام زردینه می باشد .این رنگدانه در تقویت حافظه و افزایش کارایی مغز تاثیر بسزایی داشته و از تخریب و پیری سلول های مغزی جلوگیری می کند .متاسفانه این میوه در ایران به مقدار کمی یافت می شود وهنوز نتوانسته است به عنوان میوه در برنامه غذایی خانواده سهمی داشته باشد .

بلوبری و افزایش کارایی مغز

2. زیتون

زیتون میوه ای بهشتی و حاوی چربی های غیر اشباعیست که موجب سلامت و تقویت مغز می شود .این میوه از زوال عقل جلوگیری کرده و باعث افزایش اکسیژن رسانی به مغز می شود .استفاده از زیتون علاوه بر پیشگیری از ابتلا به آلزایمر ،ام اس و ….. می تواند در  افزایش کارایی مغز موثر واقع شود .

زیتون و افزایش کارایی مغز

3. آووکادو

آووکادو حاوی سطح بالایی از ویتامین ای  و ترکیبات آنتی اکسیدانی می باشد

و از این رو  می تواند  به سلامت مغز کمک می کند .این ماده گیاهی غنی از چربی های غیر اشباع بوده و از ابتلا به آلزایمر پیشگیری می کند .چربی های غیر اشباع موجود در آووکادو با محافظت از مغز در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد آسیب های وارده به سلول های مغز را کاهش داده و از زوال عقل جلوگیری می کنند.

آووکادو و افزایش کارایی مغز

4. ماهی

ماهی یکی از غذاهای دریایی بسیار خوشمزه و مفید برای سلامت و افزایش کارایی مغز می باشد .افزودن ماهی به برنامه غذایی علاوه بر افزایش حجم توده ی مغز از پیری مغز جلوگیری کرده و حافظه تان را تقویت می کند .علت پرخاصیت بودن ماهی به دلیل وجود فراوان اسید های چرب  امگا 3  در این ماده غذاییست که سبب شده است تا به عنوان خوراکی بی نظیری برای سلامتی مغز شناخته شود .در هفته دوبار از ماهی های چرب استفاده کنید تا علاوه بر افزایش کارایی مغز خود قلب و بدن سالمی داشته باشید .

ماهی و افزایش کارایی مغز

5. شکلات تلخ

شکلات تلخ یا تیره با بهبود جریان اکسیژن رسانی به مغز قدرت مغز را بهبود بخشیده و کارایی آن را افزایش می دهد .شکلات تلخ حاوی سطح بالایی از فلائونوئیدها و سایر ترکیبات آنتی اکسیدانیست که سرعت جریان خون را در مغز افزایش داده و باعث تقویت حافظه می شود .

شکلات تلخ و افزایش کارایی مغز

6. زرده تخم‌مرغ

زرده تخم مرغ منبع غنی از آنزیمی به نام کولین است

که در تقویت قدرت حافظه

و عملکرد مغز اثر بسزایی دارد .

هر عدد  زرده‌ی تخم‌مرغ حاوی  ۲۰۰ میلی‌گرم کولین بوده

که در افزایش کارایی مغز مفید می باشد .

میزان نیاز روزانه کوکان به کولین در حدود 200 گرم ،مردان 550 میلی گرم

و زنان 425 میلی گرم می باشد .

بنابراین کودکان با مصرف روزانه یک عدد زرده تخم مرغ می توانند نیاز روزانه خود را تامین کرده

و باهوش شوند .

زرده تخم مرغ و افزایش کارایی مغز

7- گردو

گردو میوه ای روغنی و غنی از اسید‌های چرب امگا  3 می باشد .این ماده غذایی حاوی اسید های چرب غیر اشباع بوده و مصرف آن موجب بهبود عملکرد مغز و تقویت حافظه می شود .وجود ترکیبات آنتی اکسیدانی قوی در گردو سبب شده است تا به ماده ای بی نظیر در پیشگیری از تخریب سلول های مغزی تبدیل شود .اگر قصد داراید تا کارایی مغز خود را افزایش دهید پیشنهاد می کنیم از مصرف گردو غافل نشوید .

مصرف گردو برای افزایش کارایی مغز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *