نکات کاربردی در مورد مصرف ژل ها

اطلاعات مفید پیرامون ژل یا فیلر

یکی از ابزارهای مورد استفاده در زیبایی استفاده از ژل ها و فیلر ها می باشد تزریق این مواد به نواحی مورد نظر سبب از بین بردن چین و چروک های آن منطقه می شود تا آن منطقه زیباتر به نظر برسد اما ژل یا فیلر چه موادی هستند که می توانند این چنین در رفع چین و چروک تاثیر گذار باشند ؟اگر اطلاعات مفیدی در موردپر کننده هایی مانند ژل یا فیلر می خواهید ما خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم

ژل یا فیلر چیست؟

یکی از پر کاربردترين محصولات جهت عمل هاي زیبایی ژل میباشد مواد فیلر یا پر کننده ترکیبات مختلفی هستند که به منظور پر کردن چین و چروک ها یا افزودن حجم به بافت های مختلف استفاده می شوند. در گذشته بیشتر از سیلیکون برای این منظور استفاده می شد ، ولی به علت احتمال وجود عوارض نا خواسته امروزه بیشتر از ترکیبات هیالورونیک اسید استفاده می شود.
این ماده به طور طبیعی در پوست و دیگر بافتهای ما وجود دارد. ترکیبات موجود از این ماده به طور آزمایشگاهی و با روش تخمیر حاصل می شوند. بنابر این خطر انتقال بیماری صفر و خطرایجاد حساسیت بسیار اندک بوده و نیازی به تست حساسیت نیز نخواهد بود.

مصرف ژل ها در پوست چه فوائدی دارد؟

مهمترین کاربرد ژل در پوست، پرکردن چین ها و چاله های عمیق در پوست است ، خطوط خنده یا خطوط عمیق در ناحیه اخم و گاهی چین های عمیق در اطراف چشم و همچنین برای گونه گذاری خصوصاً خانم هایی که دچار لاغری صورت هستند و یا اینکه صورت نسبت به بدن لاغرتر است. فیلرها همچنین برای ضخیم و حجیم کردن لب ها و بهتر کردن ظاهر زخم های فرو رفته نیز بکار می رود.

نکات کاربردی در مورد مصرف ژل ها

ماندگاری این تزریق چه قدر است؟

هیالورونیک اسید توسط بدن ما پس از مدتی جذب میشود بنابر این اثر این مواد دایمی نیست. معمولا در بافت های پر تحرکی مثل لب ها این مواد زودتر جذب میشوند ولی در سایر قسمت ها ممکن است تا یک سال نیزدوام داشته باشند. معمولا تزریقات بعدی با میزان کمتر و برای مدت بیشتری باقی می مانند.

مدت زمان ماندگاری فیلرها چقدر است ؟

ماندگاری فیلر تزریق شده به نوع ژل و تفکیک تزریق بستگی دارد و ممکن است در یک فرد با فرد دیگر  تفاوت داشته باشد ولی به طور متوسط، دوام تاثیر فیلرها 6 الی 24 ماه می باشد.
البته زمانی که گفته می شود تاثیر فلان ژل تزریق شده، یک سال است به این معنی نیست که اثر پرکنندگی آن در طول یک سال کامل است بلکه معمولاً در شش ماه اول تزریق، پرکنندگی آن خوب و مثل ماه اول است ولی از ماه ششم و هفتم و به بعد تاثیر آن کمتر می شود و تا پایان یک سال کاملاً اثر آن از بین می رود.

قدرت پرکنندگی ژل ها به چه عواملی  بستگی دارد ؟

  1. •    تفکیک تزریق
    2•    میزان چین محل ( اینکه عمق چین فردی که قرار است ژل تزریق کند عمیق است یا خیر )
    3•    حجم میزان داروی تزریقی
منبع : وب سایت دکتر مجیدی
ویرایش و گردآوری :سلامت وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *