شناسایی شخصیت شما با توجه به ذائقه غذایی

امروزه با پیشرفت علم روانشناسی شناسایی شخصیت افراد بسیار آسان گشته است .تست های بسیاری وجود دارند که روانشناسان به وسیله آن ها می توانند نوع شخصیت شما را به راحتی شناسایی نمایند .یکی از این تست های روانشناسی شخصیت شناسی شما با توجه به غذاهای مصرفی و ذائقه غذاییتان می باشد .اگر علاقمندید بدانید با توجه به ذائقه غذاییتان در کدام دسته بندی شخصیتی قرار می گیرید مطالعه مقاله امروز را از دست ندهید.

شناسایی شخصیت چیست؟

شناسایی شخصیت برای هر فرد موضوعی جذاب تلقی می شود و همه ما به نوعی دوست داریم علاوه بر شناسایی شخصیت خودمان شخصیت اطرافیانمان را نیز محک زده و شناسایی نماییم .ذائقه و سلیقه شما در انتخاب غذاها یکی از تست های شناسایی شخصیت است که ((پاتریک فاگن )) روانشناس ، در تحقیقی به بررسی آن پرداخته است .


ذائقه غذایی چیست؟

ذائقه غذایی عبارت است از آداب و سلیقه غذایی افراد که بیانگر علاقه افراد به نوعی غذا می باشد .به عنوان مثال ذائقه غذایی مردمان شمال کشورمان بیشتر به سمت مصرف برنج و ماهی می باشد و از غذاهایی که با نان سرو می شوند کمتر استفاده می کنند .


شناسایی شخصیت شما با توجه به ذائقه غذایی

شناسایی شخصیت شما با توجه به ذائقه غذایی موضوع جالبیست که امروز به آن پرداخته ایم و این موضوع در حیطه علم روانشناسی قرار می گیرد .در پس علاقه شما به برخی غذاها نوع شخصیت شما پنهان شده است که در زیر با توجه به ذائقه غذایی و مواد غذایی مورد علاقه شما به معرفی تیپ های شخصیتی می پردازیم:


شناسایی شخصیت افراد علاقمند به میوه ها و سبزیجات

افراد علاقمند به میوه ها و سبزیجات که بیشترین حجم جیره غذایی روزانه شان را به این گروه غذایی اختصاص داده اند افرادی مسئول ،وظیفه شناس و متعهد می باشند که دارای وزن مناسبی می باشند و به راحتی توانایی پذیرش مسئولیت های سنگین و انجام آن را بر عهده می گیرند .این دسته از افراد همچنین به مصرف مواد غذایی شیرین علاقمند می باشند و شما با خیال راحت می توانید مسئولیت های کاری را به آن ها محول نمایید .


شناسایی شخصیت افراد علاقمند به غذاهای چرب و پر کالری

اگر جزو افرادی هستید که مواد غذایی چرب ،تنقلات شور ،ترش و پرکالری را در اولویت برنامه غذاییتان قرار می دهید شما فردی برونگرا،سرخوش ،اجتماعی و واقع گرا می باشید .شما در هر زمینه ای به صورت شفاف عمل می کنید و از پنهان کاری شدیدا خودداری می کنید .البته کمی پرخاشگری و رقابت طلبی را نیز می بایست چاشنی برون گرایتتان نماییم تا بتوانیم شخصیت کاملی را از شما ترسیم نماییم .


شناسایی شخصیت افراد علاقمند به فست فودها

افراد درونگرا بر خلاف برونگرا ها عموما در دنیای خود سیر می کنند و کمتر با دنیای پیرامون خود ارتباط برقرار می کنند .این افراد پرشور و هیجان بر خلاف افراد خجالتی به مصرف فست فودهای بر پایه سوسیس و کالباس و مواد شیرین مانند نوشابه ها و سایر نوشیدنی های شرین علاقه وافری دارند و این مواد غذایی را به عنوان غذاهای مورد علاقه خود اعلام می نمایند .این تیپ شخصیتی عاشق تماشای تلویزیون، آشپزی و تماشای مسابقات ورزشی می باشند و مایلند بیشتر وقت خود را در خانه بگذرانند.


شخصیت شناسی افراد علاقمند به غذاهای تند و ادویه دار

افراد عصبی و پرخاشگر نسبت به سایرین تمایل بیشتری نسبت به مصرف مواد غذایی تند و ادویه دار دارند .از آن جا که ادویه ها سبب افزایش اشتها می گردند این دسته از افراد دائما گرسنه بوده و به دنبال غذا می باشند .


شخصیت افراد خوش اخلاق را بیشتر بشناسید

اگر تمام غذاها را دوست دارید و می توانید بین مصرف و اشتهایتان به غذا تعادل ایجاد نمایید شما فردی خوش اخلاق و خوش مشرب به شمار می آیید .شما نیز به مواد غذایی شیرین ،کم چرب و میوه ها علاقمند می باشید اما به خوبی می توانید تعادل غذاییتان را تنظیم نمایید .


شخصیت شناسایی افراد علاقمند به مصرف هله هوله ها

افراد علاقمند به مصرف هله هوله ها عموما افرادی ماجراجو و دارای شخصیتی تثبیت شده می باشند .این دسته از افراد روحیه ای لطیف داشته و از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند و قدرت ریسک پذیری در آن ها بسیار بالا می باشد .


شخصیت شناسی افراد علاقمند به مواد نشاسته ای

اگر علاقمند به مصرف مواد غذایی نشاسته ای مانند برنج ،ماکارونی ،انواع پاستا و لازانیا می باشید شما فردی پرخور ،خوش خوراک و کمی تنبل می باشید که دائما از اضافه وزنتان گلایه می کنید و نمی توانید بر روی علاقئتان سرپوش بگذارید تا از این طریق به کاهش وزن دست پیدا کنید .


شخصیت شناسی افراد علاقمند به گوشت ها

افراد علاقمند به مصرف انواع گوشت افرادی جاه طلب ،متفکر و کوشا می باشند و در پی کسب بهترین ها در زندگی شان هستند. از آن جا که غذاهای گوشتی جزو غذاهای گران قیمت به شمار می آیند بنابراین دوستداران غذاهای گوشتی همیشه در حال تلاش برای کسب بالاترین مقام و موقعیت های اجتماعی در زندگیشان می باشند.البته این دسته از افراد می بایست حواسشان باشد که مصرف زیاد گوشت قرمز می تواند سبب افزایش اسید اوریک و ابتلا به بیماری نقرس شود بنابراین اعتدال در مصرف گوشت قرمز را فراموش نکنید .


نتیجه گیری

علم روانشناسی علمی بسیار شیرین و مهیج است که می تواند با مطالعه رفتار انسان ها به چرایی رفتارها پاسخ مناسبی به ما دهد .سلیقه غذایی نیز یکی از راه هاییست که روانشناسان از طریق آن به شناسایی شخصیت شما می پردازند و با توجه به غذای مورد علاقه شما نوع شخصیت شما را بر ملا می کنند .اکنون که به انتهای این مقاله رسیده ایم با توجه به سر نخ های ارائه شده در این مقاله شما جزو کدام تیپ شخصیتی هستید و با زندگی چه می کنید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *