چگونه موهای زائد را از بین ببریم؟+روشهای دائمی از بین بردن موهای زائد بدن و صورت

اگرچه موهای موجود بر روی دستها ،پاها و سایر قسمت های بدن عایقی برای پوست محسوب می شوند اما می توانند زیبایی افراد علی الخصوص زنان را در معرض خطر قرار دهد و این مشکل عمدتا به علت عدم تعادل میان هورمون های بدن ،چرخه نامنظم قاعدگی ،مصرف برخی داروها و ….اتفاق می افتد .اگرچه امروزه تکنیک های بسیاری مانند لیزر و الکترولیز برای حذف موهای زائد در دسترس هستند اما این تکنیک ها معمولا با هزینه زیادی همراه بوده و به همین دلیل بسیاری از افراد نمی توانند به علت هزینه بالای این تکنیک ها از آن ها استفاده نمایند.به همین دلیل تصمیم گرفتیم بهترین روش های خانگی برای از بین بردن موهای زائد را برای شما عزیزان جمع آوری کنیم تا شما را با بهترین ، بی نظیرترین ،ارزان ترین،بی عارضه ترین و ارزان ترین درمان های خانگی برای حذف موهای ناخواسته آشنا کنیم .سلامت وب امروز درمانگاه زیبایی را به خانه تان آورده است با استفاده از ترفندهای ارائه شده در این مقاله پوستی زیبا و بدون مو داشته باشید.

1-از بین بردن موهای زائد برای همیشه با مخلوط لیمو و شکر

از بین بردن موهای زائد برای همیشه با مخلوط لیمو و شکر در ناحیه صورت امکان پذیر است.ترکیب این دو ماده باهم سبب روشن شدن رنگ پوست و لایه برداری آن شده و بهترین راه رفع موهای زائد صورت زنان به شمار می آید.برای تهیه مخلوط موبر ذکر شده به مواد زیر نیاز دارید:

 • دو قاشق غذاخوری شکر
 • ده قاشق غذاخوری آب
 • دو قاشق چایخوری آب لیمو

این مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید و به مدت 15 تا 20 دقیقه بر روی پوست صورتتان بگذارید و پس از گذشت این زمان پوستتان را بشویید.این روند را دو تا سه بار در هفته تکرار کنید تا میزان رشد موهای زائد صورتتان کاهش یابد.

از بین بردن موهای زائد صورت با لیمو و شکر


2-مخلوط شکر ،لیمو و عسل برای حذف موهای زائد پاها

این مخلوط یک درمان خانگی بسیار خوب برای حذف موهای زائد بدن شماست و همانند گذاشتن موم بر روی پوست در برداشتن موهای ناخواسته موجود بر روی موثر است .این روش ممکن است کمی دردناک باشد اما نتیجه آن بسیار مطلوب و رضایت بخش است.برای تهیه این مخلوط یک قاشق غذاخوری شکر،یک قاشق چایخوری آب لیمو،یک قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری نشاسته ذرت را با هم خوب مخلوط کنید و سپس این ترکیب را به موهای زائد موجود بر روی پاهایتان بمالید پس از چند ثانیه یک قطعه پارچه و یا نوار موم را بر روی این ترکیب بفشارید و به وسیله این ابزار ترکیب مورد نظر را در جهت خلاف رویش موهای پاهایتان بردارید .


3- استفاده از عدس و سیب زمینی

ترکیب عدس و سیب زمینی یکی دیگر از روش های خانگی  برای رفع دائمی موهای زائد بدن با گیاهان می باشد .بدین منظور کافیست یک سیب زمینی را با یک قاشق غذاخوری عسل و چهار قاشق غذاخوری آب لیمو مخلوط کنید و یک کاسه عدس نارنجی را به آن اضافه کنید این مخلوط را درون مخلوط کن ریخته و به صورت پوره درآورید و سپس این ترکیب را به مدت 20 دقیقه بر نواحی مورد نظر بمالید و در نهایت پوستتان را بشویید.

از بین بردن موهای زائد با عدس و سیب زمینی


4-مخلوط زاج سفید(آلوم) با گلاب

این ترکیب از بهترین داروهای خانگی موجود در بازار برای حذف موهای ناخواسته است و می تواند برای حذف موهای زائد تمامی قسمت های بدن کاربرد داشته باشد .کافیست نصف قاشق چایخوری زاج را با دو تا سه قاشق غذاخوری گلاب مخلوط کنید و سپس این ترکیب را به وسیله توپک پنبه ای بر روی پوستتان بمالید .پس از خشک شدن این ترکیب بر روی پوستتان این ترکیب را به وسیله پنبه ای که به روغن کنجد آغشته کرده اید از روی پوستتان بردارید.این روند را چهار بار در هفته تکرار کنید تا نتایج شگفت انگیزی را به دست آورید .

درمان خانگی از بین بردن موهای زائد بدن


5- استفاده از سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ یک ماده بسیار سفید و چسبنده است که مالیدن آن به پوست صورت می تواند در از بین بردن موهای زائد موثر واقع شود .کافیست نصف قاشق غذاخوری نشاسته ذرت را با یک عدد تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری شکر مخلوط کنید و این ترکیب را به پوست صورتتان بمالید و پس از خشک شدن آن را از روی پوستتان بکنید .این روش را دو تا سه بار در هفته ترکرار کنید تا موهای صورتتان به طور کامل از بین بروند.

از بین بردن موهای زائد با سفیده تخم مرغ


6- ترکیب موز و جودوسر

ترکیب موز و جو دوسر بهترین ترکیب برای از بین بردن موهای زائد و نرم و لطیف نمودن پوست شماست.بدین منظور یک عدد موز را به خوبی له کنید و سپس آن را با دو قاشق غذاخوری جودوسر مخلوط کنید سپس این خمیر را به پوستتان بمالید و پس از 20 دقیقه پوستتان را بشویید .این روند را دوبار در هفته تکرار کنید تا از موهای زائد موجود بر چهره تان خلاص شوید.

رفع موهای زائد ناحیه تناسلی ,کشاله ران , زیر بغل


7-استفاده از پاپایا

آنزیم موجود در میوه پاپایا به نام پاپایان باعث کاهش رشد مو و از بین رفتن فولیکول های مو می باشد .شما می توانید به دو صورت از این میوه استفاده کنید :

 • ترکیب پاپایا و زردچوبه:برای تهیه این ماسک دو قاشق غذاخوری پاپایا را با 1/2قاشق چایخوری زردچوبه مخلوط کنید سپس این ترکیب را به مدت 15 تا 20 دقیقه بر روی موهای زائد بدنتان بمالید و سپس پوستتان را بشویید.

رفع موهای زائد صورت زنان

 • ترکیب پاپایا و آلوئه ورا:برای تهیه این ماسک یک قاشق غذاخوری پاپایا را با سه قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا مخلوط کنید اکنون یک قاشق غذاخوری روغن خردل و یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه را به این ترکیب اضافه کنید و این خمیر را به مدت 15 تا 20 دقیقه به پوستتان بمالید و پس از خشک شدن پوستتان را بشویید .در نهایت از یک مرطوب کننده مناسب برای پوستتان استفاده کنید.

درمان موهای زائد چانه


8-زردچوبه

زردچوبه در قرن های گذشته برای درمان بیماری های پوستی مورد استفاده قرار می گرفته است. این ماده علاوه بر دارا بودن خواص ضد باکتریایی و ضد عفونی کننده در جلوگیری از رشد مو نیز موثر است.برای از بین بردن موهای نازک و برای از بین بردن موهای ضخیم و متراکم و رفع موهای زائد ناحیه تناسلی ,کشاله ران و زیر بغل می توانید سطح موهای زائدتان را با یک یا دو قاشق چای خوری پودر زردچوبه که با کمی گلاب به صورت خمیر در آورده اید بپوشانید پس از حدود 15 تا 20 دقیقه و هم زمان با خشک شدن این خمیر پوستتان را با آب گرم بشویید.


9-نخود

ترکیب آرد نخود با مخلوط زردچوبه، آب یا شیر برای حذف موهای ناخواسته و درمان مشکلات پوستی موثر می باشد.کافیست نصف فنجان آرد نخود،یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه را با نصف فنجان شیر مخلوط کنید .تمام موهای زائد منطقه مورد نظرتان را با این ترکیب بپوشانید و 20 الی 30 دقیقه صبر کنید و سپس پوستتان را بشویید .

از بین بردن موهای زائد بدن مردان


10-استفاده از پیاز و ریحان

پیاز و ریحان عناصری طبیعی برای زیبایی پوست و از بین بردن موهای زائد بدن مردان می باشند.

کافیست برگ های ریحان را خرد کنید

و با غشاهای نازک شفاف پوست پیاز که بین لایه های پیاز قرار دارد ترکیب کنید

این مخلوط را بر روی موهای زائد خود بگذارید

و پس از بیست دقیقه این ترکیب را از روی پوستتان پاک کنید .

این روند را سه تا چهار بار در هفته برای یک یا دو ماه تکرار کنید

تا موهای ناخواسته بدن خود را از بین ببرید.

روش خانگی حذف موهای زائد


11-استفاده از فلفل سفید و روغن بادام

ترکیب دو قاشق غذاخوری فلفل سفید با دو قاشق غذاخوری کافور با کمی روغن بادام ترکیبی مناسب برای حذف موهای زائد از روی پاها می باشد .

کافیست این ترکیب را به موهای زائد موجود بر روی پاهایتان بمالید

و پس از ده دقیقه پوستتان را بشویید

از بین بردن موهای زائد بدن مردان


12-گزنه و زردچوبه

گزنه یک گیاه دارویی بسیار محبوب است که حاوی خواص ضد التهابی، ضد میکروبی، ضد سرطانی، تسکین دهنده و ضد می باشد. ترکیب این یک گیاه شگفت انگیز با پودر زردچوبه به طور موثر موهای ناخواسته را از بدن شما حذف می کند. استفاده منظم از این مخلوط کمک می کند موهای زائد بدن از بین رفته و پوستی زیبا داشته باشید.

رفع دائمی موهای زائد بدن با گیاهان


13-ترکیب لیمو و عسل

ترکیب این دو ماده علاوه بر خاصیت آبرسانی برای پوست در پاکسازی پوست و روشن شدن رنگ پوست تاثیر بسزایی دارد و می تواند یکی از درمان های خانگی موثر برای حذف موهای زائد بدن به شمار آید .بدین منظور یک قاشق غذاخوری آب لیموی تازه را با 4 قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و این خمیر را به صورت ،دست ها و پاها بمالید و پس از 15 دقیقه به وسیله یک دستمال این مخلوط را از روی پوستتان پاک کنید.این ترکیب می تواند در درمان موهای زائد چانه نیز موثر واقع شده و اثرات شگفت انگیزی به همراه داشته باشد.

از بین بردن موهای زائد


14-چای نعناع

ممکن است رشد موهای زائد بدنتان به علت هیرسوتیسم یا عدم تعادل هورمونی و افزایش اندروژن ها و هورمون های تستوسترون باشد. نوشیدن چای نعناع به کاهش سطح آندروژن در بدن کمک کرده و به همین دلیل در از بین بردن موهای ناخواسته موثر است.کافیست 5-6 برگ تازه برگ نعناع  را در یک قوری بگذارید و آب جوش را به آن اضافه کنید پس از  5 تا 7 دقیقه این نوشیدنی دم کشیده و قابل نوشیدن می باشد. نوشیدن این چای یک یا دو بار در روز در کاهش رشد موهای زائد بدن موثر است.

از بين بردن موهاي زائد دور سينه


15-غذاهای غنی از فیتواستروژن را بیشتر مصرف کنید

اگر سطح استروژن در بدن شما به علت افزایش سطح آندروژن ها

و تستوسترون (هورمون های مردانه) کاهش یافته باشد

شما دچار عدم توازن هورمونی خواهید شد

و همین موضوع سبب رشد مو در مکان های ناخواسته می شود.

اگر غذاهای غنی از فیتواستروژن ها(فیتواستروژن یک هورمون گیاهی است که کاملا مشابه هورمون استروژن است)

را مصرف کنید، می توانید این اثر را به میزان قابل توجهی معکوس کنید

و از این طریق به رهایی از رشد ناخواسته مو  و از بين بردن موهاي زائد دور سينه کمک کنید .

غذاهای غنی از فیتواستروژن عبارتند از:

 1. شیرین بیان
 2. دانه های کتان
 3. دانه های روغنی
 4. توفو
 5. شیر سویا
 6. یونجه

از بین بردن موهای زائد صورت مردان


16-توصیه های نهایی مفید برای حذف موهای زائد صورت و بدن

برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدنتان و  از بین بردن موهای زائد صورت مردان به نکات زیر توجه کنید:

 1. برای کسب نتیجه مورد نظرتان صبر و تحمل داشته باشید.
 2. تمیز کردن پوست و بخوردادن پوست قبل از استفاده از روش های خانگی ذکر شده در بالا می تواند سبب باز شدن منافذ پوست و حذف بهتر موهای زائد شود.
 3. استرس را از خود دور کنید و سعی کنید با تمرینات یوگا آرامش از دست رفته را بازیابید.
 4. در صورت مشاهده رشد موها به صورت غیر معمول حتما به یک پزشک مراجعه کنید.

از بین بردن موهای زائد برای همیشه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *