راز های نهفته در گریه کودک شما

نوزادان قادر به صحبت نیستند و تنها راه برقراری ارتباط با محیط و والدین گریه آن ها می باشد .آن ها از طریق گریه کردن درخواست های خود را به ما اعلام کرده و  گرسنگی ،تشنگی و سایر مشکلات خود را به ما اطلاع می دهند .مادران جوان پس از مدتی با انواع گریه های کودک خود آشنا شده و می دانند گریه کودکشان نشی از چه مشکلی می باشد .اگر می خواهید با زبان کودکتان آشنا شوید و معنای گریه او را متوجه شوید این مطلب را بخوانید.

کودک من خسته است

زمانی که کودک خسته است گریه او شبیه زوزه بوده و همراه با مالش چشم و گونه می باشد .
علت گریه کودک

کودکم درد دارد

زمانی که کودک شکم درد دارد و یا وجود شئ در پوشکش او را اذیت می کند و پس از انجام واکسیناسیون گریه او شبیه جیغ بوده و پس از آن سکوتی طولانی  و نفس گیری و دوباره شروع به جیغ کشیدن می کند .

کودکم گرسنه است

زمانی که کودک گرسنه است گریه های او کوتاه و موزون وآهنگین می باشد و در گریه او حالت نا امیدی وجود دارد .

کودک شما بی حوصله است

در زمانی که کودک شما بی حوصله است شروع به گریه شدید کرده و هنگامی که او را در آغوش می گیرید گریه او قطع می شود .

کودک بی حوصله

کودک احساس گرما یا سرما می کند

گریه کودک شبیه ناله های منقطع می باشد.

کودکم پوشکش را کثیف کرده است

زمانی که کودک پوشک خود را کثیف می کند گریه او بیشتر با یک گریه یا خرناس شروع می شود .

کودکم عصبانی است

خارج کردن پستانک از دهان کودک و یا باز کردن پوشک بدون دلیل ممکن است کودکتان را عصبانی کرده و او عصبانیتش را با فریاد های گوشخراشش نشان خواهد داد .

چگونه کودکمان را آرام کنیم؟

اکنون که علل های اصلی گریه کودک و نوع گریه و فرمت آن را شناختید باید در صدد آرام کردن کودکتان باشید روش هایی که در زیر به شما معرفی می شود روش های امتحان شده ای هستند که در زمان گریه کردن کودک می تواند به خوبی کودکتان را آرام کند .

1- وسایل مورد علاقه اش را به او بدهید

اگر گریه کودکتان قطع نمی شود و او هم چنان بی قرار است به او اسباب بازی مورد علاقه اش را بدهید و یا آهنگ کودکانه شاد و ریتمیکی برایش پخش کنید .

2- او را به گردش ببرید

زمانی که توانایی آرام کردن کودکتان را ندارید می توانید کودکتان را به گردشی بیرون از خانه ببرید .گذراندن ساعاتی بیرون از خانه سبب قطع شدن گریه او و آرام شدن کودکتان می شود .

3-ماساژ دادن کودک

یکی از بهترین روش ها برای آرام کردن کودک ماساژ دادن کودک می باشد .تجربه نشان داده است ماساژ کمر و شکم و پاهادر آرام کردن کودک تاثیر بسزایی دارد .

ماساژ دادن کودک

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *