خوراکی های کاهش دهنده میل جنسی کدامند؟

نقش تغذیه را  در سلامت جسم و روح نباید نادیده گرفت  خوراکی هایی که در طی روز مصرف می کنید می توانند اثرات مفید یا مخربی داشته باشند .مثلا آیا می دانید که کاهش یا افزایش میل جنسی به مواد غذایی مصرفی شما در طی روز وابسته است اگر می خواهید بدانید کدام خوراکی ها سبب کاهش میل جنسیتان می شوند خواندن این مقاله را از دست ندهید.

1- گوشت قرمز

زیاده روی در مصرف گوشت قرمز می تواند با برهم ریختن تعادل هورمونی بدن در کاهش میل جنسی موثر باشد .گوشت قرمز سرشار از پروتئین و روی بوده و مانع از تجمع چربی در بدن می شود و مصرف به اندازه آن سبب تقویت نیروی جنسی و زیاده روی در مصرف آن شما را دچار کاهش شدید میل جنسی خواهد نمود .

 

گوشت قرمز و کاهش میل جنسی

2- سویا

سویا منبع خوبی برای تامین پروتئین محسوب می شود اما زیاده روی در مصرف سویا موجب کاهش هورمون تستسترون می شود .هورمون تستسترون هورمون مردانه ایست که  ترشح کم آن سبب کاهش تعداد اسپرم و کاهش شدید میل جنسی می شود .

سویا و کاهش میل جنسی

3-نعناع

مصرف نعناع باعث سرکوب شدید میل جنسی در مردان می شود و اثر مستقیمی در کاهش هورمون های مردانه نظیر تستسترون دارد .برای این که دچار اختلالات جنسی نشوید از مصرف زباد نعناع خودداری کنید .

نعناع و کاهش میل جنسی

4- شیرین بیان

شیرین بیان گیاه مفیدی در درمان زخم های معده می باشد .اما بد نیست بدانید این گیاه با داشتن خواص بی شمار در زیبایی و سلامتی دشمن سرسخت میل جنسی می باشد .وجود ترکیباتی به نام فیتو استروژن ها در این گیاه اثر منفی بر سطح تستسترون داشته و باعث کاهش شدید میل جنسی می شود.

 

شیرین بیان و کاهش میل جنسی

5- شکلات

شکلات اگر چه با افزایش هورمون سروتونین سبب ایجاد احساس شادمانی و نشاط در افراد می شود اما می تواند در ایجاد کرختی و کاهش میل جنسی نقش موثری داشته باشد .

شکلات و کاهش میل جنسی

6-غذاهای سرخ کرده

مصرف غذاهای سرخ کرده نه تنها با افزایش کلسترول بدن سلامت فلب و مغز را به خطر می اندازد بلکه در کاهش جنسی نیز موثر است .وجود چربی های ترانس در این نوع غذاها موجب کاهش تولید اسپرم و تخمک شده و از این طریق تأثیر مستقیمی بر کاهش میل جنسی زنان و مردان دارد.

 

غذاهای سرخ شده و کاهش میل جنسی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *