راه های جلوگیری از لاغری صورت در رژیم های کاهش وزن

چگونه در رژیم های کاهش وزن از لاغری صورت جلوگیری کنیم؟

 

یکی از نگرانی ها در رژیم های کاهش وزن لاغرشدن صورت می باشد برای اینکه در رژیم های کاهش وزن ورسیدن به وزن ایده آل ظاهر صورت خود را حفظ کرده و از لاغر شدن آن جلوگیری کنید این مطلب را تا انتها بخوانید

توصیه های مفید جهت لاغر نشدن صورت در رژیم های کاهش وزن

متاسفانه یکی از دلایل کنار گذاشتن رژیم لاغری از دست رفتن حجم گونه ها و لاغری صورت است خانمها از زمانیکه رژیم کاهش وزن را شروع میکنند صورتشان خیلی زود لاغر می شود و چهره جذابیت  خود را ازدست میدهد.در این جا، توصیه های و روشهای مفیدی را در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید لاغر شوید ولی صورتتان جذاب بماند.
راه های جلوگیری از لاغری صورت در رژیم های کاهش وزن
 

1-آب کافی بنوشید

نوشیدن آب یکی از راهکارهایی هست که باعث تأمین آب میان بافتی صورت شده و صورت شاداب و پُر نشان میدهد. و همچنین داشتن میان وعده میوه به خصوص  خیار و گلابی در وعده‌های غذایی  در شادابی و نشاط پوست و پرتر به نظر رسیدن آن تأثیر زیادی دارد.وقتی بدن را هیدراته(دارای آب) نگه میدارید ظاهر کلی شما از نظر بافت پوست مو ناخن ها بهبود می یابد. اگر احساس ورم می کنید ممکن است به دلیل افزایش میزان سدیم بدن شما باشد. مصرف زیاد آب به خروج سدیم از بدن کمک شایانی می کند.
 

2- مصرف آجیل 

خوردن روزانه حدودا ۵۰ گرم از مغزها مثل  بادام , پسته ,  فندق و….. نیز در زیبایی صورت بسیار موثر است و کسانی که علاقه به شیره خرما ،شیره انجیر  دارند هم بدانند که بسیار مفید است برای صورت و فراموش نشودکه جوانه گندم برای چاقی صورت معجزه میکند. ولی برای چاقی صورت  حداکثر دو قاشق جوانه گندم همراه با ماست کافی میباشد.
 

3- نقش امگا 3 وامگا 6

اسید های چرب ضروری (SAFE) مانند امگا 3 و امگا 6 به عملکرد سلولی کمک می کنند تا اعمالشان را به درستی انجام داده و این باعث پاکسازی پوست جلوگیری از ایجاد لک های پوستی کاهش چروک ها و همچنین سلامت مو و رشد ناخن میشود.
 

4-مصرف شیر را فراموش نکنید

شیر غنی از کلسیم ویتامین هایB12 B2 و D است  ویتامین هایB12 B2برای رشد گلبول های قرمز خون که حاملین اکسیژن مورد نیاز سلول ها هستند ضروری است برای سلامت پوست  و  مو. 
 

5-استفاده از سبزیجات وسویا

پروتئین های سویا غنی از آمینو اسید ها ویتامینE و بسیاری از آنتی اکسیدان ها هستند.  که اینها موجب می شوند که پوست مرطوب و بدون چروک باقی بماند سبزیجاتی مانند اسفناج و کلم پیچ غنی از ویتامین های C E Aو آهن و فیبر هستند که برای زیبایی و شادابی پوست مفید میباشد.
 

6-استفاده از ماست

ماست را به عنوان ماسک صورت میتوان استفاده کرد چون , آب رسانی و پاک سازی پوست را انجام میدهد.
منبع : وب سایت دکتر کاظمی
ویرایش و گردآوری : سلامت وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *