لمینت مژه چیست؟+بررسی مزایا و معایب لمینت مژه

لمینت مژه یکی از تکنیک های جدید زیبایی برای افزایش جذابیت چشم ها و زیبا سازی مژه ها به شمار می آید .با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال این تکنیک در سالن های آرایشی و زیبایی طرفداران بی شماری داشته و بیشتر افراد برای زیباتر شدن به سراغ لمینت مژه می روند .اما اگر قصد انجام این کار را دارید بهتر است با دیدی باز و داشتن اطلاعاتی کامل در این زمینه به سراغ لمینت کردن مژه هایتان بروید تا دچار پشیمانی نشوید .در سلامت وب امروز می توانید علاوه بر آشنایی با لمینت و نحوه انجام آن پاسخ تمامی سوالات خود را در رابطه با این تکنیک پیدا کنید .

لمینت مژه چیست؟

لمینت مژه تکنیکی موثر برای تقویت ،حجیم شدن و پر رنگ شدن مژه ها به شمار می آید که با استفاده از مواد لمینت مژه شامل مواد معدنی ،کراتین تقویت کننده ها و روغن های گیاهی ظاهر مژه ها را زیبا و فر خورده می نماید .اگر از داشتن مژه های زیبا ،حجیم و فر خورده محروم می باشید با استفاده از تکنیک لمینت مژه می توانید مژه هایی جذاب و دلربا داشته باشید.

هزینه لمینت مژه


مزایای استفاده از لمینت مژه چیست؟

مهم ترین مزایای استفاده از لمینت مژه شامل موارد زیر می باشد:

 • فر شدن مژه ها بدون نیاز به فرمژه به مدت چند هفته
 • رنگ کردن مژه ها
 • تقویت مژه ها
 • باز و درشت تر نشان دادن چشم ها
 • عدم نفوذ پذیری آب
 • عدم نیاز به ترمیم
 • عدم احساس سنگینی بر روی چشم ها
 • استفاده راحت از لنزهای زیبایی و یا ریمل
 • طبیعی بودن نتایج کار

معایب استفاده از لمینت مژه

هر تکنولوژی مزایا و معایب خاص خود را دارد. صرف نظر از مزایای لمینت مژه، معایب لمینت مژه  نیز به شرح زیر می باشد:

 1.  احتمال بروز مشکلات و بیماری های چشمی
 2. استفاده از آن در دوران بارداری و شیردهی ممنوع می باشد.
 3. بروز واکنش های آلرژیک پوست پلک ها، قرمزی و التهاب، تورم پلک ها در افراد دارای سابقه حساسیت یا آلرژی
 4. گران بودن  قیمت لمینت مژه

نحوه انجام لمینت مژه

برای انجام لمینت ابتدا مژه ها تمیز و محدوده پلک و مژه پاکسازی می شود .سپس با استفاده از یک ماده تقویت کننده یا محلول لیفت مژه ها را بلند و کشیده می نمایند .در ادامه به وسیله کراتین ساقه مژه ها  را ضخیم کرده و حالت فرخوردگی در آن ها ایجاد می کنند. پس از طی مراحل ذکر شده مژه ها رنگ آمیزی شده و سپس با استفاده از سرم ویتامینه مجددا آن ها را فیکس و تقویت می کنند .در انتها مژه هایی که به حالت طبیعی و معمولی به سمت پایین هستند را به سمت بالا فر داده و نتیجه کار در نهایت داشتن مژه هایی فر خورده ،حجیم و پرپشت است به همین دلیل این تکنیک به عنوان لیفت مژه نیز شناخته می شود .پروسه انجام این تکنیک بسته به طول مژه و نوع آن ها به زمانی در حدود 1 الی 2 ساعت نیاز دارد .

تفاوت لیفت و لمینت مژه


نکات مهم در مورد لمینت مژه

 1. عمل زیباسازی مژه ها بر روی مژه های طبیعی فرد انجام می شود و به علت عدم استفاده از م{ه های مصنوعی این روش نیازی به ترمیم نخواهد داشت .
 2. ماندگاری این روش در حدود دو ماه می باشد .
 3. مواد مورد استفاده در این تکنیک کاملا بی ضرر بوده و تنها به علت نزدیک بودن چشم ها تبحر فرد انجام دهنده در این شیوه بسیار مهم و ضروری می باشد .
 4. انجام این روش برای زنان باردار و مادران شیرده خطرناک و ممنوع می باشد.

تفاوت لمینت مژه با اکستنشن

تفاوت لمینت مژه با اکستنشن در نحوه انجام کار می باشد .در این شیوه از مواد روغنی و کراتینه برای تقویت و پر رنگ دیده تر شدن مژه ها استفاده می شود اما در اکستنشن مژه تارهای مژه به وسیله چسب مخصوص به پلک چسبانده می شوند در نتیجه نتیجه حاصل از لمینت طبیعی تر از اکستنشن می باشد.لمینت نیازی به ترمیم نداشته اما روش اکستنشن پس از گذشت دو الی سه هفته نیاز به ترمیم خواهد داشت .

تفاوت لمینیت مژه با اکستنشن


عوارض لمینیت مژه

شایع ترین عوارض لمینت مژه شامل عدم تسلط و تخصص فرد کاربر برای انجام این کار بوده که می تواند در حین انجام این تکینک سبب آسیب دیدن چشم ها شود .

 1. به علت بالا بودن هزینه لمینت مژه به علت استفاده از کراتین برخی از افراد سودجو اقدام به استفاده از کراتینه مو به جای کراتینه مژه می نمایند که به علت وجود ماده خطرناک و سرطان زای فرمالدئید در خوش بینانه ترین حالت آرژی های چشمی به وجود می آید.
 2. همچنین در لمینیت مژه از موادی شبیه رنگ مو برای رنگ کردن مژه ها استفاده می شود که تا 24 ساعت نباید شسته شود. این موضوع از نظر پزشکی و سلامتی به هیچ وجه قابل قبول نیست و توسط متخصصین پوست و مو تایید نمی شود.
 3. رنگ های مورد استفاده در این تکینیک در برخی مواقع فاقد کیفیت لازم بوده و به علت عدم شست و شوی آن به مدت 24 ساعت می تواند عوارض جبران ناپذیری را برای چشم هایتان به همراه داشته باشد .

مزایای استفاده از لمینت مژه


لیفت مژه چیست؟

لیفت مژه تکنیکی مشابه لمینت مژه می باشد که تنها تفاوت لیفت و لمینت مژه در این است که انجام آن برای خانم های باردار و شیرده مشکلی نداشته و عوارضی مانند خشک شدن مژه و ریزش مژه را به همراه ندارد.ماندگاری لیفت مژه در حدود 2 الی 3 ماه بوده و در این مدت نیازی به ترمیم نخواهید داشت .در واقع عمل لمینت مژه پس از لیفت مژه ها انجام شده و نتایج آن مشابه لمینت مژه می باشد.


نتیجه گیری

با توجه به مطالب ارائه شده در این نوشته سلامت وب حتما متوجه شده اید لمینت مژه و یا لیفت مژه روشی پر ریسک و پر خطر است که اگر به صورت اصولی و توسط فردی مجرب در مراکز معتبر انجام شود می تواند زیبایی دور چشم را برایتان به ارمغان بیاورد .به علت نزدیک بودن مژه ها به چشم ها رعایت نکات اصولی برای محافظت از چشمان در مقابل ورود مواد مورد استفاده ضروری می باشد .

تا 24 ساعت پس از لیفت و لمینت نباید مژه ها شسته شده و یا در مجاورت آب قرار گیرد چرا که در این صورت خطراتی جدی، نظیر صدمه به عنبیه، قرنیه و… بینایی شخص را تهدید خواهد کرد.

بنابراین برای انجام این ترفند زیبایی به دنبال کاهش هزینه لمینت مژه نبوده و حتما این کار را توسط آرایشگر مجرب در سالنی معتبر و مجهز انجام دهید تا در سال جدید صاحب مژه هایی زیبا و دلربا باشید .

مطالب مرتبط