سوجوک تراپی

سوجوک تراپی چیست؟+طب سوجوک برای لاغری

اگر از چاقی و اضافه وزن رنج می برید و می خواهید به روشی ساده ،جذاب و بسیار اثر بخش لاغر شوید سوجوک تراپی و یا طب سوجوک را امتحان کنید .در این روش بدون نیاز به مصرف دارو و تنها از طریق سیستم های انطباق بدن مانند دست و یا پا می توانید علاوه بر کاهش وزن و لاغری بیماری های پیچیده و متعددی را در سطح ذهن و جسم تعدیل نمایید و به راحتی و بدون هیچ عارضه ای به استقبال سلامتی و زیبایی رفته و اندامتان را ایده آل و متناسب سازید .برای آشنایی با سوجوک تراپی و نحوه انجام آن به ادامه سلامت وب امروز توجه بفرمایید .

سوجوک تراپی چیست؟

سوجوک تراپی نوعی تکنیک درمانی در کشور کره و روسیه می باشد که اولین بار در سال 1987 توسط آقای پارك جي وو در كره جنوبي كشف شد.در زبان کره‌ای، su به معنای دست و jox به معنای پا می باشد بنابراین متخصصان این تکنیک دست و پای بدن را منطبق بر تمام اعضای داخلی آن می دانند و معتقدند با استفاده از دست و پا می توان بسیاری از بیماری ها را درمان نموده و افراد چاق را لاغر نمود .

کتاب دانه درمانی سوجوک

ابزار مورد استفاده در طب سوجوک


سیستم انطباق چیست؟

طب سوجوک با دارا بودن اثرات درمانی سریع و ماندگاری بسیار بالا روشی ایده آل برای درمان چاقی موضعی و سایر بیماری ها شناخته شده است .در طب سوزنی چینی بر روی تمامی نقاط بدن کار می شود اما در سوجوک تراپی دست و پا اهمیت بیشتری داشته و تمام تمرکز متخصص بر روی این دو  نقطه که به سیستم انطباق شهرت دارند می باشد و همین امر علت تفاوت طب سوجوک با طب سوزنی می باشد .

طب سوجوک


علت نامگذاری دست و پا در طب سوجوک به سیستم انطباق بدن چیست؟

تمام اعضای مختلف سازندهٔ بدن در نقاطی از دست و یا پا منعکس می‌شوند و در صورت اختلال در عملکرد هر یک از این ارگان ها این اختلال سریعا به سیستم انطباق که محل تمرکز اطلاعات می باشد اطلاع داده می شود و سوجوک تراپی با پیدا نمودن این نقاط حساس بر روی عملکرد ارگان تاثیر گذاشته و با رهاسازی جریان ها سبب رفع اختلال یاد شده می گردد. اگر به شکل زیر نگاه کنید متوجه خواهید شد شکل دست ها و پاها شبیه بدن انسان می باشد و شست دست شما مشابه گردن شما می باشد بنابراین با توجه به تصویر زیر علاوه بر کشف شباهت یاد شده علت نامگذاری دست و پا به عنوان سیستم انطباق بدن را فراخواهید گرفت:

بازتاب درمانی سوجوک


مزایای سوجوک تراپی

 1. سازگاری سوجوک تراپی با روش های دیگر به نحوی که استفاده هم زمان از آن به همراه داروهای شیمیايي يا گیاهي روند بهبود را تسریع می نماید .
 2. با استفاده از این تکنیک درمانی بسیاری از بیماری های حاد را به صورت فوری می توان درمان نمود.
 3. استفاده از این روش کاملا بدون خطر و فاقد عارضه خواهد بود و به هیچ عنوان سلامتی شما را تهدید نخواهد نمود.
 4. این تکنیک نیاز به وسایل و تجهیزات گران قیمتی ندارد و در صورت فراگیری نکات این تکنیک می توانید به راحتی آن را در منزل برای خود و سایر اطرافیانتان اجرا نمایید .
 5. در این روش تمرکز بر روی دست ها و پاها بوده و به هیچ عنوان بدن شما دستکاری نمی شود .

انجام سوجوک تراپی در چه افرادی ممنوع می باشد ؟

استفاده از این روش درمانی در افرادی که از مواد مخدر استفاده می نمایند ممنوع بوده و همچنین انجام آن در دوران بارداری و یا در زمانی که احساس بی خوابی ،گرسنگی و یا خستگی شدید می نمایید جایز نمی باشد .


طب سوجوک در چه مواردی کاربرد دارد؟

 1. لاغری و کاهش وزن
 2. درمان بیماری های زنانه مانند نازایی ،تخمدان پلی کیستیک ،خونریزی های غیر معمول ،مشکلات هورمونی و ….
 3. رفع سلولیت
 4. جوان سازی پوست و رفع چین و چروک
 5. بزرگ یا کوچک نمودن سینه ها
 6. درمان دردهای استخوانی و عضلانی
 7. درمان بیماری دیابت و یا ام اس
 8. درمان میگرن و انواع سردرد ها

طب سوجوک برای لاغری

امروزه استفاده از طب سوجوک برای لاغری کاربرد گسترده ای پیدا نموده است و این تکنیک بدون هیچ عوارضی می تواند در زمینه کاهش وزن موثر واقع شود .در واقع در این روش نقاط مخصوصی در دست و یا پا را به وسیله سوزن های بسیار ریز و ظریف تحریک می نمایند .تحریک کانال انرژی چی در کف دست و پا سبب به گردش در آمدن انرژی ها و برطرف نمودن مسیر های مسدود در بدن گشته و در همین راستا عملکرد ارگان های بدن را بهبود بخشیده و از این طریق به راحتی می توان چاقی های موضعی و یا عمومی را درمان کرد .

طب سوجوک برای لاغری


بازتاب درمانی سوجوک

در صورتی که از طب سوجوک برای لاغری استفاده کنید بازتاب درمانی سوجوک را به شرح زیر مشاهده خواهید نمود:

 1. سرعت گوارش و هضم مواد غذایی در بدن شما بهبود می یابد .
 2. مشکلات رایج در بروز چاقی مانند یبوست ،نفخ معده و سایر مشکلات مربوط به دستگاه گوارش که سبب اختلال در عملکرد این دستگاه می شود در شما بهبود می یابد .
 3. سرعت سوخت و ساز مواد غذایی در بدن شما افزایش یافته و چربی سوزی به راحتی در بدنتان انجام می شود .
 4. روند کاهش وزن برای شما آسانتر گشته و شما به خوبی می توانید بر وزنتان کنترل داشته و از این طریق به کاهش و تثبیت وزن خود کمک نمایید.

سوجوک ایران


رنگ درمانی سوجوک چیست؟

رنگ درمانی سوجوک بر این پایه استوار است که بدن را عضوی هوشمند تلقی می کند و بیان می کند رنگ بر روی مکانیسم های بدن اثر بسزایی دارد .از آن جا که چربی به رنگ زرد (سنبل آب ) می باشد بنابراین استفاده از رنگ مخالف مانند رنگ سبز که سنبل باد می باشد می تواند باد و روطبت بدن را از بین برده و از این طریق سبب لاغری بدن گردد .بنابراین بستن یک کش سبز رنگ دور کف دست می تواند سبب کوچک شدن شکم شما گردد و با تنظیم جریان های انرژی در چاکراها عملکرد اعضای داخلی بدن را اصلاح نماید .در چاقی های مفرط کش سبز را علاوه بر کف دست ها و پاها، روی بند سوم همه انگشتان دست و پا هم بیندازید.در این زمینه شما می توانید از هر نوع کشی استفاده نمایید و در صورت شل شدن کش ها حتما آن ها را تعویض نمایید .

رنگ درمانی سوجوک


دانه درمانی سوجوک چیست؟

دانه درمانی سوجوک روشی دیگر برای کاهش وزن و درمان بسیاری از امراض می باشد که با استفاده از دانه های گیاهی انجام می پذیرد .در این روش می توان از دانه های مختلفی استفاده نمود .دانه هایی مانند فلفل سیاه ،هسته سیب،هسته پرتقال،هسته گیلاس ،ارزن ،ذرت،برنج و سویا برای دانه درمانی سوجوک بسیار مناسب می باشند .برای انجام این روش درمانی کافیست دانه مورد نظرتان را به نقطه دردناک به وسیله یک چسب بچسبانید و سپس هر سه چهار ساعت یک بار به مدت يكی دو دقيقه نقاط را از روي نوارچسب با حرکات دورانی انگشت شست خود مالش داده و هر 24 ساعت یکبار دانه ها را تعویض نمایید .بهتر است بدانید دانه های بزرگ برای نواحی نرم دست و پا مانند کف یا کناره مناسب بوده و دانه های کوچک برای مناطقی مانند پشت انگشتان مناسب می باشند .برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مطالب مندرج در کتاب دانه درمانی سوجوک را مطالعه بفرمایید .

دانه درمانی سوجوک


تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای کسب نتیجه مطلوب در طب سوجوک

در اولین جلسه پزشک به بررسی وضعیت سلامتی و مزاجی شما می پردازد و اقدامات درمانی مورد نیاز برای شما پیش بینی می گردد .هر جلسه بین یک الی دو ساعت زمان نیاز دارد و تعداد جلسات درمان بر بر اساس وضعیت بیمار تعیین می شود. سوجوک ایران نیز خوشبختانه گسترش فراوانی داشته و بسیاری از متخصصین در مطب خود سوجوک تراپی را انجام می دهند .

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *