تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری با استفاده از طب بوعلی سینا

داشتن فرزند موهبتی الهی است که می تواند بقای زندکی را تضمین نموده و شیرینی آن را دوبرابر سازد .اما موضوع جالب و جذاب بارداری پس از اطمینان از سلامتی جنین تعیین جنسیت جنین می باشد که امروزه با دستگاه های پیشرفته سونوگرافی به خوبی قابل تشخیص می باشد .دختر یا پسر بودن جنین را اگرچه کروموزوم های جنسی مرد تعیین می کند اما تحقیقات نشان داده است نقش تغذیه را نمی توان در تعیین جنسیت جنین نادیده گرفته و به آسانی از آن گذشت .بنابراین اگر جنسیت فرزندتان برایتان مهم است و خواهان داشتن پسر یا دختر می باشید از دستورات ابوعلی سینا در زمینه تعیین جنسیت جنین استفاده کنید .

تعیین جنسیت جنین

تعیین جنسیت جنین یکی از موضوعات جالب بارداری است ،چرا که هر مادری علاقمند است تا هرچه زودتر جنسیت جنین داخل شکم خود را کشف نموده و علاوه بر نامگذاری مایحتاج کودک خود را بر حسب دختر یا پسر بودن خریداری نماید .اما داشتن دختر یا پسر برای بعضی از خانواده ها مهم بوده و برخی علاقمند به داشتن پسر و برخی دیگر خواهان داشتن دختر می باشند.اگر چه در وهله اول سلامتی فرزند مهم تر از جنسیت وی می باشد اما اگر قصد دارید بچه‌دار شوید و جنسیت بچه برایتان مهم است، برای تعیین جنسیت قبل از بارداری مطالعه مقاله سلامت وب امروز را از دست ندهید .

زمان تعیین جنسیت جنین


نقش کروموزوم های جنسی مرد در تعیین جنسیت جنین

همه ما می دانیم برای تولید جنین و بارداری باید عمل لقاح صورت پذیرد .پس از نزدیکی و ترکیب شدن تخمک (سلول جنسی زن)و اسپرم (سلول جنسی مرد) عمل لقاح صورت پذیرفته و سلول تخم تشکیل می شود .تخمک ها دارای یک کروموزوم ایکس می باشند در حالی که نصف اسپرم های مرد (اسپرماتوزوئیدها) دارای کروموزوم x و نصف دیگر دارای کروموزوم y می باشند.بنابراین اگر اسپرمی که دارای کروموزوم x است تخمک را بارور کند در نتیجه سلول تخم دارای دو کروموزوم xx بوده و مسلما جنین دختر خواهد شد .اما اگر اسپرمی که دارای کروموزوم y می باشد تخمک زن را بارور کند سلول تخم دارای کروموزوم جنسی XY بوده و جنس جنین پسر خواهد شد.بنابراین دخترزا یا پسرزا بودن یک خانم، از نظر علمی و اصولی باوری نادرست بوده و توجیه منطقی ندارد.

تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری


علایم تخمک گذاری

 • افزایش درجه ی حرارت بدن زن
 • پیدایش ترشحات مخاطی(لزج) از دستگاه تناسلی زن
 • خونریزی بین دو قاعدگی
 • درد شکم

عوامل افزایش دهنده احتمال پسر شدن جنین

بر اساس طب بوعلی سینا جهت تعیین جنسیت پسر دار شدن رعایت نکات زیر و انجام آن ها ضروری می باشد:

 1. تا حد امکان عمل نزدیکی به تخمک گذاری نزدیک تر باشد.
 2. آغشته تر کردن مهبل با پنبه ی آغشته به آب و جوش شیرین و انجام نزدیکی بعد از یک ساعت
 3. تا آنجا که ممکن است چند روز از مقاربت خودداری کنید تا تعداد اسپرم ها به حداکثر برسد و سپس در روز تخمک گذاری اقدام به نزدیکی نمایید.
 4. مصرف کباب دنبلان (هر دو چند روز قبل از مقاربت میل کنید – با تجویز پزشک)
 5. مصرف سبزی تازه و میوه هایی مانند (موز، خرما، انار شیرین، انگور سیاه یا قرمز رسیده)
 6. مصرف زعفران (به مقدار اندک) با چای سیاه
 7. مصرف عسل+ شیر
 8. مصرف شیر+ خرما
 9. روی تمام پلوها زیره بریزید.
 10. مصرف سفیده ی تخم مرغ (آب پز)، کباب جگر سیاه گوسفند، کاهو (در ماه دوم بارداری مصرف شود)، خوراکی های دارای طبع گرم (تند و شیرین)، آب انگور سیاه یا قرمز.

توجه: موارد فوق نباید از ماه سوم بارداری به بعد مصرف شود.

تعیین جنسیت جنین


عوامل کاهش احتمال پسر شدن جنین

مصرف سبزی مانده یا خشک شده، سرکه، شیر هویج، خوراکی های دارای طبع سرد (ترش و بی مزه)، ماءالشعیر، آب هندوانه، ترخون، آجیل، خیار، منابع غذایی حاوی کلسیم و منیزیم مانند لبنیات ، کشیدن سیگار از مهم ترین عوامل کاهش احتمال پسر شدن جنین می باشند.


نکته: علت آنکه در شهرهای کرد نشین، کرمان، یزد و اصفهان تعداد متولدین ذکور بیشتر است، شیرینی های محلی این مناطق است (چون شیرینی دارای طبع گرم است). در کشور هند و شهرهای جنوبی ایران نیز به دلیل مصرف زیاد فلفل فرزند پسر بیشتر به دنیا می آید. همچنین اگر پدر و مادر هر دو روی دست چپ بخوابند اغلب صاحب بچه های ذکور می شوند.


عوامل افزایش احتمال دختر شدن جنین

برای تعیین جنسیت دختر دار شدن از تدابیر ابوعلی ینا به شرح زیر استفاده نمایید :

 1. آغشته کردن مهبل با سرکه (نیم ساعت قبل از مقاربت)
 2. مصرف منابع کلسیم و منیزیم پیش از نزدیکی مانند محصولات لبنی
 3. نوشیدن شیر هویج یا خوردن سرکه
 4. یک ماه قبل از بارداری نمک از رژیم غذایی حذف شود
 5. مصرف زرده ی تخم مرغ، گوجه سبز، آبغوره، ماءالشعیر (روزی یک لیوان)
 6. با غذا شنبلیله و ترخون میل کنید.
 7. چند روز قبل از نزدیکی، زن یک لیوان عرق تخم گیاه بادیان میل کند.
 8. نوشیدن عرق خرفه، آجیل، ساکی برنج (با تجویز پزشک).

توجه: موارد فوق نباید از ماه سوم بارداری به بعد مصرف شود.

تعیین جنسیت پسر دارشدن


عوامل کاهش احتمال دختر شدن جنین

مصرف خوراکی های دارای طبع گرم (تند و شیرین)،سفیده تخم مرغ،کاهو،انگور،سبزی تازه ،کباب جگر سیاه،نمک،فلفل،ادویه احتمال دختر شدن جنین را کاهش می دهند لذا قبل از نزدیکی از مصرف این خوراکی ها خودداری نمایید.


نکته

در پسر شدن جنین بیضه ی راست و در دختر شدن بیضه ی چپ نقش تعیین کننده دارد. به همین دلیل پدر و مادری که بیشتر روی دست راست بخوابند احتمالا صاحب دختر می شوند.


 زمان شروع دستورات برای تعیین جنسیت جنین

حداقل 2 ماه قبل از بارداری توصیه های ابوعلی سینا را انجام داده و تا زمان تعیین جنسیت جنین و سه ماهگی بارداری یعنی  این روند را ادامه دهید .


ممنوعیت های تدابیر ابوعلی سینا برای تعیین جنسیت جنین

 • استفاده از برنامه غذایی پسردار شدن در افراد مبتلا به فشار خون بالا و ناراحتی قلبی و کلیوی ممنوع می باشد.
 • استفاده از برنامه غذایی دختر دار شدن در افراد دارای اختلالات عصبی و نارسایی های کلیوی ممنوع می باشد.

کلام پایانی

روش‌های ابوعلی سینا ،تعیین جنسیت چینی ،تعیین جنسیت با نمک،تعیین جنسیت جنین با جوش شیرین و سایر روش هایی که امروزه برای تعیین جنسیت جنین توصیه می‌شود همگی برای پیش از بارداری می باشد .بنابراین پس از انجام لقاح دیگر نمی‌توانید جنسیت جنین را تغییر دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *