صاف شدن پوست صورت و بدن در کمترین زمان

پوست صورت یکی از مهم ترین آیتم های تعیین کننده زیبایی شما به شمار می آید.بنابراین با توجه به تاثیر زیاد این مورد  در زیبایی بهتر است پوستی صاف و درخشان داشته باشید .برای صاف شدن پوست صورت و بدن روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه ی مقاله ی امروز سلامت وب بهترین روش های صاف شدن پوست صورت و بدن در کمترین زمان ممکن را به شما معرفی خواهیم نمود.

صاف شدن پوست راز مهم زیبایی

صاف شدن پوست و نرم کردن پوست در افزایش جذابیت و زیبایی شما نقش چشمگیری دارد .اگر به زیبایی خود علاقمندید از روش های زیر استفاده کنید تا پوستی صاف و بدون لک داشته باشید .


1.یک پاک کننده مناسب را انتخاب کنید.

پوست انواع مختلفی دارد .بنابراین انتخاب یک پاک کننده مناسب پوست می تواند در تمیز کردن و پاکسازی پوست شما از آلودگی ها نقش مهمی داشته باشد .بنابراین هنگام خرید پاک کننده ها به برچسب آن که مخصوص چه نوع پوستی  ( پوست های چرب، پوست خشک، پوست ترکیبی یا انواع پوست )است توجه فرمایید .

صاف شدن پوست بدن


2.صورت خود را دو بار در روز شستشو دهید.

صورت خود را دو بار در روز، صبح و شام بشویید.شست و شوی پوست در شب و قبل از خواب برای پاک کردن آلودگی ها و آرایش بسیار مهم بوده و در صورت تداوم سبب بهبود رنگ پوستتان می شود .

صاف شدن پوست پا


3.پوست خود را مرطوب کنید.

اگر دارای پوست خشکی می باشید از یک مرطوب کننده مناسب برای هیدراته کردن پوستتان استفاده کنید .پس از شست و شوی پوست خود  و قبل از شروع آرایش از یک مرطوب کننده مناسب برای آبرسانی به پوستتان استفاده نمایید .

ماسک برای براق شدن پوست صورت


4.پوست خود را تمیز کنید.

برای تمیز کردن پوست خود می توانید از روش های مختلفی استفاده نمایید .لایه برداری یکی از روش های موثر برای تمیز کردن پوست صورت می باشد که به طرق مختلفی قابل انجام می باشد .لایه برداری شیمیایی،لایه برداری فیزیکی و … را می توانید به تناسب نوع پوست خود برای تمیز کردن پوستتان استفاده فرمایید .

پوستی صاف و بدون لک


5.جوش هایتان را دستکاری نکنید.

دستکاری کردن جوش ها یا به قول خودمانی ترکاندن آن ها پیامدی جز باقی ماندن جای جوش و زخمی شدن پوست برایتان نخواهد داشت .با ترکاندن جوش چرک و باکتری های موجود در داخل آن تخلیه شده و عفونت به سایر نقاط پوست انتقال یافته و موجب جوش و التهاب بیشتر پوست می شود.

برای داشتن پوستی صاف و بدون جوش


6.فشار وارده بر روی پوستتان را کاهش دهید.

بهتر است بدانید برای صاف شدن پوست میزان فشار وارده بر روی پوست را باید کاهش دهید .هدفون و تلفن همراه می توانند سبب فشار پوست شما و بروز آکنه بر روی پوست شما شوند .کوله پشتی با فشار آوردن به پوست شانه شما در بروز جوش در بدن شما تاثیر دارد .بنابراین برای صاف شدن پوست خود از تماس پوستتان با هر یک از وسایل نامبرده پرهیز نمایید .

پوست صاف و براق


7.پوستتان را دستکاری نکنید.

لمس کردن بیش از حد پوست می تواند سبب انتقال باکتری های بیشتری به پوستتان گردیده و زمینه بروز آکنه و جوش را در پوست شما تشدید نماید .بنابراین برای صاف شدن پوست خود از دستکاری و لمس بیش از حد پوست خود خودداری نمایید.

پوستی صاف و شفاف با طب سنتی


8.دوبار در هفته استحمام کنید.

برای صاف شدن پوست دوبار در هفته استحمام کنید و این عمل را با آب ولرم یا خنک انجام دهید .از شوینده های ملایم برای شست و شوی پوست خود استفاده نموده و از تحریک پوستتان با مواد آلرژن اجتناب کنید .

راههای زیبا شدن پوست صورت


9.محصولات مبتنی بر آب را انتخاب کنید.

جوش ها در اثر مسدود شدن منافذ پوست و عدم تنفس پوست ایجاد می شوند .بنابراین در هنگام آرایش از محصولاتی استفاده کنید که مبتنی بر آب بوده و بر پایه آب ساخته شده اند .استفاده از لوسیون ها و کرم های چرب سبب بروز آکنه بر روی پوستتان خواهد شد .پس برای صاف شدن پوست خود از محصولات آرایشی استاندارد و مناسب نوع پوست خود که مبتنی بر آب هستند استفاده نمایید .

برق انداختن پوست صورت


10.اسید سالیسیلیک را از یاد نبرید.

استفاده از محصولات حاوی اسید سالیسیلیک به عنوان شوینده و یا کرم با غلظت 0.5 درصد برای درمان آکنه و صاف شدن پوست و داشتن پوستی صاف و بدون جوش بسیار مفید است .شما می توانید از ماسک توت فرنگی نیز استفاده کنید این میوه خوشمزه دوستدار زیبایی و سلامتی پوست بوده و حاوی مقادیر فراوانی اسید سالیسیلیک می باشد.

ماسک برای براق شدن پوست صورت


11.پوست مرده با پراکسید بنزوئیل را حذف کنید.

برای زدودن و لایه برداری پوست خود از پر اکسید بنزوئیل استفاده کنید .این روش یکی از بهترین روش های درمان آکنه بوده و در صاف شدن پوست تاثیر بسزایی خواهد داشت .استفاده از پر اکسید بنزوئیل با غلظت 2،5 درصد در صاف شدن پوست و حذف آکنه و جوش از روی پوستتان اثرات مفیدی خواهد داشت.

برای صاف شدن پوست صورت چه باید کرد؟


12.التهاب پوستتان را با استفاده از آلفا هیدروکسی اسید درمان کنید.

استفاده از محصولات حاوی آلفا هیدروکسی اسید مانند پراکسید بنزوئیل، AHA،سبب حذف پوست مرده و کاهش التهاب پوست خواهد شد.این محصول با تولید و ساخت پوست جدید در نرم و صاف شدن پوست شما نقش موثری دارد . برخی از AHA های رایج برای صاف شدن و لایه برداری پوست محصولات حاوی اسید لاکتیک و اسید گلیکولیک می باشند.


13.درمان های طبیعی را در نظر بگیرید.

استفاده از درمان های طبیعی و گیاهی می تواند در صاف شدن پوست شما در کوتاهترین زمان ممکن نقش موثری داشته باشد .استفاده از اسانس یا روغن درخت چای ،عصاره چای سبز و یا روغن کرچک به عنوان ماسک برای براق شدن پوست صورت در این زمینه مفید خواهد بود .

در مان های طبیعی صاف شدن پوست صورت


14.داروهای موضعی را امتحان کنید.

برای صاف شدن پوست خود می توانید از داروهای موضعی مانند رتینوئید ها و یا آنتی بیوتیک های موضعی استفاده کنید .این محصولات با لایه برداری سریع پوست سبب حذف باکتری های مولد آکنه از روی پوستتان می شوند و با کاهش التهاب در نرم و لطیف شدن پوست شما اثرات موثری خواهند داشت .

لطیف شدن پوست صورت


15.داروهای خوراکی را دست کم نگیرید.

مصرف برخی از داروهای خوراکی نیز در صاف شدن و نرم شدن پوست شما اثرات مطلوبی به دنبال خواهد داشت .داروهای هورمونی برای تنظیم هورمون ها ،آنتی بیوتیک های خوراکی برای حذف آکنه و  ایزوترتینوئین خوراکی (که قبلا به عنوان راکوتان شناخته می شود) از رایج ترین داروهای خوراکی برای درمان مشکلات پوستی بوده که سلامت پوست و زیبایی آن را تهدید می کنند.


16.درباره آنتی بیوتیک ها بپرسید.

آنتی بیوتیک ها در درمان مشکلات پوستی ناشی از عفونت های باکتریایی بسیار مفید هستند و می توانند التهاب و قرمزی را کاهش داده و پوست شما را شفاف تر نمایند. در صورت استفاده از آنتی بیوتیک ها برای از بین نرفتن باکتری های مفید روده خود از غذاهای مفید پس از درمان با آنتی بیوتیک ها استفاده نمایید .بدین منظور به مقاله آنتی بیوتیک چیست +مواد غذایی مفید پس از مصرف آنتی بیوتیک ها مراجعه نموده و آن را مطالعه بفرمایید .

روغن براق کننده پوست


17.لایه برداری شیمیایی کنید.

انجام لایه برداری شیمیایی در صاف شدن و نرم شدن پوست شما و حذف سلول های مرده پوست بسیار موثر بوده و اثرات چشمگیری به دنبال خواهد داشت .پس برای شفاف شدن پوست خود می توانید با مراجعه به یک درماتولوژیست مجرب پوستتان را به راحتی لایه برداری نمایید .

نرم شدن پوست بدن


18 .از لیزر استفاده کنید .

لیزر و نوردرمانی در صاف شدن پوست شما ،حذف آکنه و جوش ، روشن شدن و شفافیت پوست شما تاثیر بسزایی خواهد داشت .بدین منظور با مراجعه به یک متخصص پوست بهترین نوع لیزر را برای درمان مشکلات پوستی خود انتخاب کرده تا پوستی صاف و بدون لک داشته باشید .

لیزر برای صاف شدن پوست بدن


19.  از تکنیک های نوین زیبایی برای صاف شدن پوست خود استفاده کنید .

استفاده از تکنیک های نوین زیبایی مانند لیفت صورت با نخ،میکرودرم ابریژن ،تزریق بوتاکس ،تزریق چربی و جراحی لیفت پوست در صاف شدن پوست شما تاثیر مثبتی داشته و سبب داشتن پوستی صاف و بدون جوش خواهد شد .

پوست صاف و بدون جوش


20.از استحمام با آب گرم جدا خودداری نمایید .

استحمام و شست و شوی پوست با آب داغ سبب خشک شدن و بروز چین و چروک بر روی پوست شما خواهد شد .بنابراین از رفتن به داخل وان آب داغ خودداری نموده و زمان استحمام خود با آب داغ در صورت لزوم را محدود کنید .

صاف شدن پوست


21. از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.

قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید می تواند در طول زمان به پوست شما آسیب برساند .بنابراین با پوشاندن پوست بدن خود از اشعه های خورشید و استفاده از یک کرم ضد آفتاب مناسب اثرات منفی نور خورشید بر روی پوستتان را به حداقل برسانید .انتخاب و استفاده از یک کرم ضد آفتاب با حفاظت از پوست شما در برابر اشعه های  UVA و UVB  با SPF حداقل 30 .15 دقیقه قبل از خروج از خانه و قرار گرفتن در مقابل نور خورشید و تجدید آن هر دو ساعت یک بار الزامی است .

محافظت از پوست در برابر نور خورشید


22. آب فراوان بنوشید.

نوشیدن آب فراوان در رفع خشکی پوست ،شفاف شدن پوست ،صاف شدن پوست بدن و هیدراته شدن پوست شما اثرات مثبتی خواهد داشت .روزانه برای پاکسازی بدن از سموم و داشتن پوست صاف و براق  خود بین 8 تا 10 لیوان آب بنوشید .


23.از لوسیون های مرطوب کننده استفاده کنید .

استفاده از لوسیون های مرطوب کننده برای رفع خشکی پوست و یا چربی بیش از حد پوست بسیار مفید است .اگر به زیبایی پوست خود علاقمندید و خواهان صاف شدن پوست خود هستید در هنگام خرید لوسیون ها به نوع پوست و SPF محصول مورد نظرتان توجه نموده و محصولی مناسب با ساختار پوست خود را خریداری نمایید .

شفاف و براق نمودن پوست


24.مواد غذایی حاوی امگا 3 را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

پوست شما برای تغذیه خود نیاز به چربی های سالمی دارد که این امر با مصرف مواد غذایی حاوی امگا 3 محقق خواهد شد.افزودن مواد غذایی مانند ماهی قزل آلا، ماهی سالمون، روغن سویا، گردو،آجیل و تخم کتان به برنامه غذایی روزانه یکی از راه های زیبا شدن پوست صورت به شمار می آید .

زیبا شدن پوست صورت


25.به یک روانشناس مراجعه کنید .

بسیاری از  اختلالات پوستی از طریق بسیاری از مشکلات روحی و روانی استرس، اضطراب و افسردگی تشدید می شود. بنابراین برای درمان چین و چروک پوست ،مشکلات و بیماری های پوستی و سایر عواملی که نرمی و لطافت پوست شما را تحت الشعاع قرار داده اند به یک متخصص پوست مراجعه کنید .

روش های سریع صاف شدن پوست


26.استرس خود را کاهش دهید.

برای کاهش سطوح استرس، یوگا و تمارین آرام بخش دیگر ورزشی را امتحان کنید.شما همچنین می توانید از چیزهایی که موجب استرس شما می شوند دوری کنید. تنفس عمیق نوشیدن چای های گیاهی و نوشیدنی های ضد استرس مانند چای بابونه ،چای گل ساعتی ،عرق بیدمشک و بهارنارنج در کاهش استرس شما نقش فراوانی داشته و سبب ایجاد پوستی صاف و شفاف با طب سنتی خواهد شد .

 

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *