تا چه زمانی پس از جراحی زیبایی بینی ،بینی متورم می ماند؟

تمام افرادی که عمل راینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی را انجام می دهند می دانند که ورم بینی بعد از این عمل وجود دارد اگر می خواهید بدانید این ورم در چه زمانی و چگونه برطرف می شود خواندن این مطلب را از دست ندهید

سیر کاهش ورم بینی پس از راینوپلاستی

پس از عمل بینی بیماران مشتاق هستند که بینی کوچک شده خود را ببینند. بینی شما در ۲ تا ۱۴ هفته اول جراحی دستخوش تغییرات قابل توجهی خواهد شد . ورم بینی به تدریج در طول چند ماه اول جراحی بینی جذب خواهد شد و در نتیجه ظاهر بینی به تدریج تغییر خواهد کرد .

  1. وقتی گچ بینی پس از یک هفته برداشته شود ، بینی شما متورم به نظر می آید که امری طبیعی است .
  2. معمولا در هفته دوم بعد از جراحی بینی ، ورم و کبودی بینی به اندازه کافی فروکش خواهد کرد به طوری که یک فرد با نگاهی سرسری ممکن است متوجه نشود که بر روی بینی شما عمل جراحی صورت گرفته است .
  3. بینی شما ممکن است برای چند ماه متورم و پف دار به نظر بیاید . بعد از ۳ الی ۴ ماه ورم بینی شما جذب خواهد شد اما ممکن است در عکس همچنان کمی پف دار به نظر بیاید .
  4. برای اینکه شکل نهایی بینی شما مشخص شود حدودا یکسال زمان لازم است .

ورم بینی چه زمانی پس از عمل بینی فروکش می کند؟

ورم بینی می تواند در طول این زمان باقی بماند به خصوص در نوک بینی و در ناحیه ای که برآمدگیِ قسمت استخوانیِ بینی برداشته شده است . پس از حذف برآمدگی ، ورم در مرکز قسمتی که برآمدگی آن برداشته شده است بیشتر خواهد بود که معمولا این قسمت بیشتر از قسمت های دیگر متورم خواهد شد و تا چند ماه باقی می ماند بیشتر بیماران نگران این هستند که ورم برای همیشه باقی بماند .چسب زدن در منطقه نوک بینی و پل بینی می تواند به طور قابل توجهی ورم بینی را کاهش دهد .

اثرات  فشار چسب بر روی ورم بینی  چیست؟

اول اینکه به جذب شدن ورمی که ناشی از به دام افتادن مایعات موجود در بافت های بینی است کمک می کند

دومین اثر و مهمترین اثر آن این است که فشار بر بافت ها باعث می شود که الیاف کلاژن در قسمت های بخیه دار، سازمان یافته تر شوند که به کاهش حجم منطقه متورم کمک قابل توجهی خواهد کرد .

مدت زمان اثر گذاری چسب ها 

بیشترین تاثیر چسب ها در شش ماه اول خواهد بود بنابراین حتی اگر شما در ۲ ماه اول از چسب های بینی استفاده نکرده باشید ، استفاده از آن در ماه های بعدی نیز می تواند برای شما سودمند باشد .

آیا پس از عمل بینی در خندیدن دچار مشکل شده اید ؟

بیشتر بیماران بعد از عمل جراحی (به خصوص در چندین هفته اول بعد از عمل جراحی ) از این موضوع ناراحت هستند که لب بالای آنها سفت شده است و خندیدن برای آنها مشکل است که خوشبختانه این عارضه در هفته های اول جراحی بعد از این که ورم بینی فروکش کند به حالت طبیعی بر می گردد.

صبور باشید لبخند شما دوباره به حالت عادی باز خواهد گشت .

منبع : وب سایت دکتر طاهریان

ویرایش و گرد آوری : سلامت وب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *