چگونه دندان های زیبایی داشته باشیم؟

با داشتن دندان های زیبا و سفید لبخند جذاب تری داشته و زیبایی شما دو چندان می شود .عدم رعایت بهداشت دهان ودندان و مصرف مواد غذایی نامناسب می تواند زیبایی و سلامتی دندان های شما را تهدید کند .برای این که دندان های زیبایی داشته باشید کافیست  مواردی را که در این مقاله معرفی می شود رعایت کنید.

1- محدود کردن مصرف مواد شیرین

شاید ندانید که دندان هایتان  فقط با مصرف شیرینی و شکلات خراب نمی شود بلکه موادی مانند سیب زمینی یا حتی بیسکوییت های کم شیرین و سبوس دار هم در خراب شدن دندان هایتان موثر است .این دسته از مواد پس از مصرف در بدن تبدیل به قند می شوند و می توانند به سلامتی مینای دندان آسیب زنند. بنابراین پس از مصرف کربو هیدرات ها  مسواک زدن را فراموش نکنید.

محدود کردن شیرین جات

2- مسواک زدن بعد از نوشیدن نوشابه ممنوع

بعد از نوشیدن نوشابه به هیچ وجه مسواک نزنید چرا که اسید موجود در نوشابه با مواد تمیزکننده خمیر دندان ترکیبشده و سبب خراب شدن و آسیب دیدن مینای دندان می شود .بهترین روش محافظتی این است که پس از مصرف انواع نوشابه ها یک لیوان آب ساده را در دهانتان قرقره کرده و دهانتان را با آب بشویید.

مسواک زدن بعد خوردن نوشابه ممنوع

3- منابع غذایی حاوی کلسیم را به برنامه غذاییتان اضافه کنید

مصرف کلسیم برای سلامت استخوان ها و داشتن دندان های سالم سودمند است . منابع غذایی حاوی کلسیم می تواند سلامت و استحکام لثه و دندان های شما راتضمین کرده و  آن ها را قوی و محکم می کند.

کلسیم

4-مصرف غلات کامل را فراموش نکنید

مصرف غلات سبوس دار نه تنها سلامت بدنتان را تضمین می کند بلکه در داشتن دندان های سالم نیز مفید است .تحقیقات نشان می دهد که مصرف غلات کامل ابتلا به عفونت لثه و فساد دندان ها را کاهش داده و سلامتی و زیبایی دندان هایتان را بیمه می کند .

غلات کامل و زیبا شدن دندان ها

5- ویتامین ث را از یاد نبرید

این ویتامین جهت حفظ سلامت و زیبایی دندان و لثه مفید بوده و کمبود آن می تواند سبب متورم شدن لثه ها و خونریزی و شل شدن دندان و یا بافت لثه شود. مصرف ویتامین C  به همراه مواد حاوی  بیوفلاونوئید مانند  گیلاس  و زرد آلو از تشکیل پلاک های دندانی جلوگیری می کند.

ویتامین ث و زیبا شدن دندان ها

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *