خوراکی های مفید برای درمان اضطراب

با خوراکی های زیر بر اضطرابتان غلبه کنید

استرس و اضطراب جزو لاینفک زندگی مدرنیته شهریست . اما باید بدانید که استرس دشمن سلامتی بوده و می تواند در دراز مدت آسیب های بدی به جسم و روانتان وارد نماید .تمام روش های مقابله با استرس مانند یوگا ،ماساژ درمانیو ریلکسیشن  سبب می شود آرام تر شوید اما انجامشان برای همه افراد مقدور نیست .شما می توانید با خوراکی ها بر اضطرابتان غلبه کنید و به جنگ عوامل استرس زا بروید کافیست خوراکی هایی که در زیر معرفی شده است را برای غلبه بر اضطرابتان امتحان کنید .
  • زالزالک

زالزالک میوه پاییزی خوشمزه ایست که بسیار آرامبخش است و درمان کننده حالت عصبی و تپش های قلبی ناشی از اضطراب می باشد .مصرف زالزالک کمک می کند انعطاف پذیر شوید و روحیه آرامی داشته باشید و شب ها خواب راحتی را تجربه کرده و از بی خوابی در امان بمانید.

زالزالک میوه آرامش بخش

  • اسطوخودوس

اسطوخدوس یا لوندر گیاهی است که سبب ریلکس شدن شما و شل شدن عضلاتتان می شود .نوشیدن یک لیوان دم کرده اسطوخدوس پس از پایان یک روز کاری برای درمان اختلالات خواب و ناراحتی های عصبی و رسیدن به آرامش  و رفع خستگی سودمند است.

اسطوخدوس گیاهی آرامبخش

  •  جینسنگ

اکثر افراد گیاه جنسینگ را به علت تقویت قوای جنسی می شناسند اما از خواص اصلی آن برای درمان استرس و کنترل آن ،کاهش مشکلات خلق و خو و رسیدن به آرامش غافلند .دم کرده این گیاه سبب رفع اضطراب و رسیدن به حالت سکون و آرامش بسیار مفید است .

با جنسیگ اضطراب نداشته باشید

 

  • بادرنجبویه 

نوشیدن دم کرده بادرنجبویه بسیار آرام بخش بوده و برای غلبه بر اضطراب بسیار مفید است .نوشیدن دم کرده این گیاه اختلالات عصبی مانند بی خوابی، نگرانی و آشفتگی را برطرف کرده و اعصابتان را تقویت می کند.

رفع اضطراب با بادرنجبویه

 

 

  •  رازک

رازک به علت داشتن خواص آرام‌ بخش  گیاهی ضد استرس محسوب می شود .مصرف دم کرده رازک دل شوره، نگرانی و استرس و بی خوابیتان را درمان کرده و سبب اسودگی خاطر شما می شود .

رازک گیاه مفید برای مقابله با اضطراب

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *