سفت نمودن سینه با استفاده از روش های کاملا طبیعی

اگر از سینه هایی شل ،آویزان و افتاده و بزرگ رنج می برید باید بدانید این موضع یک شبه اتفاق نیافتاده است که بتوانید در مدت زمانی کوتاه آن را برطرف نمایید بنابراین برای درمان این مشکل نیاز مند زمان بیشتری هستید .این فرایند در بیشتر مواقع طبیعیست و هم زمان با افزایش سن در شما رخ می دهد .البته نکات دیگری مانند شیردهی،بارداری ،تغییرات وزنی و ابتلا به برخی از بیماری ها نیز در بروز این مشکل نقش دارد .به هرحال شما می توانید با روش جراحی زیبایی سینه ها زیبایی از دست رفته سینه هایتان را بازگردانید اما اگر علاقمندید از روش های طبیعی برای حل مشکل خود استفاده کنید این مقاله سلامت وب پیرامون این موضوع بوده و مختص شما می باشد .

برای سفت نمودن سینه چه اقداماتی انجام دهیم ؟

داشتن سینه هایی بزرگ و دارای افتادگی مشکلی است که بسیاری از زنان را رنج می دهد .عوامل بی شماری در وقوع این مشکل موثر است که در زیر به آن ها اشاره می کنیم :
 • افزایش سن
 • بارداری های متعدد
 • شیردهی
 • یائسگی
 • تغییرات سریع وزنی
 • استفاده از سوتین نامناسب
 • کمبودهای تغذیه ای
 • ابتلا به بیماری هایی نظیر سرطان و یا سل
 • مصرف مواد حاوی کافئین مانند قهوه و نوشابه
 • استعمال دخانیات

حال اگر قصد دارید با صرف زمان و هزینه اندک سینه هایی زیبا داشته باشید از روش های طبیعی و ایمن زیر برای سفت نمودن سینه هایتان استفاده کنید.


1. سفت نمودن سینه با ورزش

برای سفت نمودن سینه با ورزش باید از تمریناتی که مربوط به سینه می شوند استفاده کنید .انجام تمریناتی تمریناتی نظیر پرس سینه و فشار یو پی اس، و دمبل برای سفت نمودن سینه ها موثر و سودمند می باشد .شما می توانید با مراجعه به مقاله های پیشین سلامت وب نحوه انجام این تمرینات را مشاهده کرده و به خوبی فراگیرید.

راه های طبیعی سفت نمودن سینه


2.  ماساژ یخ

برای سفت نمودن سینه ها ماساژ یخ نیز گزینه مناسبی به شمار می آید .شما می توانید با استفاده از دو تکه یخ کوچک که درون پارچه ای قرار گرفته است سینه هایتان را به مدت یک دقیقه به صورت دورانی ماساژ دهید تا بافت سینه هایتان محکم تر شود.

سینه هایی زیبا


3. روغن بادام

روغن بادام یکی از برترین روغن های گیاهی در زمینه زیبایی پوست و مو می باشد .روغن بادام حاوی اسیدهای چرب مفیدیست که می تواند موجب سفت شدن بافت سینه شود .کافیست مقداری از روغن بادام را در کف دستتان بریزید و سینه های خود را به مدت 15 دقیقه ماساژ دهید .

سفت کردن سینه با روغن بادام


4.تخم مرغ

تخم مرغ حاوی املاح و ویتامین های بسیار مغذی مورد نیاز پوست می باشد .چربی های موجود در سفیده این ماده غذایی موجب سفت نمودن سینه ها می شود .کافیست سفیده تخم مرغ را آنقدر بزنید تا کف کند و سپس سینه هایتان را با سفیده تخم مرغ آغشته کرده و پس از گذشت 20 دقیقه با آب سرد بشویید .

کاهش سایز سینه


5.روغن هسته انار

انار میوه پاییزی عالی برای تقویت بافت سینه و سفت نمودن بافت آن می باشد .روغن هسته انار حاوی ترکیبات آنتی اکشیدانی بی شماریست که از پیری پوست جلوگیری می کند و باعث انتقال مواد مغذی به بافت سینه شما می شود .شما می توانید با استفاده از روغن هسته انار سینه های خود را دو تا سه بار در روز ماساژ دهید تا سینه هایی خوش فرم و زیبا داشته باشید .

کوچک شدن سینه


6. سیب زمینی شیرین وحشی

گیاه سیب زمینی شیرین وحشی در موارد زیر کاربرد فراوانی دارد:

 • بهبود عملکرد کبد در فرایند سوخت و ساز بدن
 • تنطیم هورمون های جنسی زنانه
 • درمان نازایی
 • بهبود و کاهش علایم ناشی از یائسگی

اما خواص این گیاه منحصر به موارد بالا نمی باشد .بهتر است بدانید این گیاه با اثر بر روی هورمون های جنسی زنانه نظیر استروژن و پروژسترون می تواند موجب کوچک کردن سینه و سفت نمودن بافت آن شود .علت این امر وجود ترکیباتی به نام ساپونین در این گیاه ذکر شده است که باعث کاهش حجم چربی های انباشته شده درون سینه می شود .

سفت نمودن سینه


7.گیاه پنج انگشت یا میوه درخت پاکدامن

گیاه پنج انگشت یا میوه درخت پاکدامن یکی دیگر از گزینه های پیش رو برای سفت نمودن سینه می باشد .این گیاه با تاثیر بر روی هورمون پرولاکتین سبب افزایش سطح این هورمون در خون می شود .افزایش هورمون پرولاکتین در خون موجب کاهش سطح هورمون استروژن در خون شده و از این طریق باعث کاهش سایز سینه و درمان افتادگی آن می شود .

تقویت بافت سینه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *