رنگ موی گیاهی بهترین جایگزین رنگ های شیمیایی

رنگ موی گیاهی یکی از بهترین،بی عارضه ترین ،ساده ترین و پر طرفدار ترین ابزارها برای رنگ کردن موهاست که به علت دارا بودن ترکیبات طبیعی و کاملا گیاهی فاقد عارضه بوده وعلاوه بر آن مصرف این رنگ موها می تواند در تقویت و پرپشت شدن موهای شما نیز تاثیر بسزایی داشته باشد.چنان چه می خواهید با فرمول ساخت انواع رنگ موهای گیاهی آشنا شده و همچنین از خواص درمانی آن ها اطلاع یابید مطالعه مقاله سلامت وب امروز را به شما توصیه می کنیم.

رنگ موی گیاهی چیست؟

رنگ موی گیاهی رنگ مویی کاملا طبیعی است که از گیاهان دارویی مفید و پر خاصیت تهیه می شود .این رنگ مو با توجه به نوع گیاه مصرفی و مورد استفاده دارای رنگ بندی ها و تناژ متنوعی بوده و فاقد ترکیبات شیمیایی و مضر می باشد .هم چنین رنگ موی گیاهی به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن توسط شما در خانه تهیه شده و می تواند به سرعت مورد استفاده قرار گیرد.


انواع رنگ موی گیاهی

شما می توانید از گیاهان دارویی مختلفی استفاده کنید و رنگ موهایتان را به رنگ مورد نظرتان تغییر دهید و حتی تارهای سفید موهایتان را بپوشانید .در ادامه شما را با انواع رنگ موی گیاهی آشنا می کنیم.


1.روناس

اگر جزو طرفداران موهایی به رنگ مشکی پر کلاغی می باشید از گیاه روناس استفاده کنید.محلول روناس می تواند موهایتان را به راحتی تیره و مشکی نموده و تمام موهای سفیدتان را بپوشانید .برای تهیه این رنگ مو تنها کافی است تا 4 قاشق غذاخوری روناس را در 3 لیوان آب ریخته و آن را بر روی حرارت اجاق بجوشانید .پس از جوشاندن اجاق را خاموش کرده و اجازه دهید تا محلولتان سرد شود.اکنون می توانید موهایتان را با محلول آماده شده ماساژ داده و پس از گذشت یک ساعت موهایتان را شسته و آبکشی نمایید و از تیره و سیاه شدن موهایتان در کوتاه ترین زمان ممکن به روشی طبیعی ،سریع و خانگی متعجب و شگفت زده گردید.


2.اسپرک

اگر می خواهید در سریع ترین زمان ممکن و بدون استفاده از دکلره رنگ موهایتان را روشن کنید از گیاهی به نام اسپرک استفاده کنید .بدین منظور اسپرک مناسب رنگ مو را از عطاری های معتبر اطراف محل سکونت خود خریداری نموده و 4 قاشق غذاخوری از آن را در سه لیوان آب بجوشانید.پس از سرد شدن محلول آن را صاف کرده و موهایتان را با آن ماساژ دهید .تا زمان رسیدن موها به رنگ روشن و پایه مورد نظر صبر کرده و سپس موهایتان را آبکشی نمایید.


3.بابونه

اگر به دنبال آن هستید تا موهایتان را به صورت یک دست به رنگ طلایی در آورید از عصاره گل بابونه و ریواس استفاده کنید.5 قاشق غذاخوری از هریک از گیاهان نامبرده را به همراه 3 لیوان آب درون ظرفی ریخته و بر روی حرارت قرار دهید .پس از گذشت 20 دقیقه جوشانده را از روی حرارت برداشته و صاف کنید و پس از خنک شدن موهایتان را با محلول فوق ماساژ داده و تا زمان طلایی شدن رنگ موهایتان صبر نمایید.


4.آقطی

یکی از گیاهان دارویی بسیار مفید برای پوشاندن موهای سفید استفاده از رنگ گیاهی تهیه شده از گیاه آقطی است.بدین منظور گیاه آقطی را به مدت 10 دقیقه همراه با 3 لیوان آب درون ظرفی ریخته و بجوشانید .پس از صاف کردن و خنک شدن محلول گیاهی تهیه شده عصاره نامبرده را بر روی موهایتان ریخته و موهایتان به آرامی با آن ماساژ دهید .این گیاه دارای تناژ آبی بوده و علاوه بر پوشش موهای سفید در لایت کردن موها نیز مورد استفاده قرار می گیرد .


5.حنا

همه با حنا و کاربرد آن به عنوان یک رنگ موی طبیعی آشنا هستیم.این گیاه در تهیه رنگ موی طبیعی ،نقش حنا و تقویت و پرپشت نمودن موها نقش اصلی را عهده دار است.ترکیب حنا با قهوه موهایتان را به رنگ قهوه ای در آورده و آن ها را خوش رنگ و جذاب می نماید.اگر می خواهید موهایتان رنگ طبیعی و جلوه زیبایی داشته باشد از رنگ موی گیاهی حنا و فواید شگفت انگیز آن برای موهایتان غافل نشوید.


6.ریواس

برای رنگ نمودن موهایتان به رنگ مسی از ترکیب سه گیاه معجزه گر هم چون ریواس ،بابونه و حنا استفاده کنید.4 قاشق غذاخوری از هر یک از گیاهان نامبرده را به همراه 3 لیوان آب درون ظرفی ریخته و آن را بر روی حرارت قرار دهید .پس از جوشاندن محلول آن را صاف کرده و موهایتان را با آن محلول ماساژ دهید.


فرمول و طرز تهیه سایر رنگ موهای گیاهی

 1. شست و شو با دم کرده چای (براق شدن و تقویت مو)
 2. جوشانده‌ی «گل بابونه + گل قاصدک + گل رازک» (رنگ طلایی)
 3. جوشانده‌ی پوست گردو (رنگ قهوه‌ای)
 4. وسمه + حنا + روناس ، چای پودر شده (رنگ شرابی)
 5. «روناس + ریواس +  ریواس + حنا + قهوه + زاج سفید (به مقدار اندک) + چای ترش + عصاره‌ی تفاله‌ی چای + گل بابونه + پوست انار» را بجوشانید و بر سر ببندید (رنگ آلبالویی)
 6. تفاله‌ی محلول چای غلیظ (رنگ قرمز).
 7. رنگ موی شرابی: پوست انار + پوست پیاز قرمز
 8. رنگ موی قهوه‌ای: پوست بلوط + پوست پیاز قرمز و سفید
 9. رنگ موی قهوه‌ای: قهوه + زرده‌ی تخم‌مرغ + اکسیدان (به مدت سی دقیقه)
 10. رنگ موی قهوه‌ای روشن: وسمه + حنا
 11. رنگ موی قهوه‌ای روشن: بابونه + قهوه + زرده‌ی تخم‌مرغ + اکسیدان
 12. رنگ موی طلایی: گل خطمی + بومادران  + گل بابونه + برگ زیتون
 13. رنگ موی سیاه: حنظل را سوراخ کنید و به جای دانه‌ها روغن زنبق بریزید و خمیر بگیرید و بر آتش حرارت دهید و بر سر ببندید.

توجه 

اضافه کردن زعفران به رنگ موهای گیاهی باعث گرایش رنگ به نارنجی می‌شود. اضافه کردن پوست پیاز سفید، باعث گرایش به نقره‌ای و اضافه کردن کمی آب لیموترش به حنا باعث دوام بیشتر رنگ می‌گردد.این نکته‌ی مهم را فراموش نکنید که بعد از رنگ کردن مو با رنگ‌های گیاهی، رنگ موی شیمیایی بر مو اثر نمی‌کند مگر این که آن قسمت از مو را که رنگ گیاهی دارد قیچی کنید تا موی تازه رشد کند و رنگ شیمیایی بگیرد.


یا رنگ موی گیاهی حساسیت زا است؟

بهتر است بدانید قبل از استفاده از رنگ موی گیاهی همانند رنگ موی شیمیایی بهتر است تست رنگ مو را انجام دهید .بدین منظور ابتدا مقدار کمی از محلول مورد نظر را آماده نموده و آن را بر روی تکه کوچکی از پوست بازویتان قرار دهید .24 ساعت صبر کرده و در صورت عدم بروز واکنش های آلرژیک هم چون قرمزی،تورم،خارش،سوزش و تورم از این رنگ مو استفاده کنید.

همچننین برای آن که بتوانید رنگ ایجاد شده بر روی موهایتان را قبل از استفاده مشاهده کنید مقدار کمی از موهایتان را بچینید و سپس آن را به رنگ مورد نظر خود آغشته نمایید .چنان چه از رنگ ایجاد شده بر روی موی مورد آزمایش راضی بودید از این رنگ موی گیاهی برای رنگ آمیزی و رنگ کردن کل موهایتان استفاده کنید و سلامتی و زیبایی را به موهایتان هدیه کنید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *