با خوراکی های زیر چربی خونتان را کاهش دهید

چربی خون با دو آیتم کلسترول و تری گلیسیرید در برگه آزمایش خون شما نمایش داده می شود .اگر نتیجه آزمایش خون شما دال بر بالا بودن چربی خون در شما بود سریعا به فکر چاره باشید چرا که چربی خون بالا با رسوب در دیواره رگ ها می تواند عامل مهمی در بروز سکته های قلبی و مغزی و افزایش فشار خون در شما به شمار آید .برای این که چربی خونتان را کاهش دهید علاوه بر مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک معالجتان از خوراکی هایی که در این مقاله به شما معرفی می شود استفاده کنید.

1-بادام

پوست بادام حاوی موادی است که در کاهش کلسترول بد خون یا LDL جلوگیری کرده و درمان غذایی مناسبی برای کاهش چربی خون شما می باشد .شما می توانید بادام را به همراه شیر به عنوان یک میان وعده مفید در طی روز مصرف کرده و از خواص درمانی آن بهره مند شوید .

بادام و کاهش چربی خون

2-آووکادو

آووکادو میوه خوشمزه ایست که حاوی مقادیر بالایی از چربی های اشباع نشده می باشد و مصرف این میوه در کاهش سطح چربی های بد خون شما موثر است .شما می توانید آووکادو را به سالادتان اضافه کرده و یا در سبد میوه تان بگنجانید .

آووکادوو کاهش چربی خون

3-ماهی

انواع ماهی های چرب مانند ساردین ، سالمون و قزل آلا منبع غنی از اسید های چرب امگا 3 می باشند .مصرف ماهی دو بار در هفته در کاهش تری گلیسیرید خون موثر بوده و می تواند از رسوب چربی ها در دیواره رگ هایتان جلوگیری کند .

ماهی و کاهش چربی خون

4- روغن زیتون

روغن زیتون با دارا بودن امگا 3 در کاهش چربی خون موثر بوده و عوارض ناشی از افزایش چربی خون در بدن مانند سکته های قلبی و مغزی را کاهش می دهد .افزودن مقداری روغن زیتون به سالاد نه تنها چربی خونتان را کاهش می دهد بلکه از افزایش وزنتان نیز جلوگیری می کند .

با خوراکی های زیر چربی خونتان را کاهش دهید

 

5- لیموترش

مصرف لیمو ترش به علت داشتن آلفا لیپوئیک در رقیق کردن خون و درمان چربی خون بالا موثر است .این میوه با دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی در درمان بیماری های قلبی و عروقی و کاهش  سطح کلسترول بد خون تاثیر بسزایی دارد.

با خوراکی های زیر چربی خونتان را کاهش دهید

6-کاسنی

این گیاه در تصفیه خون و پیشگیری از تصلب شرایین مفید بوده و می تواند میزان چربی خونتان را کاهش دهد .مصرف کاسنی  از  تشکیل سلول‌ های جدید چربی در بدن جلوگیری کرده و دوستدار سلامت قلب و عروق شما می باشد .

کاسنی و کاهش چربی خون

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *