با خوراکی های زیر در امتحانات خود بیست شوید

با شروع امتحانات پایان ترم تب و تاب درس خواندن  دانش آموزان و دانشجویان دغدغه اصلی والدین است .همه والدین می خواهند تا فرزندشان در دروس خود نمره قبولی را کسب کرده و در امتحانات خود موفق باشند .به همین دلیل  خوراکی هایی که باعث عملکرد بهتر مغز در هنگام درس خواندن و امتحانات می شود را جمع آوری نموده ایم و در قالب این مقاله به شما معرفی می کنیم .امیدواریم  با استفاده از این مواد غذایی بیست بگیرید.

1- شکلات تلخ

شکلات تلخ با بهبود عملکرد مغز و تقویت قوای ذهنی و دارا بودن سطح بالایی از آنتی اکسیدان ها غذای مغز در ایام امتحانات به حساب می آید .این ماده سبب افزایش تمرکز ذهن و ایجاد انرژی بیشتری برای درس خواندن می شود .

شکلات تلخ و تقویت مغز

2- کره‌ بادام ‌زميني

گنجاندن کره بادام زمینی به وعده صبحانه فرزندانتان می تواند سبب تولید انرژی مغزی زیادی برای آن ها شده و با  دارا بودن پروتئين و چربي در سیر نگه داشتن طولانی مدت بچه ‌ها در روز امتحان تاثیر بسزایی دارد.

با خوراکی های زیر در امتحانات خود بیست شوید

3- گردو

گردو با تشابهی که به ساختار مغز دارد می تواند در تقویت هوش و آمادگی ذهنی فرزند دلبندتان ماده مفیدی به حساب آید .گردو با دارا بودن اسيد‌هاي چربِ غير اشباع اثرات ضد پيري بر روي مغز داشته و مصرف این دانه روغنی در مدت امتحانات می تواند در بهبود عملکرد ذهنی عزیزانتان مفید واقع شود .

گردو و افزایش میزان حافظه

4- ماهي‌ هاي چرب

مصرف ماهی های چرب نظیر (سالمون، خال ‌مَخالي، ساردين)  به علت وفور  اُمگا ۳ و پروتئين براي تقويت عملکرد مغز مفيدند. بنابراین این ماده غذایی ذوست دار سلامت مغز را به برنامه غذایی فرزندتان اضافه کنید .

ماهی و تقویت عملکرد مغز

5- اسفناج

استفاده از اسفناج در تهیه بورانی و انواع کوکو ها و اضافه کردن آن به برنامه غذایی فرزندتان در کارایی مغز و افزایش تمرکز نقش چشمگیری دارد .وجود آنزیمی به نام
لوتئين  در اسفناج سبب شده است تا این سبزی خوشمزه در يادگيري و تقویت حافظه و کسب نمرات بهتر در امتحانات اثر مثبتی داشته باشد .

اسفناج و افزایش یادگیری

6- تخم ‌مرغ

تخم مرغ یک غذای کامل برای بهبود عملکرد مغز و فرآیند یادگیری به حساب می آید .این ماده غذایی سرشار از ترکیبی به نام کولین بوده و مصرف آن در وعده صبحانه در ایام امتحانات در رشد مغز و افزايش حافظه ضروری می باشد .

با خوراکی های زیر در امتحانات خود بیست شوید

7- ميوه‌‌ خشک

استفاده از میوه های خشک به عنوان میان وعده در تامین انرژی مورد نیاز مغز فرزندتان برای کسب یادگیری بیشتر و تقویت قوای حافظه او در ایام امتحانات مفید می باشد .میوه های خشک شده ای نظیر  زردآلو، موز، سيب، انبه و توت ‌فرنگي را در ایام امتحانات حتما به فرزندتان بدهيد.

میوه خشک و افزایش یادگیری

8- شير

این نوشیدنی گوارا و دلچسب سرشار از کلسیم و فسفر می باشد و نوشیدن یک لیوان شیر گرم قبل از خواب شبانه  در ساخت هورمون ملاتونين،هورمونی موثر در کيفيت خواب، کمک کرده و می تواند در داشتن خوابی راحت در شب های امتحان نقش مفیدی داشته باشد .

شیر و خواب راحت

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *