افزایش رشد موها

رشد سریع موها با بهترین و موثرترین روش ها در یک هفته

اگر از سرعت کم رشد موهایتان ناراضی هستید و همیشه از این وضعیت شکایت دارید این مقاله کاملا مناسب شماست.سایت های اینترنتی مختلف تاکنون بیش از هزاران مقاله در مورد روش های مفید برای رشد سریع موها منتشر نموده اند اما ما معتقدیم ساده ترین راه برای رشد سریع موها تغییر رژیم غذایی و انجام برخی امور بسیار ساده می باشد. همین مسائل ظاهرا ساده می تواند تغییرات مهمی را در رشد موهای شما ایجاد نموده و با انجام آن ها شاهد رشد سریع موهای خود در یک هفته باشید .پس برای رسیدن به این هدف مهم مطالعه مقاله سلامت وب امروز را از دست ندهید .

رشد سریع موها چگونه امکان پذیر است ؟

رشد سریع موها اگر چه بستگی به عواملی نظیر وراثت و تغذیه شما دارد اما اگر خواهان داشتن موی بلند و افشان هستید روش های مراقبتی نوشته سلامت وب امروز نیز می تواند برایتان راهگشا باشد .راهکارهای عملی که در ادامه این مقاله یه شما عزیزان ارائه می گردد سبب رشد سریع موها و تقویت موهای شما خواهد شد .سرعت رشد موها به صورت ماهانه 6 میلی متر تا 1.3 سانتی متر می باشد که با استفاده از ترفندهای زیر می توانید سرعت رشد موهایتان را افزایش داده و شاهد رشد سریع موهای خود در یک هفته باشید .


1-پروتئین را در رژیم روزانه خود قرار دهید

مو و ناخن شما عمدتا از نوعی پروتئین به نام کراتین تشکیل شده است. رشد مو سه مرحله دارد: آناژن (زمانی که مو در حال رشد است)،کاتاژن  catagen (زمانی که رشد شروع به خاموش شدن است ) و تلوژن telogen (زمانی که رشد متوقف می شود و / یا موها از بین می رود) موبی که پروتئین کمی دارد ، سریع تر از موی غنی از پروتئین به مرحله استراحت می رسد. بنابراین مصرف گوشت مرغ، تخم مرغ و ماست یونانی منبع خوبی برای تامین پروتئین مورد نیاز روزانه ما به شمار می آید. نیاز به پروتئین بر اساس جنس،سن ،وزن و شیوه زندگی شما متفاوت بوده ولیکن به طور میانگین اکثر مردم روزانه به 45 تا 55 گرم پروتئین نیاز دارند .

رشد سریع موها


2-مصرف آهن و روی خود را افزایش دهید

مصرف مواد معدنی مانند آهن و روی برای تولید پروتئین هایی که سبب ساخت و رشد مو می شوند بسیار مهم می باشد. به همین دلیل کمبود آهن یکی از دلایل اصلی ریزش مو به شمار می آید. شما می توانید آهن و روی را به طور طبیعی با مصرف غذاهایی ماننداسفناج، لوبیا، و غذاهای دریایی دریافت کنید. مقدار آهن و روی مورد نیاز روزانه شما بستگی به سن، جنس و شیوه زندگی شما دارد. قبل از انجام تغييرات در مصرف معدنی روزانه خود و یا مصرف مکمل های حاوی این مواد معدنی، با پزشک خود صحبت کنيد.

قرص برای رشد سریع مو


3-مصرف غذاهای غنی از ویتامین ویتامین د و ث را فراموش نکنید

ویتامین د و ویتامین ث دو ماده حیاتی مهم برای رشد سریع موها می باشند که در منابع غذایی مانند شیر ،تخم مرغ و میوه هایی نظیر مرکبات ،کیوی،توت ها ،هلو و سبزیجات برگ سبز یافت می شوند .ویتامین ث علاوه بر مزیت یاد شده از موها در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد محافظت نموده و در افزایش جذب آهن نیز اهمیت ویژه ای دارد .بنابراین با افزودن مواد غذایی ذکر شده به برنامه غذایی خود و یا مصرف مکمل های حاوی این ویتامین ها با صلاحدید پزشک شاهد رشد سریع موهایتان در یک هفته باشید.

رشد سریع مو با روغن زیتون


4-مصرف بیوتین و دیگر ویتامین های B خود را افزایش دهید

مصرف بیوتین و سایر ویتامین های گروه ب در رشد سالم و سریع موها نقش بسزایی داشته و به عنوان معجون رشد سریع مو شناخته شده اند .با مصرف مواد غذایی غنی از ویتامین های گروه ب مانند تخم مرغ، پنیر، قارچ، بادام ، گل کلم ، ماهی، گوشت، لبنیات، سبزیجات برگ سبز، نخود فرنگی و لوبیا نیاز روزانه خود به این ویتامین ها را تامین نموده و یا با صلاحدید پزشک از یک مولتی ویتامین غنی از ویتامین های ب استفاده کنید .

ویتامین های مفید در رشد سریع مو


5-بر مصرف چربی های خوب اسیدهای چرب امگا 3 تمرکز کنید

مواد غذایی حاوی امگا 3 در شفافیت و سلامتی موهای شما نقش چشمگیری دارند و می توانند در رشد سریع موها در یک هفته اثر ویژه ای داشته باشند .بدن ما قادر به تولید اسیدهای چرب امگا 3 نمی باشد بنابراین می بایست این ترکیب غذایی را از طریق مصرف مواد غذایی مانند ماهی،آجیل ،روغن کتان ،روغن ماهی ،گردو و …. تامین نمایید .انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که هر هفته دو وعده ماهی بخورید تاعلاوه بر تامین امگا 3 مورد نیاز بدنتان قلب و مغز سالمی داشته باشید .

رشد سریع مو با آب سیب زمینی


6-نوک موهایتان را کوتاه کنید

کوتاه نمودن نوک موها سبب تحریک رشد موها شده و در رشد سریع موها نقش موثری دارد .بنابراین به صورت ماهانه انتهای موهای خود را کمی کوتاه کنید تا علاوه بر تحریک موها از ایجاد موخوره بر روی موهایتان و دوشاخه شدن انتهای موها جلوگیری نمایید .

رشد سریع مو با سیب زمینی


7- از بالش ابریشمی استفاده کنید

خوابیدن بر روی بالشی که ملحفه آن ساتن یا ابریشمی است باعث می شود تا اصطکاک ما بین ملحفه و موهایتان کاهش یافته فلذا شکستگی تارهای مو به صفر برسد.بنابراین به جای استفاده از ملحفه های نخی و کتانی برای ملحفه بالشتان از پارچه ابریشمی استفاده کنید و در صورت عدم دسترسی به این نوع پارچه با پهن کردن یک روسری ابریشمی بر روی بالشتان از شکستگی تارهای مویتان جلوگیری نمایید .

معجون رشد سریع مو


8-از گذاشتن موهای خود درون کلاه های حوله ای خودداری کنید

پوشیدن کلاه های حوله ای پس از استحمام و پیچیدن موها درون حوله ها در بالای سر در ریزش موها نقش دارد و سبب شکستگی و ضعیف شدن تارهای مو می شود .بنابراین پس از شست و شوی موهای خود از یک حوله میکروفایبر  به جای حوله های پنبه ای برای خشک کردن موهایتان استفاده کنید و از کشیدن آن به صورت محکم بر روی موهایتان خودداری نمایید. در بهترین حالت بگذارید تا موهایتان در هوای آزاد خشک شود .

شامپو برای رشد سریع مو


9-موهایتان را هر روز با شامپو نشویید

شست وشوی موها با شامپو علاوه بر ریزش موها پیامد دیگری برایتان نخواهد داشت .شما تنها در صورتی جایز به شست وشوی موهایتان با شامپو هستید که موهای چربی داشته باشید .خشک شدن موها ،آسیب دیدن تارهای مو و از دست رفتن چربی طبیعی موها از اثرات شامپو نمودن روزانه موهاست .بنابراین از شست و شوی روزانه موها با شامپو خودداری نموده و در صورت نیاز از محصولات تقویت کننده مو مانند شامپو برای رشد سریع مو استفاده کنید .

جادوی رویش مو


10- از نرم کننده مناسبی برای موهایتان استفاده کنید

پس از شست و شوی موها با شامپو و اطمینان از شست کامل آن ها از روی مو از یک نرم کننده مناسب موی خود استفاده کنید .نرم کننده ها با تغذیه ساقه موها در رشد سریع موها ،بازسازی چربی و پروتئین از دست‌رفته‌ی ساقه‌ی مو و نرم شدن آن ها اثرات بسزایی داشته و به عنوان جادوی رویش مو به شمار می آید.

پیشگیری از موخوره

برای خرید” هریکس “تماس یگیرید :قیمت 248 تومان

09129358752

هیریکسرشد سریع موها با تغذیه


11-موهای خود را با آب سرد شستشو دهید

برای شست و شوی موهای خود از آب سرد استفاده کرده و به وسیله آب خنک آلودگی های روی موهایتان را بزدایید .شست و شوی موها با آب داغ سبب ضعیف شدن فولیکول مو و تضعیف ریشه موها و درنتیجه ریزش موها خواهد شد .اما شستن و آب کشی موها با اب سرد آب سرد سبب صیقلی شدن لایه‌ی سطحی ساقه‌ی مو  گشته و از، از دست دادن رطوبت و آسیب رسیدن به مو  جلوگیری می کند.

تقویت ریشه موها


12-از رنگ کردن و سشوار کشیدن مداوم موها خودداری نمایید

رنگ کردن و سشوار کشیدن مداوم موها در طول زمان سبب آسیب دیدن تارهای مویتان خواهد شد .بنابراین سعی کنید برای خشک کردن موهایتان از هوای آزاد استفاده کنید و حتی الامکان برای رنگ کردن موهای خود از شامپوهای رنگ مو استفاده کنید .

جلوگیری از آسیب دیدن تارهای مو


13- موهایتان را به آرامی شانه کنید

برای شانه کردن موهای خود از یک شانه بزرگ دندانه دار چوبی استفاده کنید و با جدا کردن تارهای مو از هم یکدیگر به آرامی موهایتان را شانه کنید .شانه را از پوست سر به آرامی تا انتهای موی خود بکشید و بدین طریق موهایتان را شانه کرده و از ریزش موهایتان جلوگیری کنید .برای شانه کردن موهای خیس نیز بر عکس روش قبل عمل عمل کرده و موها را از پایین به بالا شانه کنید .

ماساژ پوست سر


14-از یک جوراب برای بستن موهایتان استفاده کنید

برای بستن موهای خود از یک جوراب نازک استفاده کنید .بستن موها با کش های مو و کلیپس ها سبب شکستگی تار مو و ایجاد موخوره بر روی آن می شود .بنابراین با بستن موها به آرامی و عدم کشیدن آن ها در رشد سریع موهای خود نقش داشته باشید .


15-پوست سرتان را ماساژ دهید

ماساژ روزانه پوست سر با روغن های گیاهی نظیر روغن رزماری ،روغن سیاهدانه ،روغن کرچک و روغن زیتون در رشد سریع موها اثر مثبتی دارد .رشد سریع مو با روغن زیتون به وسیله ماساژ پوست سر با این روغن بی نظیر گیاهی به سادگی امکان پذیر می باشد .چرا که ماساژ پوست سر با این روغن سبب انتقال مواد مغذی به ریشه مو و بهبود جریان خون در پوست سر خواهد شد و از این راه فولیکول های مو تغذیه شده و رشد سریع موها اتفاق خواهد افتاد .همچنین می توانید رشد سریع مو با آب سیب زمینی و رشد سریع مو با سیب زمینی را که در مقاله های پیشین سلامت وب  به توضیح آن ها پرداخته ایم را نیز برای رشد سریع موهایتان امتحان کنید .

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *