طب سوزنی برای درمان چاقی و کاهش وزن

چاقی ،نوعی بیماریست که می تواند شانس ابتلا به بیماری های دیگر مانند فشار خون بالا،دیابت ،بیماری های اسکلتی و استخوانی ،کبد چرب ،بیماری های قلبی و عروقی و در نهایت سرطان را در فرد مبتلا افزایش دهد وهمچنین باعث کاهش توانایی های حرکتی فرد در طی روز گردد .برای درمان این بیماری امروزه روش های بی شماری وجود دارد .ورزش کردن ،گرفتن رژیم های غذایی ،جراحی های زیبایی لاغری و در نهایت طب سوزنی از مهم ترین و موثرترین روش های درمان چاقی و کاهش وزن به شمار می آیند که سلامت وب امروز را به معرفی طب سوزنی و کاربرد های آن برای درمان چاقی اختصاص داده ایم .

طب سوزنی برای درمان چاقی چه کاربردی دارد؟

طب سوزنی برای درمان چاقی روشی موثر ،کارآمد و غیر تهاجمی می باشد که می تواند زیبایی اندام شما را بازگردانده و شما را از شر چاقی نجات دهد .این تکنیک در حدود 5000 سال پیش با طب چینی ترکیب شده و به عنوان بخشی از طب سنتی چین شناخته می شود .

هزینه طب سوزنی برای لاغری


مزایای استفاده از طب سوزنی برای درمان چاقی

  1. کاهش اشتهای فرد
  2. افزایش دهنده سوخت و ساز(متابولیسم)بدن
  3. افزایش دفع مواد اضافی و آب انباشته شده در بدن
  4. رفع کننده یبوست
  5. تنظیم کننده هورمون های بدن

طول سوزن‌ها چقدر است و  تا چه عمقي در بدن فرو مي‌روند؟

سوزن های مورد استفاده در این روش به شکل توپر و از نوع استیل ضد زنگ بوده و نازک و یکبار مصرف می باشند .طول آن ها بین یک تا ده سانتی متر بوده و با توجه به میزان چربی زیر پوست در عمق  7ميلي‌متر تا 7.5 سانتي‌متر نقاط مختلف بدن وارد می شوند .

طب سوزنی برای لاغری شکم و پهلو


آیا طب سوزنی برای درمان چاقی دردناک می باشد؟

نحوه انجام طب سوزنی برای درمان چاقی مشابه آمپول زدن بوده و ممکن است در حین انجام این روش درمانی کمی  احساس سوزش يا خارش جزئي، بي‌حسي و كرختي، گرما يا فشار ملايم  را تجربه کنید .پس بنابراین درد آن قابل تحمل بوده و به هیچ عنوان دردناک نمی باشد .برای کسب نتیجه مطلوب با استفاده از این روش می بایست سبک زندگی خود را نیز تغییر داده و همراه با انجام طب سوزنی برای درمان چاقی تغذیه خود را نیز کنترل نمایید .

فروکردن سوزن ها در بدن به چه منظور انجام می شود؟

در بدن ما قدرت زندگی و یا کیفیت انرژی وجود دارد که در طب چینی به عنوان «چي»شناخته می شود و این نیرو
در طول مسيرهاي انرژي بدن كه «كانال‌هاي انرژي» خوانده مي‌شود منتشر شده و موجب سلامتی فرد می شود . وقتي کانال های انرژی بدن مسدود شود و نیروی زندگی نتواند در این کانال ها منتشر شود سلامتی شما دستخوش آسیب گشته و ممکن است بیماری در هر نقطه ای از بدن بروز پیدا نماید .بنابراین برای تنظیم و متعادل نمودن جریان انرژی و درمان بیماری ایجاد شده متخصص طب سوزني سوزن‌ ها را در نقاط خاصي از بدن فرو مي‌كند.
طب سوزنی برای لاغری کل بدن

نحوه انجام طب سوزنی به چه صورت می باشد؟

پس از معاینه پزشک و تعیین ضخامت پوست، شرايط زبان و كيفيت ضربان نبض مچ دستجلسه درمان با طب سوزنی آغاز می شود .سپس شما بر روی یک تخت دراز می کشید و پزشک سوزن ها را در نقاط کلیدی فرو کرده و پس از حدود 40 دقیقه سوزن ها را خارج می نماید .در این زمان شما می توانید استراحت نموده و یا حتی کتابی را مطالعه نمایید .


طب سوزنی چگونه موجب لاغری می گردد؟

چاقی عموما در اثر عملکرد نادرست قوه متابولیسم بدن ،دستگاه گوارش و عدم تعادل میان غذای مصرفی و مواد غذایی هضم شده عارض می شود .در این حالت احتمال ابتلا به بیماری هایی نظیر دیابت ،فشار خون ،کلسترول بالا در شما افزایش می یابد بنابراین استفاده از طب سوزنی می تواند با هدف قرار دادن نقاط حساس سبب پاکسازی کانال های انرژی و ایجاد تعادل میان خون و چی شود .در واقع طب سوزنی و لاغری موضعی رابطه تنگاتنگی با هم دارند چرا که سوزن های فرو رفته در نقاط مورد نظر می توانند سلول های چربی را به طور مستقیم تخریب نموده و با کاهش اشتها موجب لاغری و کاهش وزن فرد شوند. این سوزن ها با تحریک کانال های انرژی سبب فعال شدن آن ها و بهبود جریان خون در سراسر بدن می شوند و با رها نمودن گرما بدن زمینه ساز کاهش وزن در فرد می گردند .
طب سوزنی و لاغری موضعی

آیا استفاده از طب سوزنی برای درمان چاقی واقعا موثر است؟

اکنون مکن است این سوال برایتان پیش آمده باشد که آیا استفاده از طب سوزنی برای درمان چاقی واقعا موثر است و کسانی که با طب سوزنی لاغر شدند  آیا از انتخاب این روش راضی می باشند؟در پاسخ به سوالتتان باید بگوییم تحقیقات علمی نشان داده اند طب سوزنی برای درمان چاقی روشی کارآمد و موثر می باشد و می تواند روند کاهش وزن را در شما تسریع نماید .این روش از طریق کاهش اشتها موجب لاغری و کاهش وزن در شما می گردد .

آیا استفاده از طب سوزنی برای همه افراد بلامانع است؟

استفاده از این روش در تمامی افرادی که از چاقی رنج می برند بلامانع بوده و تنها استفاده از آن دردوران بارداری ممنوع می باشد .

چند جلسه درمان با طب سوزني لازم است؟

تعداد جلسات درمان با طب سوزنی در حدود 10 جلسه می باشد .برای کسب نتیجه مطلوب در زمان کوتاهتر می بایست از یک برنامه غذایی مناسب پیروی کنید تا بتوانید سریعتر بر چاقی خود غلبه نموده و اندامتان را زیبا و متناسب نمایید .سه جلسه اول درمان در طول یک هفته انجام می شود و پس از آن تعداد جلسات در هفته کاهش یافته و به یک بار در هفته تقلیل می یابد .


نتیجه درمان چاقی با طب سوزنی چه زمانی قابل مشاهده می باشد؟

کاهش وزن و نتیجه درمان با این روش عموما در هفته اول تا چهارم  به سرعت بوده و پس از آن تا هفته دوازدهم روند کندی به خود می گیرد .مجددا پس از هفته دوازدهم روند کاهش وزن تسریع گشته و شما به خوبی شاهد کاهش سایز و وزنتان خواهید بود.


هزینه طب سوزنی برای لاغری چگونه محاسبه می گردد؟

هزینه طب سوزنی برای لاغری معمولا بر اساس میزان چاقی ،میزان کاهش وزن و کاهش سایز ،تعداد سوزن های مصرفی محاسبه می گردد .بنابراین می توان گفت قیمت هر جلسه طب سوزنی بر اساس موارد ذکر شده به علاوه دستمزد پزشک محاسبه و تعیین می گردد .


میزان کاهش وزن ایجاد شده در این روش چقدر است ؟

میزان کاهش وزن در هر فرد متفاوت بوده و به طور میانگین بین 5 تا 20 کیلوگرم متغیر می باشد .

کسانی که با طب سوزنی لاغر شدند


آیا کاهش وزن ایجاد شده با استفاده از طب سوزنی ماندگار می باشد؟

در صورتی که پس از اتمام جلسه درمان مجددا شروع به پرخوری نمایید وزنتان به حالت قبل بازخواهد گشت .البته می بایست یادآور شد از آن جا که این روش سبب کاهش اشتهای پایدار در فرد می گردد بنابراین سبب کوچک شدن حجم معده و جلوگیری از پرخوری می شود .در صورتی که احساس کردید اشتهایتان افزایش یافته است می توانید مجددا این درمان را آغاز نمایید.


عوارض ناشی از طب سوزنی برای درمان چاقی چیست ؟

این روش فاقد عارضه بوده و شما می توانید با خیالی آسوده این روش را انجام دهید چرا که در حین و یا پس از انجام این روش دچار مشکلاتی مانند ضعف بدن،سردرد،میگرن، افسردگی، ریزش موها و یا ناراحتی های گوارشی که در سایر روش های کاهش وزن مرسوم می باشد نخواهید شد .


نتیجه گیری

طب سوزنی برای لاغری کل بدن مناسب بوده و استفاده از طب سوزنی برای لاغری شکم و پهلو نیز کارآمد می باشد.بنابراین در صورتی که دارای چاقی و سلولیت موضعی می باشید و می خواهید به روشی کم تهاجمی و بدون عارضه وزنتان را کاهش دهید انجام طب سوزنی را در اولویت قرار دهید .این روش درمانی در تمام سنین و تمامی افراد قابل اجرا بوده و نتایج درخشانی را در کسب اندامی ایده آل به همراه خواهد داشت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *