درمان افسردگی

درمان افسردگی با داشتن تغذیه مناسب

اگر دچار تغییراتی در خلق و خوی خود شده اید گاهی شادید و گاهی غمگین ممکن است که دچار افسردگی شده باشید .راه های فراوانی برای درمان افسردگی وجود دارد استفاده از داروها ،رفتن به دل طبیعت ،موسیقی درمانی و اصلاح شیوه تغذیه از مهم ترین روش های درمان افسردگی به حساب می آیند .بد نیست بدانید بعض مواد غذایی نقش پررنگ تری در درمان افسردگیتان دارند این مواد غذایی در زیر به شما معرفی می شود .

1- زعفران ادویه مفید برای درمان افسردگی

زعفران برای درمان افسردگی ادویه بسیار مفیدی بوده و با مصرف آن می توانید آرامش را تجربه کنید .استفاده از دم نوش زعفران یا اضافه کردن این ادویه به غذاها و پلو می تواند احساس شادی را در شما به وجود آورده و رخوت و سستی ناشی از حالات افسردگی را در شما کاهش دهد .به جرات می توانیم بگوییم زعفران داروی افسردگیست چرا که باعث افزایش میزان سروتونین یا هورمون شادی در بدن می شود .

زعفران و درمان افسردگی

2- با مصرف نارگیل با افسردگی مبارزه کنید

نارگیل در افزایش هوشیاری مغز و کنترل سطح استرس روزانه میوه بسیار مفیدی می باشد .مصرف این میوه در سلامت جسم و روح موثر بوده و با تنظیم فشار خون می تواند حالات افسردگی شما را درمان کرده و سبب تقویت مغز و بهبود عملکرد این عضو حیاتی بدن شود .

نارگیل و درمان افسردگی

3- شکلات تلخ داروی مبتلایان به افسردگی

مصرف شکلات تلخ دو بار در هفته میزان افسردگی شما را کاهش داده و با کاهش سطح هورمون کورتیزول در بدن ذهن شما را هوشیار نگه می دارد.این ماده غذایی در سلامت قلب و مغز موثر بوده و می تواند اضطراب شما را کاهش داده و بر حالات افسردگی شما غلبه کند .

درمان افسردگی با داشتن تغذیه مناسب

4- ماهی های چرب را برای درمان افسردگی فراموش نکنید

مصرف ماهی های چرب در سلامت مغز و قلب دو عضو حیاتی بدن تاثیر بسزایی دارد .این غذای دریایی منبع غنی از اسید های چرب امگا 3 بوده و در بهبود خلق و خو موثر است .مصرف ماهی می تواند سطح هورمون هایی نظیر دوپامین و سروتونین را در مغز شما افزایش داده و از ابتلا به افسردگی جلوگیری کند و در صورت بروز افسردگی به خوبی آن را درمان می کند .

درمان افسردگی با داشتن تغذیه مناسب

5- از مصرف انواع میوه ها برای درمان افسردگی غافل نشوید

مصرف میوه های تازه می تواند نقش مهمی در درمان افسردگی داشته باشد .مطالعات دانشمندان نشان داده است که این گروه غذایی حاوی بسیاری از ویتامین های مورد نیاز مغز بوده و با داشتن خواص آنتی اکسیدانی و ماده ای به نام فولات در بهبود عملکرد مغز تاثیر گذار است .با مصرف انواع میوه ها  می توانید از ابتلا به افسردگی پیشگیری کنید .

مصرف میوه ها و درمان افسردگی

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *