امروز:22/03/2023
کرایولیپولیز چیست

آیا کرایولیپولیز موثر است+عوارض و معایب کرایولیپولیز

اگر از چاقی ، اضافه وزن و بزرگی شکمتان رنج می برید و با پیروی از تمامی رژیم های غذایی و انجام ورزش های مختلف تاکنون نتوانسته اید از شر چربی های بدنتان خلاص شوید خبر خوشی برایتان داریم . خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم و تکنولوپی تکنیک های مختلفی برای چربی سوزی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید اندامتان را متناسب کرده و ظاهری ایده آل داشته باشید.یکی از تکنیک های موثر در این زمینه استفاده از دستگاه کرایولیپولیز می باشد .استفاده از دستگاه کرایولیپولیز روشی غیر جراحی و ایمن برای کاهش چربی های موضعی مقاوم به رژیم و ورزش در بدن است که استفاده از آن جهت لاغری نتایج قابل توجهی را به دنبال دارد .این تکنولوژی جدید ترین ،پیشرفته ترین ،موثرترین راه حذف چربی های موضعی و کاهش سایز در شما می باشد .سلامت وب امروز قصد دارد تا شما را با این تکنیک درمانی و اثرات شگفت انگیز آن آشنا کند.شما با مطالعه این مقاله علاوه بر آشنایی کامل با این تکنیک لاغری می توانید پاسخ تمامی سوالاتتان که در زمینه این فناوری می باشد را نیز دریافت کنید .پس توصیه می کنیم مطالعه این نوشته سلامت وب را از دست ندهید و با استفاده از این تکنیک زیبایی از دست رفته اندامتان را بازیابی کنید.

کرایولیپولیز چیست؟

کرایولیپولیز ،یا انجماد سلول های چربی و فشار منفی وکیوم تکنیکی ایمن و غیر تهاجمی برای رفع چاقی های موضعی می باشد که بدون آسیب رساندن به بافت پوست سبب از بین رفتن تعداد بی شماری از سلول های چربی می شود.دستگاه کرایو لیپولیز تاییدیه های لازم از وزارت بهداشت و درمان ایران و سازمان غذا و داروی آمریکا را داراست.استفاده از این روش برای لاغری و فرم دهی جایگزین مناسبی به جای لیپوساکشن بوده و عوارض جانبی بسیار کمتری نسبت به آن دارد.

بهترین مراکز کرایولیپولیز در تهران


از کرایولیپولیز جهت درمان چه مناطقی از بدن می توان استفاده نمود؟

 1. شکم
 2. پشت و پهلوها
 3. کمر
 4. ران ها
 5. زانوها
 6. بازوها
 7. مچ پا

کرایولیپولیز چگونه انجام می شود؟

در طی جلسه درمان قالبی شبیه به فنجان بر روی ناحیه تحت درمان قرار می گیرد و  یك اپلیكاتور سرمای كنترل شده ای را  بدون آسیب به پوست و بافت های اطراف به بافت چربی زیر جلدی می رساند و با انجام مکشی سنگین به مدت 45 دقیقه چربی ها را به درون تیغه های کرایولیپولیز می کشد.سلول های چربی در مخزن خنک کننده شکسته شده و تعدادشان کاهش خواهد یافت . سلول های چربی متابولیزه شده وارد خون یا کبد شده و طی فرایندی کاملا طبیعی توسط سیستم های لنفاوی  از بدن دفع می شوند.این روش سرپایی و فاقد درد بوده و بدون نیاز به بیهوشی و یا بی حسی موضعی انجام می شود .در هنگام انجام این روش شما می توانید دراز بکشید و به راحتی مطالعه کرده و یا با کامپیوتر خود کار کنید.

عوارض کرایولیپولیز


مزایای کرایولیپولیز چیست؟

 1. روشی غیر تهاجمیست و نیازی به بیهوشی و برش ندارد.
 2. به بافت های اطراف و پوست ناحیه تحت درمان آسیبی وارد نمی کند.
 3. به صورت سرپایی انجام می شود و فرد پس از انجام آن می تواند به محل کار خود بازگردد.
 4. روشی بدون درد و خونریزی است.
 5. عوارض جانبی بسیار کم
 6. جایگزین مناسبی به جای لیپوساکشن است.
 7. سبب بهبود کیفیت پوست می شود.
 8. هزینه درمان با این روش نسبتا پایین است.
 9. بسیار راحت انجام می شود.
 10. نتایج حاصل از این روش برگشت ناپذیر می باشد.
 11. استفاده از آنتی بیوتیک پس از این روش ضرورتی ندارد.
 12. مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و داروی آمریکا می باشد.

هزینه هر جلسه کرایولیپولیز


نتایج درمان با کرایولیپولیز چه زمانی قابل مشاهده می باشد؟

پس از گذشت سه هفته نتایج درمان به خوبی قابل مشاهده می باشد و در نهایت پس از شش ماه نتایج شگفت انگیزی را مشاهده کرده و اندامی متناسب و ایده آل خواهید داشت.

کرایولیپولیز نی نی سایت


جلسات درمانی کرایولیپولیز جهت کسب نتیجه مطلوب چند جلسه می باشد؟

این روش درمانی معمولا در طی یک جلسه قابل انجام است و در هر جلسه یک الی چهار ساعته 25 تا 30 درصد حجم چربی فریز می شود.تعداد جلسات درمانی در صورت وسعت منطقه و حجم زیاد چربی های تجمع یافته در آن منطقه افزایش یافته و تکرار خواهد شد.


  عوارض ناشی از کرایولیپولیز شامل چه مواردی می باشد؟

کرایولیپولیز روشی ایمن ،بدون درد ،موثر و مطمئن برای کاهش سایز می باشد و عوارض کرایولیپولیز در افراد دارای پوست حساس محدود به کمی قرمزی، کبودی، ورم، حساسیت به لمس، گرفتگی عضلات، خارش، سوزش و بی حسی می شود.یکی دیگر از معایب کرایولیپولیز نیز عدم درمان سلولیت می باشد که البته در برابر این همه مزایا بسیار ناچیز به نظر می رسد.

مراکز معتبر کرایولیپولیز در تهران


هزینه درمان با کرایولیپولیز چگونه محاسبه می شود؟ 

هزینه هر جلسه کرایولیپولیز با توجه به منطقه تحت درمان و میزان کاهش چربی ها به علاوه دستمزد جراح و هزینه های کلینیکی محاسبه می شود و در صورت نیاز به جلسات بیشتر هزینه درمان متعاقبا افزایش خواهد یافت.


آیا نتایج حاصل از این روش دائمیست؟

از آن جا که چربی ها در این روش فریز می شود و سلول های چربی می میرد این روش نتایج ماندگاری به همراه دارد و در صورتی که پس از کرایولیپولیز از برنامه غذایی مناسبی استفاده کنید و وزن خود را کنترل کنید پایداری و ماندگاری نتایج را افزایش داده اید .

کرایولیپولیز تخفیفان


چه عواملی سبب اثر بخشی بیشتر این روش می شوند؟

اثر بخشی بیشتر این روش وابسته به 5 عامل زیر است:

1-کارایی عملکرد دستگاه کرایو

سیستم دستگاه کرایولیپولیز بر اساس دمای زیر صفر و فریز کردن سلول های چربی برنامه ریزی و طراحی شده است بنابراین این دستگاه باید برای عملکرد بهتر و موثر تر دارای پارامترهای زیر باشد:

 • دارا بودن پروب های مکنده در سایز های مختلف برای حصول نتیجه بهتر و درمان سریعتر
 • دارا بودن سرعت بالاتر برای ایجاد دمای زیر صفر برای انتقال سرما به عمق پوست جهت موفقیت بیشتر 
 • پدهای استاندارد  آغشته به  آب ، پلی اتیلن گلیکول، هیدروکسیل سلولز و اسانس می باشند.بنابراین کیفیت پدها یا استاندارد بودن پدهای آنتی فریز از سوختگی پوست و بافت های اطراف آن جلوگیری می کند بنابراین استفاده از چسب های تقلبی و سوختگی پوست یکی از عوارض فریز کردن چربی شکم است. 
 • وجود سیستم هوشمند تنظیم فشار مکش پروب ها جهت تنظیم فشار مکش ها به بافت های محتلف بدن
 • قابلیت ایجاد ماساژ جهت ایجاد آرامش در بیمار و جلوگیری از یخ زدگی پوست بیمار

معایب کرایولیپولیز


2-مهارت و توانایی پزشک

یکی دیگر از عواملی که در کسب نتیجه مطلوب تاثیر بسزایی دارد مهارت و تجربه پزشک در این زمینه و آشنایی کامل با عملکرد این دستگاه می باشد.


3-توانایی و قدرت سیستم ایمنی فرد متقاضی

همانطور که قبلا اشاره شد سلول های چربی فریز شده از طریق سیستم لنفاوی از بدن خارج می شوند بنابراین فردی که متقاضی انجام این روش می باشد می بایست سیستم ایمنی قوی داشته باشد تا چربی های مرده سریعتر و راحت تر از بدنش خارج شود.


4-سالم بودن کبد

برای انجام این روش باید کبد سالمی داشته باشید چرا که چربی های فریز شده در افراد مبتلا به کبد چرب یا هپاتیت دفع نمی شود بنابراین قبل از انجام این روش انجام تست های آزمایشگاهی مانند  SGOT،SGPT،AST، ALP،GGTجهت بررسی میزان آنزیم های کبدی و سونوگرافی کبد جهت بررسی کبد چرب الزامیست.


5-سلامتی دستگاه گوارش

دستگاه گوارش وظیفه دفع چربی های تجزیه شده را از بدن به عهده دارد بنابراین دستیابی به نتیجه مطلوب و رضایت بخش در افرادی که دارای مشکلات مربوط به دستگاه گوارش می باشند با سختی مواجه خواهد شد.بنابراین افرادی که مبتلا به مشکلات گوارشی می باشند می بایست قبل از درمان با انجام یک آندوسکوپی مشکلات گوارشی خود را درمان کرده و سپس اقدام به انجام کرایولیپولیز نمایند.


 میزان رضایت بخشی ناشی از این روش چه میزان می باشد؟

استفاده از این روش بین 20 تا 40 درصد در کاهش چربی ها تاثیر دارد.


آیا استفاده از این روش دردناک است؟ 

به علت مکش توسط پروب دستگاه شما حالتی شبیه به بادکش شدن را احساس خواهید نمود و این وضعیت فاقد درد بوده و در نتیجه این روش نیازی به بیهوشی و یا بی حسی موضعی ندارد.


دوران نقاهت پس از کرایولیپولیز چه مدت می باشد؟

این روش به صورت سرپایی انجام می شود و پس از انجام جلسه درمانی می توانید به منزل یا محل کارتان بازگردید و فعالیت های عادی روزمره خود را از سر گیرید.


استفاده از کرایولیپولیز برای چه افرادی مناسب می باشد؟

افراد مبتلا به چاقی های موضعی در نواحی ذکر شده مانند ران ها،شکم ،پهلوها و ….که چاقی آن ها با تغذیه و ورزش از بین نمی رود و در واقع چاقی آن ها مقاوم  شده است افراد مناسبی برای انجام این روش می باشند.


 مهم ترین مزیت کرایولیپولیز چیست؟

مهم ترین مزیت این روش طبیعی بودن،بدون درد بودن،غیر تهاجمی بودن ،نتایج پایدار داشتن و فاقد ریسک بودن آنست.


آیا استفاده از کیسه یخ می تواند جهت صرفه جویی در هزینه ها جایگزین مناسبی برای این روش باشد؟

این دستگاه با دارا بودن سیستم مکانیزه و کنترل میزان سرمای وارد شده به بافت و اثر پذیری اثبات شده برترین تکنولوژی جهت از بین بردن سلول های چربی می باشد و به هیچ وجه استفاده از کیسه یخ جهت جایگزینی با این روش منطقی نبوده و کارایی های دستگاه کرایو را نخواهد داشت.بنابراین مطمئن باشید شما با پرداخت هزینه بیشتر می توانید نتیجه مطلوب تری را به دست آورید.شما می توانید جهت کاهش هزینه ها از تخفیف های اعمال شده توسط کلینیک های زیبایی معتبر یا  کرایولیپولیز تخفیفان استفاده کنید .


انجام کرایولیپولیز در چه افرادی ممنوع می باشد؟

استفاده از این روش جهت کاهش سایز در افراد مبتلا به سرطان ،دیابت ،بیماری های کبدی مزمن ،بیماران کلیوی ،بیماران مبتلا به فشاران خون و افراد مبتلا به صرع ممنوع می باشد.همچنین استفاده از این روش در زمان سرماخوردگی و پریود به علت ضعف سیستم ایمنی و حساس بودن اعضای بدن ممنوع می باشد .


آیا استفاده از این روش در زمان بارداری و شیردهی مجاز می باشد؟

از آن جا که تاکنون مطالعاتی در این زمینه صورت نگرفته است و همه ما می دانیم که دوران بارداری دورانی مهم در زندگی هر زن می باشد و سلامت مادر و جنین از موضوعات مهم در این دوران تلقی می شود انجام این روش در دوران بارداری ممنوع می باشد و در دوران شیردهی نیز به علت ضعف بدن مادر و تغذیه شیر خوار بهتر است این عمل  انجام نشده و در صورت تمایل به انجام این عمل بهتر است آن را به پایان دوران شیردهی  موکول نمایید .


میزان کاهش سایز در هر جلسه کرایو چقدر است؟

میزان کاهش سایز در هر جلسه بسته به منطقه تحت درمان متفاوت بوده و حتی نتیجه حاصل از این روش از شخصی به شخص دیگر متفاوت می باشد .اما به طور میانگین در هر جلسه درمان بین 4 تا 12 سانتی متر کاهش سایز خواهید داشت .


آیا پس از انجام این روش سطح چربی خون افزایش می یابد؟

افزایش سطح چربی ها در خون در این روش بر خلاف روش کویتیشن بوده و ما با افزایش سطح چربی خون مواجه نخواهیم بود و در حالت استثنا نیز افزایش سطح چربی خون بسیار نامحسوس و تدریجی خواهد بود.


هر جلسه کرایولیپولیز  چه مدت زمان نیاز دارد؟

مدت زمان لازم برای هر جلسه بین 60 تا 90 دقیقه برای هر قسمت بدن بوده و نسبت به ضخامت لایه چربی و واکنش بدن نسبت عملکرد دستگاه قابل تغییر می باشد.


چه قسمت هایی از بدن قابل کرایولیپولیز نمی باشند ؟

قسمت هایی از بدن مانند چانه و غبغب ، ساق پا ، مچ دست ، قسمتهای کوچک بدن و سینه قابل کرایولیپولیز نمی باشند.


نتیجه گیری

با توجه به بررسی های صورت گرفته می توان اظهار کرد این روش روشی مطمئن و موثر برای کاهش سایز و کاهش چربی های موضعی می باشد و استفاده از آن در افرادی که تمایلی به انجام روش های جراحی در زمینه کاهش سایز ندارند مفید و سودمند می باشد.عوارض ناشی از این روش محدود بوده و بسیار ناچیز است و ماساژ دستی پس از درمان در بهبود اثرات ناشی از این روش موثر است.شما می توانید با اطمینان خاطر از این روش استفاده کنید و برای کسب نتیجه مطلوب تر به پزشک متبحر و بهترین مراکز کرایولیپولیز در تهران و یا شهر خودتان مراجعه کنید.شما می توانید کرایو لیپولیز را در مراکز معتبر کرایولیپولیز در تهران انجام دهید و اندامی زیبا و ایده آل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.