عرق النسا چیست؟+خواص عرق النسا

امروزه متاسفانه شیوع دردهای عضلانی و استخوانی در سنین پایین بسیار رواج پیدا کرده است و این موضوع می تواند به علت ابتلا به برخی از بیماری ها مانند روماتیسم مفصلی ،آرتروز ،پوکی استخوان زودرس و تغذیه نادرست ،کمبود ویتامین د و کلسیم و عوامل وراثتی به وجود آید .اگر شما نیز جزو افرادی هستید که از دردهای عضلانی و استخوانی رنج می برید خبر خوشی برایتان داریم .در سلامت وب امروز قصد داریم تا یک داروی گیاهی بسیار فوق العاده و بی نظیر به نام عرق النسا را به شما معرفی نماییم این دارو بهترین داروی کاهنده درد مفاصل بوده و با استفاده از آن می توانید بر دردهای مفصلی خود به راحتی غلبه نمایید.

 عرق النسا چیست؟

عرق النسا یکی از بهترین ترکیبات روغنی تهیه شده از انواع گیاهان دارویی است که با بهره مندی از فرمولاسیون ویژه و استثنایی به صورت سنتی در استان کردستان تهیه می شود .این دارو بهترین برطرف کننده و تسکین دهنده دردهای مفصلی و استخوانی به شمار می آید و به صورت کاملا موثر می تواند بیماری شما را بهبود بخشد .نام این دارو برگرفته از نام رگی است که از باسن تا میان ساق پا کشیده شده است و به هندی رانگهن نامیده می شود .

 معنی عرق النسا چیست؟


درمان بیماری عرق النسا

معنی عرق النسا چیست؟در طب سنتی سیاتیک عرق النسا نامیده می شود.در واقع عرق النسا نام دیگر رگی است که از پشت کمر یا باسن شروع می شود و تا پنجه پا ادامه می یابد .این عارضه به دلیل افزایش سودا و غلبه آن بر بلغم به وجود می آید و استفاده از حب عرق النسا و یا قرص عرق النسا برای پاکسازی بدن از سودا ، درمان دردهای سیاتیکی و درمان بیماری عرق النسا روشی کم هزینه ،سودمند ،ایمن و کاربردی می باشد .

درمان بیماری عرق النسا


مهم ترین مزایای درمانی عرق النسا

  1. تسکین دردهای عضلانی و مفصلی ناشی از بیماری ها و یا شکستگی استخوان ها
  2. کمک به تسریع جریان گردش خون
  3. تقویت عضلات و مفاصل استخوانی

خواص عرق النسا


اثرات و خواص درمانی عرق النسا

خواص عرق النسا بی شمار بوده به نحوی که عرق النسا شفای کردستان نامیده می شود . با توجه به فرمولاسیون و ترکیبات تشکیل دهنده منحصر بفرد دارویی کیفیت این محصول و اثرات بالینی آن کاملا اثبات شده بوده و بهترین داروی درمان دردهای مفصلی ناشی از بیماری هایی مانند آرتروز، دیسک، سیاتیک، واریس و روماتیسم شناخته شده است.

عرق النسا شفای کردستان


ترکیبات تشکیل دهنده عرق النسا

ترکیبات تشکیل دهنده پماد عرق النسا شامل روغن سقز خالص، دارچین، سورنجان، زنجبیل، زبان گنجشک،بابونه،ختمی،اکلیل الملک،اشق،جاوشیر، مقل،موم،سرکه، روغن شبت و …می باشد.طبیعت عرق النسا گرم و خشک بوده و از همین رو ، روغن گیاهی عرق النسا موثرترین پماد گیاهی برای درمان دردهای مفصلی ناشی از بیماری ها ،کوفتگی ها و شکستگی ها شناخته شده است .

طبیعت عرق النسا


خواص ترکیبات پماد عرق النسا

خواص ترکیبات پماد عرق النسا به شرح زیر می باشد:


1-روغن سقز

روغن سقز ماده ای کاملا گیاهی و سرشار از ویتامین د و کلسیم می باشد و به علت دارا بودن این دو ترکیب در درمان دردهای استخوانی، ترمیم شکستگی استخوان و پیشگیرى از نرمى استخوان بسیار موثر است.


2-دارچین ،زنجبیل،بابونه

دارچین  ،زنجبیل و بابونه با دارا بودن خواص ضد التهابی گرفتگی عضلات را از بین برده و درد ناشی از آن را تسکین می‌بخشد.همچنین وجود این دو ماده در این روغن باعث بهبود گردش خون، شل شدن عضلات ، تسکین دردهای استخوانی و برطرف شدن گرفتگی عضلات  می‌شود.


3-سورنجان

سورنجان با دارا بودن ترکیبی به نام کلشیسین و داشتن طبعی گرم و خشک در درمان دردهای سیاتیکی و دردهای استخوانی بسیار سودمند است .

قرص عرق النسا


 4-زبان گنجشک و ختمی

زبان گنجشک و گل ختمی نیز با دارا بودن طبعی گرم و خشک می تواند در  تسکین درد رماتیسم ، گرفتگی عضلات و آرتروز تاثیر بسزایی داشته باشد .


 5-اکلیل الملک (ناخنک)

این گیاه با دارا بودن طبع گرم و خشک در تسکین و رفع دردهای روماتیسمی و دردهای مفصلی بسیار نافع است .


6-جاوشیر

صمغ جاوشیر که از گیاهی به همین نام به دست می آید در ترمیم و تسکین درد استخوان شکسته، تسکین درد سیاتیک، درد مفاصل و …بسیار  مفید است.


7-اشق و مقل

اشق و مقل دو گیاه دارویی بسیار مفید با طبع گرم و خشک برای درمان آرتروز و تورم مفاصل، سیاتیک و درد کمرمی باشد که در تهیه روغن مورد اشاره ما نیز از آن استفاده شده است .

حب عرق النسا


8-سرکه

سرکه  علاوه بر دارا بودن املاحی مانند منیزیم، فسفر و کلسیم حاوی پتاسیم نیز می باشد .پتاسیم موجود در این ماده مانع از رسوب کلسیم در مفاصل می شود و بدین طریق از ایجاد درد در استخوان‌ ها پیشگیری می‌کند.


9-روغن شبت (شوید)

روغن شبت (شوید) روغنی گیاهی است که از گیاه شوید استخراج می شود و با دارا بودن طبع گرم بهترین داروی گیاهی تسکین دهنده درد مفاصل می‌باشد.


نحوه مصرف روغن گیاهی عرق النسا به چه صورت می باشد؟

نحوه مصرف عرق النسا بسیار ساده و آسان می باشد .کافیست پس از تمیز نمودن محل مورد نظر روزی 2 تا 3 بار این پماد روغنی را بر روی موضع مالیده و چند دقیقه ماساژ دهید تا به خوبی جذب پوست گردد.پس از مدت کوتاهی با کاهش دردهای خود اثر بخشی این دارو را به خوبی مشاهده خواهید نمود .

خواص ترکیبات پماد عرق النسا


 نکات قابل توجه در هنگام استفاده از عرق النسا

  1. در درمان واریس می بایست برای کمک نمودن به جریان طبیعی خون درون مویرگی این روغن را از ساق پا از پایین به طرف بالا مالش دهید.
  2. در زمان استفاده از روغن گیاهی عرق النسا از مصرف لبنیات و ترشی جات پرهیز نمائید .
  3. مصرف هم زمان روغن های گیاهی نظیر روغن اسپند، فلفل قرمز یا روغن سیاه دانه با این روغن روند درمان را تسریع خواهد نمود.
  4. این پماد را در جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم نگهداری کنید .
  5. در صوت مشاهده بهبودی حتما دوره درمان را کامل کنید .

نحوه مصرف عرق النسا


 عوارض عرق النسا

این روغن استثنایی از بهترین گیاهان داروئی تهیه شده است و به همین علت تاکنون هیچ گونه عارضه جانبی میان مصرف کنندگان مشاهده نشده است .اما اگر دچار بیماری های پوستی و یا حساسیت های پوستی می باشید توصیه می کنیم برای جلوگیری از بروز عوارض عرق النسا که بسیار نادر می باشد حتما قبل از استفاده آن را بر روی پوست بازو امتحان کنید تا در صورت بروز حساسیت از ادامه مصرف خودداری نمایید .

عوارض عرق النسا


نتیجه گیری

روغن گیاهی عرق النسا ،بهترین داروی گیاهی برای کاهش دردهای مفصلی شناخته شده است که از دیرباز توسط پزشک ایرانی ابوعلی سینا برای کاهش دردهای مفصلی مختلف مورد استفاده قرار می گرفته است .این محصول بی نظیر با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه در کردستان تهیه گردیده است و مصرف آن با رعایت پرهیزهای غذایی و حرکتی و سپری کردن دوره کامل مداوامی تواند نتایج خوبی را در درمان و بهبود دردهای مفصلی به همراه داشته باشد .

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *